Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina ZA TISTE KI IMATE RODOVNIŠKE PSIČKE IN MAČKE.

ZA TISTE KI IMATE RODOVNIŠKE PSIČKE IN MAČKE.

Pišite vsi, ki imate pasmeske rodovniške živali. Koliko ste odšteli za njo? Je vzreditelj iz Slovenije ali tujine? Kako dolgo ste čakali na žival, ste dobili dobre nasvete ob nakupu, se še kaj kontaktirate z vzrediteljem? Koliko je stala vaša žival, koliko stane mesečno sedaj in proti čemu vse jo cepite. Zanima me tudi vrsta in pama živali. Kupujemo manjšega pasemskega psa, prej smo imeli azilanta, sedaj pa smo se odločili za določeno pasmo in me zanimajo vaše izkušnje. Računamo da nas bo pes stal okrog 800 eu, potem pa še mesečno kvalitetna hrana kakšnih 20 eu mesečno, kuhali mu bomo tudi posebej za njega še domačo hrano.

Sem imela rodovniške pse tako iz tujine kot iz Slovenije. Zame je pravi vzreditelj tisti, ki ti zna odgovorit na vprašanja zgoraj.
Zdaj imam enega iz zavetišča. enega iz ciganskega naselja in enega s ceste. Ups, hrana za njih stane isto kot za prejšnje rodovniške, a veš? In isto cepljenj rabijo, pa veterinarske usluge isto stanejo.

Kvalitetne hrane za 20 eur za 35-40 kg psa je za 10 dni, ne za en mesec..

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
nova
Uredništvo priporoča

pri nas imamo pasemskega. cena je bila mislim, da nekje 800evrou (se mi zdi, sem že mal pozabila), slovenski vzreditelj. nekaj nasvetov ob nakupu je bilo(pravzaprav kar veliko – kako pri niih funkcionira, kako so oni šolali itd.), prav tako tudi kontakti z vzrediteljem (tako pred nakupom kot tudi po, psa se je še pred nakupom šlo redno obiskovat). naš hodi k veterinarju zelo redno, ker ima določene težave – alergijo. cena hrane mesečno je pa tako…kakor si zmisliš, odvisno s čim ga imaš namen hraniti.. naš še raste, pa se porabi nekje 30e za hrano mesečno samo za brikete pa kako konzervo.mu pa hrano mešamo tudi z doma skuhano. pri nas se mu tudi kupuje veliko kosti in drugih zadev za glodat ter igrati. potem še cena pasje šole… pa raznih takšnih in drugačnih pripomočkov…

čeprav tako hudo spet ni;-) naš kuža je ena mala velika razvajenček:-) oz. scrkljanec:-)

ja, za tvojega firmiranega psa bo večji strošek mesečno kakor naš,ki ni rodovniški? jao, kakšna vprašanja.

Joj ljudje, dajte malo presledke pri imenu uporabljat.

Ne ni. Ampak to je le eno do vprašanj, ki sem jih pač zastavila tu zraven, nisem odpirala nove teme koliko porabite za hrano za psa, ker večina ljudi hrani pse z pomijami ali mercatorjimi briketi, ki so strupeni.

Še vedno ne razumem tvojega vprašanja. Oziroma, a ste nerodovniškega futrali s pomijami, tega bi pa s kvalitetno hrano, pa vas zato zanima? Pa cepili ga tudi niste, da ne poznate cene? Res ne štekam.

Jaz tud ne….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Tega, kar smo ga imeli je če en čas nazaj, cene pa se spreminjajo. Sprašujem pa za primerjavo, da primerjam.

Zadnjič smo seštevali stroške za našega kuža, ki je star 2 leti in je soseda (ni neka pasjeljubka) vzkliknila:”Mar bi hčeri kupili avto za ta denar!”
1500 nakup, 300 šolanje do sedaj, cepljenja in preventiva, enkrat zdravljenje ob driski 120, hrana mesečno 60, boks, ovratnice take in drugačne, igrače mu kupujejo otroci, ki za to kdaj dajo vso žepnino. Stane več, kot marsikateri slovenski otrok. Moja familija bi se očitno odpovedala vsemu, da bo le kuža imel vsega čez glavo. Taki pač so. Jaz pa to prenašam:)

ma, kakšna vprašanja – kaj ima cena in cepljenje moje rodovniške mačke veze s čakalno dobo na tvojega bodočega rodovniškega psa?

hehe, še vedno bolje razvajen kuža kot (preveč)razvajen otrok;-)


Zanima me kako dolgo ste čakali na njo, ko ste jo rezervirali.

Čakala bom 14 dni, da bo stara 2 meseca, potem bo mojaaa … za 500 eur, havanski bišon črne barve, lubika bo, pa naj stane, kolk hoče.

Čestitam staraaaaa,končno spet nekaj s čemer boš imela veselje.Je pa res fleten bišonček,pa še kocine ne bodo povsod. 😉

Moja lubika je že slikana v naročju … skoraj vsak dan jo obiščem.

Stal nas bo okoli 1000 eur, dobim ga čez en mesec. Čakala na njega cca. pol leta :). Bo iz tujine, ker ga je pri nas težko kupiti – malo legel. Zaenkrat stroški za njega okoli 80 eur – povodec, ovratnica, nekaj igračk (jp, komaj ga čakamo :)). Doma že mešanka, ki je nekako posvojena ( dolga zgodba ). Mesečni stroški za hrano cca. med 20-50 eur. Odvisno od tega koliko priboljškov poje. Gre pa za malo kužiko težko 5 kg, tko da ne poje nekaj veliko. Cepljenja in vse ostale veterinarske usluge plačujejo bivši lastniki – po svoji volji. Januarja je zaradi starosti poginil 17 letni kužek. Njegovi stroški zaradi vseh bolezni astronomski – ampak mi ni in mi nikoli ne bo žal.

Ja pes je tudi strošek in svetujem vsem, da pred nakupom močno razmisijo tudi to ali si ga dejansko lahko privoščiš.

pravi bebci ste, 14 dni staro tele stane od 250-300 evro, po letu in pol ko ga prodam dobim zanj cca 900-1200 evrov skupaj z klavno premijo, leto in pol ga pitam, skribm zanj, vi cepci pa datae za enega psa 1000 evrov, na leto še za oskrbo in hrano 1000 evrov tako vas stane pes v pasjem življenju cca 12000 evrov, in potem še ima kdo jajca in jamrat da je meso in hrana draga, sram vas naj bo…in upam da že nekdo v tej kretenski državi uvede davek na pse, poleg tega bo morali uvesti trošarine na pasjo hrano in pasjo opremo

g- man posluši – nikoli nisem jamrala.. z lastnim in trdim delom in učenjem sem končno prigurala tako daleč, da si zgornje lahko privoščim. Sicer pa vsak po svoje a ne… Jaz nikogar ne obsojam, celo “dol mi visi”, za kaj kdo porabi denar. Kar se pa davkov tiče, plačujem ogromne davke že od moje plače! Pa če bo država rekla naj ga še za psa, ga pa bom! Živali so moje veselje. Pa saj veš, eni nove, hitre avtomobile, drugi pa si bomo končno lahko omislili rodovniškega psa 🙂 Pa lep večer! 🙂

New Report

Close