Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Varstvo morskega prašička

Varstvo morskega prašička

Lep pozdrav.

Imam dva morska prašička, ki bi jih dala v varstvo za nekje dva tedna, saj gremo na morje in nimam nikogar ki bi jih pazil tačas. Zdaj pa me zanima, koliko naj pričakujem da bo takšno varstvo stalo? Saj vem, da je to individualni dogovor, vendar nekje okvirno? Koliko bi vi recimo računali, če bi vzeli prašička za dva tedna v varstvo?

Jaz nič. Morski prašički so tako ljubke živalce, da bi jih bil lahko vsak vesel, :-))

zdravo, Pujska, si ti morda mene nekaj časa nazaj kontaktirala??

če je to kar piše ”nič” res, potem ne bo problema najti varstvo pri kateri koli prijateljici npr. 😉
povprašaj okoli njih morda.
če ne drugače se bo verjetno nič javil/a in sprejela tvoje pujske v varstvo…
koliko sicer stane oskrba malih živali se najde marsikaj na internetu.
lep dopust želim

teja

Ne vem, TejaM, se ti mogoče zafrkavaš?? Jaz pač ne bi računala za 2tedensko varstvo dveh m. prašičkov. Se ti zdi to tako čudno? Misliš, da smo res vsi ljudje pogoltni na denar??? Hja, smo tudi izjeme, veš.
Ker pa predvidevam, da sem jaz predaleč, boš mogoče tudi ti kot varuška prišla v poštev, tako, da se ti ni treba bati za zaslužek :-)))

Tudi jaz ne bi računala za dva pujska. Če bi ne bila v bloku in ne bi imeli svojih živali že toliko, da bi našla prostor nekje, kjer ne bi bili v napoto, bi naredila uslugo. Hrano in steljo bo verjetno prinesla s sabo.

Kako ste vsi dobri in delate usluge, to je lepo slišat 🙂
Samo zgolj tisti, ki itak nobenega ne vzamete v varstvo, hehehe.

YO pa spet po sebi sodi!!!

Ja, trenutno imam SEDEM hčerinih pujsov, ti povem “štala”, sem šele začela, pa je vse zasvinjano okol kletk ;-), pa uiiiiiii uiiiiiiiii kar naprej, Kala je navdušena, jaz pa pridno nabiram regrat in travo in vlačim domov in pucam.

Je pa tudi res, da jaz ne bi marala, da mi nekdo to uslugo dela čisto zastonj. Bolje bi se počutila, če bi mu lahko dala vsaj simbolično nagrado v obliki denarja ali kakšnih drugih dobrin. Mi je pa v zadovoljstvo družba teh malih vriskačev, še bolj pa občutek, da je hči brez skrbi, ker ve, da bodo preživeli tudi brez nje.

Tole si pa prav napisala yo…vsi bi…če ne bi…

Od kje pa si? Če si iz Ljubljane, potem se zlahka zmeniš, da pridejo tvoja prašička oskrbeti na dom (če seveda iščeš “profesionalno varstvo”), cene takšne oskrbe so nekje od 5 evrov na dan (naredijo pa vse tako, kot se dogovoriš, preden žival prevzamejo v varstvo se spoznate, jim “predstaviš” živali, poveš za njihove navade in določiš, kakšno dnevno oskrbo želiš).

Če pa imaš v mislih koga, ki iz dobre volje vzame k svojim še dve živalici in ne želi plačila, pa bi jaz v ponudila, da torej namesto njemu / njej nakažem prispevek enemu izmed društev živali ali zavetišču po njegovi / njeni izbiri 🙂

resa, varstvo živali znotraj kroga družine pa menda ja ne bomo primerjali z varstvom od popolnih tujcev, kajne?
lahko kar zaključite to debate. tisti, ki niste v situacija nudenja/iskanja varstva ste tako ali tako žal nerelevantni.

Jaz jih merkam 14 dni za res ugodno ceno. če te zanima,kontakt na [email protected]

lep dan!

Resa, eno je “pokrit” financno nevsecnosti, ki jih ima varuh tvojih ljubljenckov, cisto nekaj drugega pa je napol bankrotirat zaradi zivali.
Meni je tudi oce pomagal, 1 mesec sem imela dopusta (ne skupaj) pa je vsak dan prisel in poskrbel za moja pesjanarja, sicer bi lahko kar doma ostala (pa ne samo jaz).
Pa sem si pravzaprav varstvo zagotovila ze dolgo pred tem, a je vsak nasel drugacne opravke.
Tako, da ni nikomur potrebno poudarjat kako dober je po srcu in ni grabezljiv, ter pripravljen pomagat, tega prakticno ni.

Veš kaj, Ksenija, ne pretiravaj!
To poletje sem pazila 4 pse, 1 mačko, 5 kuncev,4 hrčke, 2 m. prašički, 2 vodni želvi ter skrbela za 1 akvarij. Vse zastonj. Se ti zdi, da bi morala še več? Za koliko si jih pa brezplačno letos poskrbela ti?

OOO, a 5 € na dan profesionalne oskrbe 🙂
Glede na to, da mam že 45 let živali in deset letno prakso s pujski, mislim, da sem “diplomirana” varuška … torej – drugo leto grem v penzijo, zaslužek bo uuuuffff …
ja, mogoče bom tole pokazala hčeri, ki je brezposelna :-)))))

Hm, mogoče za morske prašičke ni takšna cena, je pa za mačke in pse 🙂 (vsaj v Ljubljani, kolikor sem se pozanimala, oskrba traja eno uro in vključuje vse – nego, hranjenje, čiščenje, igranje itd.).

Ampak računaj – vštet je tudi bencin, saj moraš do stranke priti, ker imaš dejavnost prijavljeno plačuješ davke in prispevke in moraš imeti posledično ogromno strank, da na koncu meseca tudi nekaj zaslužiš.

Meni se niti ne zdi takšen blazen biznis, če je to tvoj osnovni posel.

TV, ne me resno jemat – nikoli nisem in ne bom služla na račun živali 🙂
Ja, govorim pa o pujskih, neprijavljeni dejavnosti, tudi na črno bi nekateri zaračunali in za tako žival, kot je pujs ali ptiček, se mi zdi res pretirano 5 € dnevno in je mišljeno zgolj usluga – tudi tujcu, ne masovnemu varstvu.

Psa pa jaz ne bi čuvala za NOBEN denar in ga vodila na sprehod, ker tudi svojega ne bi zaupala nikomur. Pa ne zato, ker ne bi bil vzgojen, ampak zato, ker se lahko zgodi marsikaj, ker nesreča ne počiva in nikakršnega varstva ni, da bo vse OK, pa če je za plačilo ali zastonj.

In tukaj smo govorili samo o tem, koliko naj bi bil okviren znesek za varstvo dveh pujskov, pa verjetno bi jih dobila v moje domače okolje, torej bencin odpade.

No, jaz sem razumela, da išče podatke o cenah “profesionalnega varstva”, zato sem to opcijo sploh navedla.

Tukaj je npr. cenik enega realno obstoječega podjetja, ki se s tem ukvarja:

Veš kaj, Ksenija, ne pretiravaj!
To poletje sem pazila 4 pse, 1 mačko, 5 kuncev,4 hrčke, 2 m. prašički, 2 vodni želvi ter skrbela za 1 akvarij. Vse zastonj. Se ti zdi, da bi morala še več? Za koliko si jih pa brezplačno letos poskrbela ti?[/quote]
a bejži, a res???
joj, da pomislim za moje brezplačne dobrodelnosti…
….
skrbim za prej neprimerno oskrbovane želve, glodalce, ptiče – ja, žal zastonj,
svoje pse šolam za reševalce in terapevte – žal v svoj finančni in časovni minus, torej sem tako dobra duša da celo za dobro ljudi delam 😛
pri sebi imam poleg 4 mojih psov še ZAČASNEGA, TUJEGA pasjega reveža, ki ga je potrebno zastonj socializirat, če so travme še zastonj rehabilitirat, zastonj voditi na sprehode…
ti mater zdaj mi naj pa nekdo še reče, da naj za varstvo/sprehajanje lastniških psov nič ne pričakujem?! in da naj ne bom vesela tistih ubogih 50€, da z njimi vsaj en žakelj briketov pokrijem?!?!
in ja, pujske za 14 dni bi tudi za 50 eur čuvala, pa čeprav je to precej smešno nizka ”tarifa”:P

Si pozabila omenit, da se plača vnaprej, ker se rado zgodi, da lastniki “pozabijo” priti po žival…

New Report

Close