Najdi forum

pes za v pesjak

Že večkrat sem slišala ravno na MONu kako da ta in ta pasma psov pa ni za v pesjak. Pa me res zanima, katera pasma pa po vaše je za v pesjak? Po moja nobena ne bi bila po lastni izbiri. Če psa na pesjak navadiš, pa se bolj ali manj navadi vsak pes. In tudi čisto vsak pes, ki ni navajen na pesjak, pa ga pri recimo 3 letih začneš dajati tja, bo protestiral.

No, katere pasme pa po vaše so za v pesjak? Taki, ki tam ne bi lajali med tem ko bi se navajali na pesjak? Če ga pa tam pustite in se zanj ne zmenite, pa vsak pes počasi preneha ves čas lajati, bi rekla. Ali pač?

Ovčar?

Naši sosedje so imeli v pesjaku neko veliko rumeno beštijo (labradorca, prinašalca, nekaj takega). Pes je zavijal in lajal kot nor v pesjaku noč in dan. Ko so ga pa spustili, mi je povaljal rože, poscal vse vogale, teroriziral mojo mačko, uničil vrtnine… Enako je počel z imetjem preostalih sosedov v vasi, dokler ni nekomu dopizdilo in je nalomil pasjega gospodarja, ki je beštijo potem nekam oddal.

nova
Uredništvo priporoča

In kaj je tukaj ubogi pes kriv? Edino gospodar…

Ovčar za v pesjak??????? Ovčarji so psi, ki ljubijo širjave in celo neograjena dvorišča. V pesjakih neizmerno trpijo. V pesjakih imajo velikokrat lovske pse, ampak več naenkrat. Spustijo jih, ko gredo lovit, kar je bilo nekoč zelo pogosto. Danes so tudi lovski psi večinoma družinski psi in nikakor niso za v pesjak.

Ne, noben pes ni za v pesjak!!!!

Prav noben pes ni za v pesjak,razen pod nujno,ko so njegovi ljudje v službi.Pa še za takrat bi se vprašala,zakaj ni raje v stanovanju ali hiši.
Pesjak=zapor.

Enako mislim tudi jaz.

naš pes je čisto zgrožen 🙂

vsak pes mora biti v družbi človeka, ne v pesjaku!

noben pes ni za v pesjak ali verigo. popolnoma noben.

Če je bajta ograjena, pol ni panike..je spuščen med službo…dokler ni še ograje bo v pesjaku..vsaj na zraku in da vidi mal okol…bajta je pa res zapor…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ne razumem zakaj hočejo ljudje psa, potem pa ga nastanijo zunaj. Nekaj si želijo, gledajo le da sebi izpolnijo željo, ne ozirajo pa se na to, da psu to ne paše. Le kateri pes bi hotel biti dan in noč v ograjeni kletki. Tudi če ga medtem pelješ 5 krat na sprehod, mu neseš hrano in vodo in ga pocrkljaš in enako kot če je v hiši. Tam se počuti povezanega z lastniki, da je del tropa in tja spada. Ne pa kot avto zunaj. Psi zunaj tulijo zato, ker se počutijo osamljene, same, radi imajo družbo, tam pa je ni. Hočejo biti v lastnikovi družbi in bližini, imeti svoj kotiček v hiši. Lahko se kupi blazina in jo ima pes v hiši naprimer v dnevni in tam večinoma spi, kot ni na sprehodu ali se ne igra. Ljudje smo veliko noter, psi pa so medtem ves čas zunaj, sami, čeprav si želijo noter. Lastnikom se gre le zato, da imajo oni psa, to naj bi bila pika na i, za svoj ego ga peljejo na sprehod, ker je njim lepo. Ne ozirajo se na psa, kaj pa je njemu boljše in lepše. Vsakemu psu je lepše v hiši. Poznam ljudi, ki imajo vse skoraj ves čas zunaj in pes je strašanko vesel če lahko gre za kratek čas v hišo. Moj fant ki živi daleč stran od prometne ceste psa pusti da gre kamor hoče, lahko je zunaj, lahko je noter, in je večinoma časa znotraj ali spi pred vhodnimi vrati. Nekateri mislijo, da je dovolj če gredo doma na delo, naprimer na polje in je pes zraven, potem ko odidejo v hišo, pa pes ostane zunaj. To ni dovolj,saj to ni nobena družba živali, z njo se je treba aktivno ukvarjati. Pes je žival, ki rada živi v tropu, ni samotar, z njim se je treba aktivno ukvarjati in na njega gledati kot na člana družine, ne nek privesek, ki naj bo zunaj ali na alarm, ki varuje hišo.

pri nas imamo hišo z vrtom ampak pes je kljub temu v hiši. ne zmenim se za ljudi ki pravijo poglej ko ima psa v stanovanju.. pes je moj najboljši prijatelj in to ljubezen mi vrača. ni mi žal, da je v hiši. res je, da je veliko več čiščenja, ampak sem sama res velika ljubiteljica živali in ne bi mogla gledat mojega štirinožnega prijatelja zaprtega v boks.

tudi sama pravim, da noben pes ni za v pesjak.

Jaz NE gledam svojga psa ko je v pesjaku…ko sem doma(pa sem skoraj vedno doma), je skoz odvezan in leta okol, plus dva dolga sprehoda na dan….ko sem v bajti, je on tud v bajti…spiva pa skupaj…zdej se pa požrite antipesjakarji….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

drrrko,saj sem vedela,da si ok!:)

Nobeden. Če ga lastnik pravilno vzgaja,ga ima za družbo,je vsak pes lepo vodljiv. Znano je tudi,da so psi,ki so zaprti v pesjake veliko bolj popadljivi. Razumljivo.

Kako skupaj? V garaži? ha ha ha ha………pod stopnicami?

Hecam se. OK lahko je pes v hiši – na hodniku. V predsobi.

V splanici???????????? Ob postelji? OK – če imaš slabo vest!

DANES NIHČE VEČ OD PASJELJUBCEV NI NORMALEN!!!! MAJKE MI !
——————————————————————————————————————–

Res! Iz enga kuža si ustvarjate družbo, mora bit ves čas zraven vas, jest najboljše konzerve, ker mu vse drugo uničuje drobovje, sprehodi 3 x na dan, vse šole, oblačila, kopanje………..

UBOGE ŽIVALI!!

no ja tudi sama sem enakega mnenja, ma če greš v detajle, sigurno vsi majhni psi in psi brez podlake, ne spadajo v pesjake, saj morajo bit v ogrevanih prostorih.

NA postelji-vsak dan! 40 kg boxer…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

A moram še dodatno razložit? Moj pes ima v pesjaku hišo , veliko za dve dogi, izolirano in ogrevano z električnim talnim gretjem..

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Drr lepo skribiš za psa. Če je le nekaj časa zunaj spi pa noter je lepo. Jaz sem imela v mislih pse, ki so skoraj vedno zunaj in vedno spijo zunaj.

za no Drr in kaj je narobe z tremi sprehodi dnevno? Vsak pes rabi sprehode. In kaj je narobe z kvalitetno hrano? saj je dokazano da nekvalitetna, tista cenejša živalim povzroča bolezni, sečne kamne,vnetje sečil, trebušne bolezni,izpadanje dlake,počasna zastrupitev…. Seveda si je žival uboga, če potem trpi, lastnik pa je ne pelje k veterinarju. Kaj je narobe z spanjem ob postelji ali na postelji? Če je tebi to čudno meni ni, in vem da je žival rajši ob svojem lastniku kot pa sama zunaj. Ti bi imela psa ali mačko samo na hodniku? Imaš dovolj velik hodnik,da bo žival samo tam? Koliko se sploh zadržuješ na hodniku, da ima žival dovolj družbe, če mora biti le tam. Moja mucka spi vedno na postelji in niti pomislila nisem nikoli,da ne bi smela. Ker vem da je njej tako najljubše in hočem da je srečna, ne pa osamljena nekje zunaj na hlevu.

New Report

Close