Najdi forum

pritlikavi kunec

Odločamo se za nakup pritlikavega kunca.

Prebrali smo že veliko o hrani, negi, ipd, zanima pa me še, ali kunci ponoči spijo, ali so živahni (npr. kot hrčki).

Hvala za odgovor.

lp.

Špela

Kunci so sicer v večini zvečer precej živahni, vendar noč nato brez problema prespijo, če se takrat nič “ne dogaja”.Prav tako so živahni in odzivni čez dan, z vmesnimi počitki. Dobro je, če se zvečer izdatno poukvarjamo s kuncem, da se naigra, steče in mu pred spanjem damo v kletko izdatno količino svežega sena. Noč bo kuncu tako minila med spanjem in jedenjem sena 🙂

P.s.: Priporočam nakup kunca pri rejcu, nikakor ne v trgovini. Velika možnost je namreč, da boste kupili bolno, brejo ali slabo socializirano žival, ki je ne bo mogoče navaditi na stik s človekom.

Moj kunček je bil na začetku (ko sem ga prinesla s trgovine) zelo bojezljiv.
Nisi ga mogel niti pobožat. takrat je tudi ponoči bil mir. saj sem ga imela v svoji sobi kjer spim.

ko sem ga čez čas navadila nase, je postal zelo družaben in vesel. Vendar v sobi ga nikakor nisem več mogla imeti, saj je ponoči divjal po kletki kot nor. grizel kletko, razmetaval stvari v kletki,.. itd.

Sedaj ga imam na hodniku (da se vsaj naspim ponoči 😀 ) ko se zbudim, da spustim iz kletke, ter skaklja po celem hodniku in še po dveh sobah.
Ker ga imam cel dan spuščenega iz kletke, dirka po hodniku in se igra (spuščen je tudi ko me ni doma – delam), nevarne stvari sem zavarovala pred njim, da si nebi karkoli naredil. Ko pride večer, se pocrkljava, igrava. Preden se odpravim spat, mu dam priboljšek (ga zvabim s tem v kletko) in ga zaprem v kletko. Moram povedati da se je na ta “ritem” zelo privadil in se je nekoliko umiril ponoči. Ko pa pride spet jutro pa komaj čaka da ga spustim iz kletke 🙂

Lep pozdrav, in uspešen nakup ! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Moja dva pa kakor kdaj. Nekaj časa sta bila oba pridna ponoči. Zdaj pa hoče bejba spraskat kletko in nisem npr. spala par dni zaradi tega, prej pa bolj malo že par mesecev. Potem je nekaj zbolela in se je dovadila. Zdaj je začela spet s praskanjem, ampak je nisem hotela spustit, ker gnjavi samčku okrog kletke in jo ta hoče podret. Sem jo pa vseeno spustila in je čez noč spuščena in na srečo ni nekega hudega razbijanja, zjutraj se pa loti stvari in jih razjmetava. Npr. dva dni je imela obred skakat po tunelu gor in dol in ga premetavat – ker zelo šumi. Samček medtem ponori in grize kletko, sam na srečo zdaj zaenkrat tišje,d a se da spat. Ko ej pa ura 6.00 pa dobit aživčnega, č eju ne izpustim.

lep pozdrav, mene pa zanima naslednje. Doma imam pritlikavega kunca in sicer samičko Bibo, imamo jo že pol leta in par dni nazaj sem naročila malo večjo kletko saj je že ta premala. Zanima me pa naslednje razmišljam tudi o nakupu še enega kunca za družbo, zdaj pa kaj je boljše samička ali samec? Samca ravno nebi imela saj nočem mladičkov seveda se, da tudi kastrirat samo še to ni sigurno. Ima kdo kakšne izkušnje? hvala 🙂

Računat moraš na to, da se morda s prišlekom ne bosta razumeli/a in ju boš morala imeti ločeni/a.
Naša je tako prišla k nam, ker so želeli imeti 2 kunca, pa nikakor ni šlo. Sicer sta imeli vsaka svojo kletko, a potem je morala biti ena ves čas zaprta, medtem ko je bila druga spuščena. Pa še to ni bilo ziher, ker sta se sklofali tudi čez rešetke.

Zdravo!
Mene pa zanima, ali ima kdo doma samca pritlikavega kunca in bi mi ga posodil za parjenje z mojo kunko. Je zdrava in jo pripeljem na dom. Veliko dobre volje mi boste storili:)
Mojca

Jaz imam samca, pa tudi če ne bi bil kastriran, se tega ne bi šla. Kastrirat sem ga dala z namenom, en je zdravstveni, drugi je pa ta da se pač ne bi množili. Ke rme ful moti to, da ljudje razmnožujete kunce iz svojih sebični razlogov. Ker so vam lepi mladiči ali pa ker bi jih prodali.Pol ji je pa polno na spletu za oddat, pa tudi ven so jih že spuščali.

Kaj boš naredila, če bo te kuncev več? Imaš nek načrt?

Mene pa zanima, kje je najbolje kupiti kunca. Do sedaj sem dva kupila pri rejki preko Bolhe, vendar sta oba poginila preden sta dočakal 10 mesecev starosti.

Hojla!

Pred 5 meseci sem dobila dolgodlakega zajčka Čupija, ki je zelo prijazen in radoveden zajček, kupila sem ga v trgovini z majhnimi živalmi.
Pred tedni pa mu je začela odpadat dlaka z njo pa tudi delci kože! To se mu je najprej pojavilo nad očmi, kjer nekaj časa sploh ni imel dlake, vendar mu počasi spet raste. Zdaj pa se mu je to ponovilo nad smrčkom, kjer nima več dlake, koža na tem predelu pa je rdeča in na nekaterih mestih tudi krvava (vedno bolj)!
Zelo sem zaskrbljena, saj ga bom mogoče morala peljati k veterinarju.
Kaj mislite kaj bi to lahko bilo?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore!

Pozdravljena?.
Imam slabo novico zate saj jaz mislim da ima kožno garijo??? :((( in če ima bo umrl če že ni, nisem sigurna ker si gotovo to že ugotovila ampak to je najvretneje.

Razmišljam da bi pregovorila mami in očija da mi za rojstni dan kupita pritlikavega kunca
Veliko sem prebrala vaših pogovorov o prehrani ,čistoč, negi,odgovornosti..
Vendar nisem zasledila vprašanja kako pogosto je kunce potrebno umivat.
Zahvaljujem she vam za vaše odgovore

Kuncev se ne kopa!

Pozdravljeni! 🙂

Imam težave z lulanjem. Sem lastnica pritlikave kunke (levjegriva). Rojena je 8.12.2016, kar pomeni da je zdaj cca 1 mesec in pol. Ful je prijazna, rada se čoha in tudi nikoli ni nobenega ugriznila (tudi ko sem jo čohala blizu ust in preverjala zobe). Edino kar me groooozno moti je lulanje. Jo navajam na wc in ima seno nad njem (v njem v wc #2), tako da kaka tam (lula tudi? Upam da ne bom nasla polulane stene ali kaj taksnega). Zelo rada hodi na kavc in ga celo polula, ko me ni v sobi. S pojsteljo je isto. Seveda vse takoj operem in sem probavala tudi s kisom, ampak je ni motilo. Dobro ve, da je pojstelja NO GO, kavc pa tudi. Ne moti me to, da gre na pojsteljo ali kavc. Moti me to, da se polula. Mogoce je ravno to ta skriti kot?

Pa še to – poleg tega da ima vse kakce v WCju (jih odvecne dam tja), se vedno vcasih hodi in kaka vzporedno -.- je mogoce to, ker je se mladic?

Hvala za kakršen koli odgovor.

Kako točno si predstavljaš, da bo kunec pri mesecu in pol že popolnoma vzgojen?
Kdaj pa si jo sploh dobila? Kunce se v leglu pušča vsaj 2 meseca, raje več!

Dobila sem jo, ko je bila 1 mesec in ji ni nic hudega, da je sla kakor pravis malo prej od mame. Rejka je vedela kaj dela, ko sva bili v kontaktu.
Drugace pa ne pravim, da naj bi bila popolnoma vzgojena. Samo omenim za lulanje, ker ni ravno neumena in me je zanimalo ali to dela z zavedanjem ali zato ker je mladic.

Sem dobila rahlo nesramen odgovor za moj okus, vendar vseeno hvala zanga.

Dobila sem jo, ko je bila 1 mesec in ji ni nic hudega, da je sla kakor pravis malo prej od mame. Rejka je vedela kaj dela, ko sva bili v kontaktu.
Drugace pa ne pravim, da naj bi bila popolnoma vzgojena. Samo omenim za lulanje, ker ni ravno neumena in me je zanimalo ali to dela z zavedanjem ali zato ker je mladic.

Sem dobila rahlo nesramen odgovor za moj okus, vendar vseeno hvala zanga.

Odgovor ni bil nesramen, bil je realen.
Želela bi si le, da bi bili okusi bolj humani.

Naša spi čez dan, z vmesnimi premori. Ponoči pa tudi, saj se zvečer razigra in zdivja, da da ponoči mir. Je pa res, da ima včasih kakšne vmesne trenutke, ko se odloči razgrajat in začne premetavat vse po tleh in razbijat z zobmi po kletki – nekako smo jo grdo razvadili, da nas na tak način “pokliče”, ko si zaželi crkljanja sredi noči. Sicer je res, da da po božanju nato ponavadi mir, ampak vseeno.
Glede lulanja pa… Dokler ni bila sterilizirana je lulala in označevala vsepovsod. Sedaj teh problemov več nimamo. Mogoče tudi zaradi tega, ker smo jo navajali na lulanje na zato nastavljenih wc-jih.

Je pa njihovo obnašanje odvisno od lastnika in njegovega vloženega truda.
lp

Po tem kar si opisala se mi zdiš kot zelo dobra in odgovorna lastnica živali😁😘

New Report

Close