Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kakšen pes je čivava. Kupili bi ga.

Kakšen pes je čivava. Kupili bi ga.

Razmišljamo, da bi kupili čivavo. Koliko sprehodov dnevno je priporočljivo za takšnega psa? Sprašujem ker je majhnen. Kaj je najboljša hrana za njih. Kaj so njihove slabosti in prednosti.

No, jaz imam čivavo, kratkodlako, samčka. Star je dobra 3 leta in zelo zelo drobčkan. Ima le 1,30 kg.
Na sprehod gre 1x do 2x na dan, pa ne več kot za pol ure. Več noče, zleze v naročje. Ampak glede na to, da ima tako drobne nožice, ga razumem.
Hrano je jedel včasih konzerve, briketov ne mara, včasih doma pripravljeno. Potem je pa dobil v urinu kristalčke in je zdaj eno leto lahko užival le dietno hrano. No, ravno danes je bil na kotroli, kristalčkov ni več, bo pa do konca življenja jedel posebno hrano, preventivno, ki preprečuje ponovni nastanek kristalčkov.
Pozimi mora biti oblečen, zunaj seveda :-)), ponoči pa zleze pod odejo in se stisne k meni :-))
Od začetka se mi je zdelo to nekaj nemogočega, da se sploh ne bo dalo spati, ampak se navadiš. Zdaj bi ga strašno pogrešala, če ga ne bi bilo :-)))
Prednost je, da je tako majhen, (no, nekateri so tudi večji) in gre lahko povsod s teboj, če ne drugače, pa v torbici :-)), slabost pa… kaj pa vem, jaz je ne vidim. Meni se zdi idealen.
Lahko ti rečem le to, čivava je en čudovit psiček, z velikim očmi in še večjim srčkom :-))

No, jaz imam čivavo, kratkodlako, samčka. Star je dobra 3 leta in zelo zelo drobčkan. Ima le 1,30 kg.
Na sprehod gre 1x do 2x na dan, pa ne več kot za pol ure. Več noče, zleze v naročje. Ampak glede na to, da ima tako drobne nožice, ga razumem.
Hrano je jedel včasih konzerve, briketov ne mara, včasih doma pripravljeno. Potem je pa dobil v urinu kristalčke in je zdaj eno leto lahko užival le dietno hrano. No, ravno danes je bil na kotroli, kristalčkov ni več, bo pa do konca življenja jedel posebno hrano, preventivno, ki preprečuje ponovni nastanek kristalčkov.
Pozimi mora biti oblečen, zunaj seveda :-)), ponoči pa zleze pod odejo in se stisne k meni :-))
Od začetka se mi je zdelo to nekaj nemogočega, da se sploh ne bo dalo spati, ampak se navadiš. Zdaj bi ga strašno pogrešala, če ga ne bi bilo :-)))
Prednost je, da je tako majhen, (no, nekateri so tudi večji) in gre lahko povsod s teboj, če ne drugače, pa v torbici :-)), slabost pa… kaj pa vem, jaz je ne vidim. Meni se zdi idealen.
Lahko ti rečem le to, čivava je en čudovit psiček, z velikim očmi in še večjim srčkom :-))[/[/b]quote]

Zadnji stavek mi je pa tako všeč 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Na tem mestu boš našla ogromno informacij o karakterju, potrebah in značilnostih čivave, tudi informacije o nakupu:

mislim, da ima Salome že drugo čivavo……….tud men se zdi luštna živalca za cartanje, da bi ga pa imela v postelji, oh….to pa ne! Pes je pes!

Čivava je ena redkih pasem, ki se mi resnično ne dopade.
Kolikor se jih srečala na sprehodih, trpijo živalice za manjvrednostnim kompleksom, ki jo sproščajo v agresivnem “wanna be laježu” (škripanje vrat).

Razumem, da se za čivave odločajo mlajše ženske, da jih nosijo v torbicah, ne zahtevajo dolgih pohodov, ne potrebujejo veliko prostora in če so kratkodlake, še posebne nege ne, ampak za v posteljo si raje omisli plišastega medveda (ali še bolje – fanta), bo enostavneje.

Meni se psi, kot so čivave, prav smilijo. Kaj ljudje delajo iz njih… Čivava je pes. Pes s povsem enakimi potrebami kot vsi ostali, vključno z rednimi sprehodi, kar 1-2x dnevno zagotovo niso.
Za avtorico prvotnega posta imam pa vprašanje: Kako to, da bi kupili nekaj, o čemer ničesar ne veste?

ma , Yo_ ne pretiravaj ! za čivavo je dvakrat na dan več kot dovolj sprehodov….govorim iz izkušenj , življenje s čivavami več kot 15 let ! najbolj zadovoljne so pod toplo odejo ali pa na toplem sončku ! to je mehiški pes !
ko potrebuje gibanje to tudi pokaže , dejansko se ravnaš po njenem ritmu !
sicer pa tvoje neumno vprašanje , kako to , da bi kupili nekaj , kar ne poznate ?? haloooooooo…kdo pa ve kaj kupuje ? vsi mi se spuščamo v neznano pri nakupu in zaželjene so informacije , ne pa neumna vprašanja v tvojem stilu !

Yo, a se ti ne zdi, da avtorica poskuša nekaj izvedet s tem, da je vprašala?

To je izjemno nesramen pes, blazno agresiven, cvileč in odklonski.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

sem se nasmejala , ampak to dejansko drži :))
pes , ki ima rad največ tri osebe na tem svetu in to je to ! do vseh ostalih agresiven , neprijazen ! pa pes , ki nikakor ni za v blok….te izselijo zaradi neprestanega lajanja !

lusni mali bevskaci.

Ti pa res ne moreš skriti antipatije do ljudi a ne??? Mater si zoprna oseba. Koliko čivav si pa že imela, da tako vehementno ugotavljaš kako in kaj?
Imaš pa nekaj prav, čivava je pes, drži kot pribito, ti bi naj bila človek, če si res, je pa veliko vprašanje…..

Daj, ne klobasaj neumnosti. Imam čivavo že sedmo leto in še enrkat ni zacvilil.
Se mi zdi, da cviliš edino ti. Pa še to. A imaš mogoče manjvrednosti kompleks, da se predstavljaš kot BMW 540 ha ha ha ha ha ha (revček)

sem se nasmejala , ampak to dejansko drži :))
pes , ki ima rad največ tri osebe na tem svetu in to je to ! do vseh ostalih agresiven , neprijazen ! pa pes , ki nikakor ni za v blok….te izselijo zaradi neprestanega lajanja ![/quote]

TUdi ti pojma nimaš. Živim v bloku in v sedmih letih še ni zalajal. Je lahko cel dan sam doma in lepo spančka. A tebe še niso izselili, se čudim !!

Daj, ne klobasaj neumnosti. Imam čivavo že sedmo leto in še enrkat ni zacvilil.
Se mi zdi, da cviliš edino ti. Pa še to. A imaš mogoče manjvrednosti kompleks, da se predstavljaš kot BMW 540 ha ha ha ha ha ha (revček)[/quote]

pol je pa tvoja čivava bolna ali pa zelo matretirana ! vsaka čivava to počne…takšne , pač so !
sem jih imela 15 let , zato ne nakladaj !

Nakladaš ti, in sploh umiri živce. Moja čivava je popolnoma zdrava, ti se pa lahko na trepalnice vržeš. Nikoli še dva psa nista bila enaka, a ti ne veš kaj je to značaj???
Malteretirane pa so očitno bile tvoje, če so neprestano cvilile in lajale, mater si butasta!!!

najbolj smesno je ko vidim kolega on 1.90 pravi bikan pa seta civavo..
celo v sluzbo jo prinese,imamo potem pestro,pozivi dan

Daj, ne klobasaj neumnosti. Imam čivavo že sedmo leto in še enrkat ni zacvilil.
Se mi zdi, da cviliš edino ti. Pa še to. A imaš mogoče manjvrednosti kompleks, da se predstavljaš kot BMW 540 ha ha ha ha ha ha (revček)[/quote]

Kako si uganila, res imam manjvrednostni kompleks, zaradi tega sem posegel po pijači in mamilih, takrat se počutim večvredno, pa trgam zaščitene gorske rožice in zraven oponašam jelenje tuljenje. Zaradi tega početja sem bil že nekajkrat hospitaliziran pa lovske družine me ne marajo ker sem med
jeleni povzročil socialni razdor.

to kar sem napisal o Čivavah je pa posledica slabih izkušenj, sem kar nekaj let prebil v “družbi” malega zdrizastega pezdeta, ki je napadal vse okrog sebe…tuli, scal iz strahu po parketu, grizel otroke, ves čas neteženja je ležal v svoji košari in prežal na kako žrtev, skratka precej objesten in zakompleksan “pes”, pa še mraza ne zdrži…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Daj, ne klobasaj neumnosti. Imam čivavo že sedmo leto in še enrkat ni zacvilil.
Se mi zdi, da cviliš edino ti. Pa še to. A imaš mogoče manjvrednosti kompleks, da se predstavljaš kot BMW 540 ha ha ha ha ha ha (revček)[/quote]

Kako si uganila, res imam manjvrednostni kompleks, zaradi tega sem posegel po pijači in mamilih, takrat se počutim večvredno, pa trgam zaščitene gorske rožice in zraven oponašam jelenje tuljenje. Zaradi tega početja sem bil že nekajkrat hospitaliziran pa lovske družine me ne marajo ker sem med
jeleni povzročil socialni razdor.

to kar sem napisal o Čivavah je pa posledica slabih izkušenj, sem kar nekaj let prebil v “družbi” malega zdrizastega pezdeta, ki je napadal vse okrog sebe…tuli, scal iz strahu po parketu, grizel otroke, ves čas neteženja je ležal v svoji košari in prežal na kako žrtev, skratka precej objesten in zakompleksan “pes”, pa še mraza ne zdrži…[/quote]
haha,daj no bmw,saj ni tako hudo no..saj je cist majhn kuza,se savsnt ne more ornk,tako kot kak pitbul recimo haha

New Report

Close