Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Na Mali planini krava ponorela ko je videla psa

Na Mali planini krava ponorela ko je videla psa

še sedaj nisem dojela da sem se danes igrala kravo-borbe…………..

Danes popoldne sm sem s psom odpravila proti Veliki planini. Na Mali planini sm slikala eno kravo najprej od daleč, nato pa je ta krava začela teči proti meni, moram povedat da tej kravi tako pes kot jaz nisem nič naredila.

Nato se je krava spravla še na psa, ki je bil seveda na vrvici in ji prav tako ni nič naredil.
Bila je čisto besna, divjala je kot biki na bikoborbah, mukala, brcala z zadnjimi nogami, skoraj poletela.
Ja vse se je zaklučilo tako da mi je pes,ki tako kot jaz ni ostal miren (krav tekla naravnost proti njemu) z močnim sunkom strgal vrvico (flexi) in da sva oba tekla pred kravo in da dokler kravi nisem v gobec vrgla kamna krava sploh ni odnehala.

Bila je res cela predstava, nekdo je to celo SNEMAL in se seveda priporočam za video, ker kaj takega res ne doživiš vsak dan.

Vsem ostalima pa bi rada povedala da zgleda da PSI MED KRAVAMI na VELIKI PLANINI NISO RAVNO PRILJUBLJENI, ČEPRAV JE PES HODIL OB MOJI NOGI.

Ojej, nič prijetno . Ponavadi so biki tisti, ki napadajo, očitno je na kravo deloval še vpliv polne lune. Mene pogosto skrbi, ko hodim mimo krav in bikov na Veliki planini, vendar ta slab občutek zatrem v sebi. Povej, ali gondola že dela, ker kot mi je znano, je strela treščila vanjo, a zdaj ne vem, če je zadeva že popravljena. Ali so že rožice zacvetele, planinska resa, materina dušica, šentjanževka, arnika itd.?

Zadnji čas, da se še od zakonodajalcev zahteva, da so krave na paši navajene na pse……drugače sledi kazen za lastnike KRAV…….ti paci paci lastniki krav, ki se pasejo, ker jih niso socializirali na ve moteče elemente, ki se jim namalajo na paši………..

p.s.: pa a si ti resna???????……….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.
nova
Uredništvo priporoča

Hey Marija4 godnula kot mi je znano še ne dela sem bila z avtomobilom, ja rožice so že zacvetele, tudi materino dušico sem opazila, drugače pa sem bolj opazovala krave.

WildWind-tako pač je pravijo da so na planini krave glavne, nimamo kaj!!!

jp…krave se tam prehranjujejo….ta preživijo skoraj polovico leta…….obiskovalci ste moteči element…….ni mi jasno zakaj si tako šokirana, ker si morala pred kravo bežati????….to je njen teritorij….turiste prebavlja ali pač ne…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind —–A ti pa nebi bil šokiran?????????????????????????
Ja tokrat je ta krava izbrala mojega psa in mene za tarčko, kaj pa bi bilo če bi naprimer izbrala otroka?????Pol bi bil itak cel hudič.

Brez zamere ampak to nič takega, v bistvu pričakovana reakcija – ne sprejmite tega kot provokacijo.
Ponovno ocenite situacijo in način vašega postopanja v njej.
Vi ste se ustavili in si vzela čas za fotografiranje-krava je videla nekoga,ki je sumljivo obmiroval,zraven še pes (kar je bil še močnješi povod za reakcijo); na njenem teritoriju- pač je odreagirala nagonsko,ker se je počutila ogroženo…Če je bil pes privezan ali pa ne,pa kravi ne pomeni veliko .Definitivno pa ni napadla,ker bi ji bilo dolgčas.
Za izogib takim situacijam-naslednjič si zapomnite da ste vi obiskovalec in da obstajajo določena pravila obnašanja.
In ja,tudi pri nas je že bila podobna situacija.
LP,Maja

Ja, to je tako, kot če kakšna znana osebnost napade fotografa oz. paparazza, ki ne prenese, da ga vlačijo po časopisih.

Nisi prva ali edina, ki je na Veliki planini letela s psom vred pred kakšno kravo ali celo bikom :-)))))

krava je tupa kaj češ nima možganov.

No, zdej si me pa čist razočaral.

nisi razumela parodije na objavo


Hja…kaj pa imajo otroci na pašniku za delat??????? A jih tudi na sredo avtoceste kar tako postaviš….ker pač šoferji vedo, da se pešca ne sme povozit?????

jebi ga…….one so tam carice, vi pa moteči element….sprijazni se…….in ne sedaj kako si šokirana……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind—še vedno sem šokirana, ja, me resno zanima kako bi ti tm po Velki letov pred kravo????????
Ja pa žal se kdaj pa kdaj na pašniku pojavi tudi kakšen otrok.

Men se zdi samo važno to da je slika od kravce uspela in da ima moj kuža nov flexi.

p.p za vikend grem spet poskusit svojo srečo na Velko le da bom tokrat polek psa imela s seboj pohodne palice—-za vsak slučaj.

lp

Kaj točno misliš počet s pohodnimi palicami?

Tudi jaz sem že bežala pred kravo na paši (sicer ne na veliki Planini)…ampak jaz sem imela v glavi, da sem jaz na njenem teritoriju……….ne ona na mojem……..bo sedaj šlo?….mimogrede, če boš s pohodno palico drezala kravo s teletom, raje prej preventivno pokliči reševalce….pa pes in nov fleksi gor al pa dol…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Dej mi razloži kaj imajo otroci pohodnikov in pravzaprav vsi vi pohodniki in psi za delat na kravji paši?????????………Kaj boš s palicami? drezala krave, ki bodo tvojega psa križem pogledale? Bolano

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kravo (v primeru kot zadnjič) nagnat stran od sebe, tko kot to delajo pastirji,
Veš tudi pastirji kdaj pa kdaj kravo mahnejo ce ne uboga.

Ampak se bojim kako bi krava na to odreagirala…

lp

Ti pa nimaš glih izkušenj s kravami, a ne :-))))

Ti pa nimaš glih izkušenj s kravami, a ne :-))))[/quote]

ja res je kravo vidim edino na planini

New Report

Close