Forum.Over.Net

Domače živali in veterina

Odgovarjajo: Vice Zaninović, veterinar • Lena Gregorčič, ZHP

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

Vice Zaninović , veterinar

vice.zaninovic

Lena Gregorčič, ZHP

Lena Gregorčič

NA POMOČ,psa sem podarila ženska pa od nikoder za prepis!Kaj storiti?

Default avatar

LANA

ZELO SEM ZASKRBLJENA ZATO VAS LEPO PROSIM ZA ODGOVOR,POMOČ!
Na začetki tega meseca sem podarila psa mešanca s Pekinezerjem.Kuža je imel potni list oz knižico v kateri je bilo napisano, vsi njegovi podatki.Lastnica sem jaz še vedno
Podarila sem ga ženski z knjižico vret.Ženska mi je obljubila,da pride in bova nardili prepis ,da bo kuža njen in ne več moj.Do tu je vse lepo in prav.Vendar ženske ni od nikoder,ne odziva se na moje prošnje naj pride in naredima prepis.Pripravljena sem še malo počakat,mogoče pa bo le prišla in bo prepis urejen,ampak slabo kaže,ne odzove se na moje prošnje.
Vem,da sem kriva sama,ker sem naivna in sem ji vrjela na besede.Zdaj že je kar je.
Bojim se,da ne bi ženska psa kje odvrgla na cesti ali kaj podobnega,ker pol sem kriva jaz in ne ona.Ne bi pa rada, da sem za njene neumnosti kriva jaz.Imam njen naslov,EMŠO štev,ter registersko štev.
ZATO VAS PROSIM ZA NASVET KAJ STORITI?

LEPO PROSIM ZA VAŠE ODGOVOR!E
HVALA
Default avatar

LANA

saj mi ga ni ukradla!dala sem ji ga.psa pa ne morem več imet,tak da če bi jo prijavila bi psa dobila nazaj ampak psa ne morem več met,zato sem ji ga dala.
Kaj naj?
Default avatar

Yo_

Hja, tako kot sem ti rekla, ali pa nič. V bistvu si popolnoma neodgovorna oddala psa in če bo kaj narobe, boš kriva ti kot uradna skrbnica. V vsakem primeru boš nekako nosila odgovornost. Ali prijaviš krajo in potem naredita prepis ali dobiš psa nazaj in prevzameš odgovornost za iskanje novega skrbnika ali pa pač nosiš odgovornost za vse, kar se bo dogajalo vnaprej.
Default avatar

LANA

Jaz bi jo prijavila,saj ni problema.Samo psa pol dobim nazaj tega pa ne morem imet pri sebi.
Razen,da takrat ko ga dobim nazaj ga še isti trenutek oddam drugemu.
Zakaj bi bla kriva jaz?saj ga nisem odvrgla na cesto.
Default avatar

Yo_

Ker si uradno še vedno njegova skrbnica.
Default avatar

LANA

Če bi me že lovili zaradi tega ker sem kriva da je zavrgla psa, imam njene podatke.pa bodo že oni ukrepali dalje.
Jaz sem sicer podpisala tist list,da bo ona skrbnica in ne jaz,samo ne vem,če je šla naredit prepis.
Veš mogoče kako bi to zvedla?
Default avatar

Yo_

Povprašaš na kakšni od veterinarskih klinik, če je pes čipiran, na koga je napisan.
Če je nate, odgovarjaš za morebitne ugrize, povzročitve nesreč itd.
Default avatar

LANA

hja kar tak tja it pa vprašat čigav je pes napisan ne morem it.Nek vzrok moram imet,pa povedat kdo sem.
Default avatar

Yo_

Ja, a je to težko in zakaj?
Default avatar

LANA

ne razumem?
kaj naj rečem kdo sem in zakaj se zanimam za tega psa
Default avatar

Yo_

Načeloma se itak ve, kdo si - menda bivša skrbnica, a ne.
Default avatar

LANA

a to misliš,da naj rečem,da sem njegova bivša lastnica?al pa kar povem kaj se je zgodilo?
Default avatar

Yo_

Kličeš na eno od klinik, poveš št. čipa in kaj te zanima in zakaj. To je vse.
Default avatar

LANA

hja,nimam številke čipa,ker sem jo dala knjižico!bedak jaz!
imam od te ženske le EMŠO štev,naslov in reg.številko
Default avatar

Yo_

pol pa te podatke veš. oz. veš, kje si imela odprto kartoteko za psa in se tam pozanimaš. a ne
Default avatar

LANA

podatke od te ženske imam ja.nimam pa čipa.kje sem imela odprto kartoteko tudi vem.samo kaj naj rečem kdo sem?mislim samo to naj rečem,da sem njegova bivša llastnica.
Default avatar

Yo_

Glej, se delaš ali... Če si psa vodila k vetu, imajo tam tvoje podatke in tudi št. čipa. Torej pokliči tja.
Default avatar

LANA

ja zarumem.
hvala za pomoč!
Default avatar

enaNika

Pri nas po telefonu ne dajo podatkov. Moraš iti osebno in z osebnim dokumentom.