Najdi forum

ruski hrček

Znanka, ki ima ruske hrčke, mi bo odstopila mladiča. Zanima me ali je bolje, da vzamem samca ali samico ali je vseeno.

Se načeloma pustijo božati, so za otroke?

Odvisno koliko imaš stare otroke in kaj pričakuješ od hrčka….Mi smo imeli že vse sorte, pa hrčka ne bi imela nikoli več, pa smo veliki živaloljubčki…. Hrček je lahko napadalen, se ne pusti veliko božati, podnevi v večini prespi, ponoči rogovili…. ni za majhne otroke, so zelo občutljivi …. Kot “starejši” otrok sem jih imela kar nekaj…. Hči je imela enega več kot 2 leti, drugi hčeri je šel po 3 dneh (tudi zaradi prevelikega ujčkanja in stiskanja) ker je bila enostavno nezrela za to nalogo, pa tega prej nismo dovolj predvideli…..

Hrčki so nočne živali, čez dan spi ponoči pa rogovili in telovadi na kolesu . Božat se ne dovoli kaj dost .Mi imamo morskega prašička ,ki f+ga je veselje pogledat kako on kaže veselje in se dovoli božat ,je iz rok glasove spušča krasen je.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas v šoli imamo več hrčkov – otroci jih jemljejo ven, še noben ni nikoli nikogar ugriznil.Ne grizejo vsi.

Hrčki imajo različne značaje (kot večina živali in ljudi). Sem imela dva hrčka v mladosti, pa sta bila ful crkljiva in prijazna. Lani si je pa hči zaželela hrčka, glih tega ruskega imamo, pa je sicer blazno zanimiv, igriv, firbčen, poskočen… ni pa rad v rokah in tudi grizel je že. Na srečo le moža, ko mu je hrano menjaval… So pa tok luštna bitjeca!

V neki temi par dni nazaj me je zanimalo, zakaj odločanje med zlatim in ruskim hrčkom. Sem dobila kajlo po glavi, da kje je razlika. Je in to velika. Ruski hrčki načeloma ne marajo ljubkovanja, so bolj agresivni itd.
Nasplošno se mi pa hrček ne zdi primeren za majhne otroke. Je fragilen, ugrizi so boleči in zaskrbljujoči iz zdravstvenega vidika + neprimerni so, ker gre za nočno aktivne živali. Takrat otroci spijo (lahko seveda hrčku spreminjate bioritem in ga budite na silo, samo potem razmislite, kako boste otroku razložili prezgodnji pogin živali).

Imeli smo navadnega hrčka.zelo rad se je božal,hodil je z nami ven ( smo ga imeli na ramenu,glavi ali pa v manjši torbici).Ponoči ni bil kaj aktiven….
Imaš takšnega hrčka kako si ga narediš.nas ni nikoli ugriznil ,dobro so se otroci razumeli z njim

Seveda je bil miren, ko ste ga vlačili ven, ker takrat bi moral spat. In seveda je bil miren ponoči, če ste ga čez dan onegavili.
Pa zakaj si ne omislite dnevno aktivne živali, takšne, ki bo z vami res lahko uživala?

Tole pa so argumenti, ja.

Pozdravljeni. Mene pa nekaj zanima. S fantom sva kupila hrcka (ruskega)…. Je zelo obcuutljiv. Ko sezemo v kletko “za sika” in kar tudi poskoci proti roki…. Precej agresiven je. Sicer sva ga kupila vceraj. A postane sploh kdaj crkljiv ali bo vedno v strahu in napadalen. Ponoci goni kolo kot nor podnevi pa spi….Prosim vsi z izkusnjam, pomagajte!

Hvala ☺

Pustita ga pri miru, hrček ni igrača. Če sta vzela takega, ki rokovanja ni vajen od malega, se morda ne bo nikoli navadil. In normalno je, da je aktiven ponoči, saj je nočna žival. Nikar mu ne poskušajta spreminjati bioritma!

O hrčku se je treba prej pozanimati. Zlati(po mojih izkušnjah) so bolj za božanje, ruski pa so bolj za “naravoslovce”, ki želijo opazovati naravno vedenje hrčkov. Hrčka morate pustiti samega brez božanja najmanj 3 dni, da se navadi na kletko in da mu ne dodajate še nepotrebnega stresa. Sicer pa je odvisno tudi od tega katerega ruskega hrčka imate: zimsko belega ruskega hrčka ali campbellovega ruskega hrčka. Pravijo, da so Campbellovi bolj agresivni in napadalni(seveda so izjeme), zimsko beli pa prijaznejši. Sama imam sicer zimsko belega in je super ljubljenček, pusti se cartat in je zelo prijazen. Je pa res bolj za “biologe”(kar bi jaz rada postala 🙂 ). Dajte hrčku čas, da se navadi. Lep pozdrav,
Hammy Tammy

ali kdo ima ruskega pritlikovega hrčka  samico in je iz Maribora  

New Report

Close