Najdi forum

ZAKAJ RODOVNIK?

ZAKAJ RODOVNIK?RESNICA!
KAJ MI BO RODOVNIK? ZAKAJ JE POMEMBEN?RESNICA.

Vseskozi se med ljudmi pojavljajo dileme o rodovniških in nerodovniških psih. Mnogi kopujejo pse preko oglasnikov, kar pa je seveda napaka. Psa je najbolje in najbolj odgovorno kupiti od priznanih vzrediteljev, ki jim je mar v kakšne roke pridejo mladiči, ki se pozanimajo v kakšen dom gre mladič, ki se trudijo ohranjati pasmo takšno kot bi mogla biti.
Zakaj rodovnik?
Vzreditelji ob nakupu psa lastnikom dajo pogodbo za morebitni odvzem mladiča, če ti zanj ne skrbijo pravilno, zato je tudi tako malo rodovniških psov mučenih. Oz. jaz ne poznam nobenega primera.
Vzreditelj se trudi lastnikom čim bolj svetovati o vzgoji, šolanju, prehrani, ter lastnika ? zaslišuje? da bi izvedel vse več informacij, da se prepriča, da bo mladič odšel v dober dom. Če se mu lastniki ne zdijo primerni ,mladiča ne proda.
Mladiče hranijo z kakovostno hrano, NE npr. z pedigreejem, ki pa je poden od podna. Kupujejo kakovostno hrano in za njo odštejejo po 100 evrov na mesec in več.
Lastnikom dajo hrano na dom, da se mladič počasi privaja na novo hrano.
Vzreditelji peljejo svoje pse na zdravstvene preglede, da bi ugotovili, če psi nosijo katero od dednih bolezni. Če nosijo, pse ne smejo pariti.
Parijo samo zdrave pse, ki morajo ustrezati standardu in morajo biti točno takšni, kot pripisuje standard. Rejci z nerodovniškimi psi pa standarda sploh ne poznajo.
NE OGLAŠUJEJO PSOV PO OGLASNIKIH, AMPAK ZA OGLAŠEVANJE ODŠTEJEJO MASTNE DENARCE.

?ČISTOKRVEN PES BREZ RODOVNIKA?? KOT PRAVIJO, KOT PRAVIJO PREPRODAJALCI PSOV!

ČISTOKRVEN PES BREZ RODOVNIKA NE OBSTAJA, TO SO SI IZMISLILI PREPRODAJALCI PSOV IZ PASJIHH TOVARN, KJER PRODUCIRAJO MLADIČE, KI ŽVIJO V MANJ KOT POL METRA VELIKIH KLETKAH, V NJIH PA JE VEČ KOT PO 6 MLADIČKOV.
NA OGLASNIKIH PRODUCIRAJO MLADIČE IN SE SPLOH NE ZAVEDAJO KOLIKO NJIHOVIH MLADIČEV PRISTANE V ZAVETIŠČIH! ALI NA CESTI ALI PA POGINEJO ZARADI BOLEZNI. NI JIM MAR, SAJ JIM PO VEČINI GRE SAMO ZA ZASLUŽEK, MLADIČE HRANIJO SAMO Z NEKVALITETNO HRANO IN KUPCE PREPRIČUJEJO, DA OBSTAJA ČISTOKRVEN PES BREZ RODOVNIKA, V RESNICI PA JE TO SAMO NATEGOVANJE REJCEV, DA BI MLADIČE PRODALI! LAŽEJO!

AVTOR ANJA KOSI (14 LET)

O bože mili pa smo spet tam.

Ti ne moreš biti avtor, lahko si samo avtorica!! Ampak jaz se s tem ne bi hvalila!!

nova
Uredništvo priporoča

Anja, lepo da pri svojih 14-ih letih poznaš to problematiko. Glede na odzive si pa žal še vedno v manjšini.

V manjšini gor ali dol, ampak to ni res, kako s temi rodovniki poneumljajo narod.
Sicer pa takšno posploševanje, kako pse z rodovnikom hranijo s kvalitetno hrano, vsi ostali pa svoje pse hranijo s pomijami, takšno enostransko in posplošeno pisanje doseže ravno nasproten učinek od želenega.
Sama imam 3 pse. Enega z rodovnikom, enega takšnega, ki po vašem ne obstaja in enega mešančka.
Najboljši in najkvalitetnejši je mešanček, na drugem mestu je neobstoječi in na zadnjem, žal, tisti z rodovnikom.
Takšna je pa realna slika!

Bravo punca, sem vesela, da znaš pri teh letih tako razmišljati! 🙂

Aha, realnost pa se meri v 3 psih pri vas doma! Dober statistični vzorec!

Tudi jaz sem imel najmanj zdravstvenih težav ko sem imel mešanca. Pri rodovniških psih so bili stroški za veterinarja ogromni. Tako, da je trditev da če kupiš rodovniškega psa zagotovilo da bo zdrav zelo zlagana.

Aha, realnost pa se meri v 3 psih pri vas doma! Dober statistični vzorec![/quote]

Ja, draga moja, zame ja. NIKOLI VEČ ne bi nabavila psa z rodovnikom, vi pa kar poneumljajte narod z rodovniki, saj marisikdo vam bo še vedno nasedel.

Če menite, da je rodovnik kot tak garancija za zdravje, potem očitno sploh ne veste, čemu rodovnik služi in kako si lahko že pred izbiro psa z njim pomagamo in ja, se tudi izognemo določenim težavam.
Lepo napisano, Anja.

Ni samo garancija za zdravje, pravzaprav to sploh ni, naj pa bi bil garancija za izgled, pa ti lahko na svojem psu pokažem in dokažem, da žal tudi to ni!!!

Kaj točno sem zgoraj napisala? Je treba znat uporabit in prebrat rodovnik. Točno temu služi.

Zdej ga pa že res serjete s temi rodovniki!

briga mene kaj si ti napisala, rodovnik je jamstvo za izgled psa. Oziroma bi naj bil jamstvo, ker v resnici NI !!

Po kateri logiki?

Torej ti misliš, če te prav razumem, da rodovnik ne daje jamstva, če kupiš recimo kodra, da bo res koder, dopuščaš možnost, da bo “kdobivedel”?

Dopuščam možnost, da kupec ve, kaj išče in da ve, kaj iz rodovnika lahko razbere oz. čemu le-ta služi. Ne vem, no, če že nekaj kupuješ, menda veš, kaj. Al kako?

Rodovnik je papir iz katerega razbereš starše tvojega psa. Nikakor ni garancija za zdravje. Je pa garancija, da bo tvoj pes imel izgled in karakter, ki ustreza pasmi.

Za zdravje je pa treba mal tudi znat rodovnike brat..ne samo izbrat prvega rodovniškega psa, ki ti pride pred oči..

Ko kupujemo električno ponev, hladilnik, pralni stroj, morda samo kuhalnik jajc… preštudiramo vse. Ker je to očitno nekaj vredno. Ko boste tako začeli kupovat živali in se pozanimali glede podatkov v rodovnikih, tudi ne bo nobenega problema več. A ne?

Evo, to sem hotela slišat.Da je rodovnik garancija, da bo tvoj pes imel izgled in karakter. ki ustreza pasmi.
Trdim namreč, da vedno ni tako. Moj je namreč zelo malo podoben pasmi, ki jo predstavlja.

New Report

Close