Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Otrok si je zaželel psa

Otrok si je zaželel psa

Počutim se krivo……

Sosedov štiriletni otrok si je zaželel svojega kužka ( želel je da je podoben mojemu–labradorec mix) in starši so mu ga junija letošnje leto pripeljali domov.

Dobili naj bi ga v zavetišču DZZŽ Jesenice, ko so ga pripeljali domov je bil kuža star cca 3mesec, cepljen, čipiran, ni pa bil kastriran.
Lastnik je ves čas govoril, da bo pri starosti 5mesecev kastriran, sedaj je kuža star 8mesecev pa še vedno ni nič in tudi ne bo ker lastnik pravi da je za ta poseg že prestar.

Naj povem da kužek nima pesjaka, nima ute, nima kavča, nima prostora kamor bi se zatekel pred tem hudim mrazom, leži pred vhodnimi vrati na betonu, je pa normalno hranjen. Vedno ko grem mimo priteče k meni in skupaj gremo na sprehod in to jih sloh ne moti.

Mene pa skrbi kaj bo s kužkom ko bo zavohal kakšno psičko in kakšno bljižnje srečanje z avtomobilom??

Se tudi vam zdi da to niso pogoji v katerih imaš lahko posvojenega psa??
Sprašujem se kako so psa sploh lahko dobili???
lp S

Kontaktiraj, prosim, omenjeno društvo, povej jim, v kakšnem stanju se nahaja pes in naj pridejo preverit (predvidevam, da imajo s posvojiteljem pospisano pogodbo).

Tole niti po zakonu niso minimalni pogoji, ki jih mora zagotavljati skrbnik psa.

Točno tako. Kontaktiraj društvo, povej naslov oni bodo šli preveriti. Nujno, za dobro kužka.

nova
Uredništvo priporoča

tako naredi ja….in jih prosi, naj rečejo da pač pridejo k vsakemu pogledat, da ne bodo sumili, da je prijava, ker si lahko ti osumljena.

to je pa tisto ko si panžjke zaželijo domačo žival,tastari jim pa ustrežejo, to bi morali z zakonom prepovedati

No, skoraj vsak otrok si želi kakšno žival, hvala bogu … na starših pa je, da se pravilno odločijo in da primerno skrbijo zanjo in na to morajo računat pri večini otrok. Jaz sem vedno žival kupila sebi in nikoli zahtevala, da otrok skrbi zanjo.

Tudi, če v tem primeru otroka ne bi imeli, bi tile ljudje enako ravnali s psom.

društvo bom kontaktirala
jozze —-osumljena bom tako ali tako, ker sm v naši vasi edina ki ji ni vseeno za sosedove živali.

ampak če bodo prišli iz zavetišča in jim takoj rekli, da so prišli pogledat psa in da pridejo K VSAKEMU ki je psa posvojil-DA JE TO STALNA PRAKSA, ne bodo posumili.

Seveda, z društvom oz. z osebo s katero boš govorila, se zmeni, da naj pridejo na ogled, tebe sploh ni potrebno omenjati. Nekateri prostovoljci itak hodijo na oglede in preverjajo, če je vse ok. Verjetno je to tudi v pogodbi, da lahko preverijo. Ker pa je psov ogromno, verjetno ni časa za vsakega posebej preverjati, zato še toliko bolje, če nekdo sporoči, da nekaj ni uredu in bodo šli pogledati, opozorili lastnike na nepravilnosti…..

Upam da bodo prišli na ogled……………….

Še vedno vse po starem, upam da novo leto prinese spremembe.

Prvo spremembo bo naredil božiček ki bo kužku prinesel ovratnico , ki ja žal pri 9mesecih še nima, povodec bomo dedku mrazu naročili.
Za pesjak pa zmanka dobrih mož…..

So se javili iz društva?

Društvu sem poslala mail in jim opisala situacijo, povratnega maila nisem dobila, pa tudi pes se še vedno svobodno sprehaja.

to je pa tudi neko društvo

po novem, je pes večino časa privezan na verigo

a to zaradi tvojih opozoril.lp

ja zaradi mojih opozoril

žal je sedaj ves čas privezan, niti na sprehod ga ne peljjejo

Društva psov ne oddajajo za na verige. Predlagam, da se še enkrat obrneš nanje z uradnim pisnim pozivom.

Če ne bo nobenega odziva, je možnost še vedno prijava na VURS. Žal zakon o zaščiti živali pripenjanja na verige ne prepoveduje, obstajajo pa pri tem pogoji: veriga mora biti dovolj dolga, pes ne sme biti star manj kot 6 mesecev, pes mora imeti primerno zavetje, pes mora biti redno sprehajan, pes mora imeti hrano in vodo.

Imamo manjsi dvocek in vrt, ter dva otroka stara 11 in 15 let (punco in fanta). Hceri sem v 1. razredu obljubila da ce bo vso osnovno solo odlicna bo dobila psicka. Seveda se je potrudila in je bila odlicna in je ze v srednji soli. Kaj pa zdaj psicka si zeli samo ona, pes pa bi bil sam 6 do 7 ur na dan. Je to uredu? Naj psicka kupimo?

Noro, da ste ji to šli sploh obljubljat. Kupite psa samo z vednostjo, da boste na koncu za psa skrbeli vi. To, da je pes sam 6 do 7 ur na dan je še najmanjši problem.

New Report

Close