Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina pes alergičen na piščanca

pes alergičen na piščanca

Živjo

Doma imam 3 letnega kužka (mešančka) in že skoraj celo njegovo življenje se borim z njegovo alergijo na hrano, ki postaja vedno hujša. Kot mladička sm ga večinoma hranila s hrano Pedigree in z doma pripravljeno hrano.
Alergija se pri njem kaže tako da po svojem črnem kožušku dobi prhlaj na gobčku pa mu izpade dlaka.
Po veterinarjevem nasvetu ga sedaj ga že pol leta hranim samo s hrano Hills (Riž in jagenček), (pes naj bi bil alergičen na piščanca) občasno pa mu dam še kakšne ribice. Ampak opažam, da kljub vsakodnevni enaki prehrani pes dobi prhlaj in je pri njegovih treh letih popolnoma brez enrgije. Kaj naj naredim??? S kakšno hrano ga naj hranim????

Kakšno je vaše mnenje da pes je samo brikete???

Lp

Moja psica je imela več let težave s hrano, driske so bile na dnevnem redu … odkar imam zdaj hrano http://www.ardengrange.si/about.html imam mir, lahko jo naročiš tudi preko neta, nič dražja ni od ostalih hran, bi pa rekla, da je tvoj alergičen na nek konzervans, ki ga dodajajo skoraj povsod. Poskusiti ni greh, mogoče mu bo AG všeč, moji je zelo in ji ustreza v vseh okusih.

Alergija na hrano je kompleksen problem in boste žal kar nekaj časa “poskušali in testirali”. Tale ardengrange hrana že ne bo primerna izbira, saj vsebuje piščanca, vaš pes pa naj bi bil ravno na piščanca alergičen, ne? Ampak lepo po vrsti:

– kako je veterinar prišel do sklepa, da je pes alergičen na piščanca? Brez ustreznega testiranja (tudi krvi!) ne boste vedeli, kaj vse mu povzroča alergične reakcije. Pa še potem boste na novo odkrivali alergene…
– obstaja nekaj briketirane hrane, namenjene alergikom (kot vaš sedaj uporabljani Hills, praktično vsaka znamka ima svojo), ampak sami poročate, da s psom ni vse v redu. Torej je še vedno nekaj, kar ne bi smel vnašati v organizem. Ima tudi sedaj po Hills hrani težave na gobčku ali ostaja samo prhljaj? Ampak že pomanjkanje energije je zadosten znak, da se telo pravzaprav bori proti nečemu…
– navadno najbolj neproblematično je konjsko meso; ki ga jasno lahko tudi sami pripravljate, za alergike so briketirane hrane navadno slabše kot doma pripravljena hrana. Ko jasno izločite vse “problematično”. Lahko pa je problem že recimo soja, ki je v vseh biketih… ali pšenica in škob, ali…

Fajn bi bilo pogledati rezultate krvi in potem v praksi stestirati vsako vrsto hrane posebej. Za podrobnejše napotke se je najbolje obrniti na specializirane veterinarje, ki vam lahko tudi priporočijo razne kombinacije živil. Potem boste pa sami testirali in videli, kaj bo psu odgovarjalo in potem ostali pri tej hrani.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo

Veterinar je prišel do slepa da je pes alergičen na piščanca na tak način, da ga je pregledal in po dlaki videl da je pes alergičen (imel je prhlaj in se je praskal, po gobčku je imel majhne pikice brez dlake), pregledal je urin, krvi pa ne. Dal mi je šampon s katerim sm psa 5 dni kopala in stanje se je že po prvem kopanju močno izboljšalo. Potem pa mi je svetoval naj psa hranim z hrano ki vsebuje jagenčka ali ribo. In sm kupila še Hills brikete jagenček in riž. Saj pravim po kopanju se je psu stanje močno izboljšalo, ampak kljub 6 mesečnemu hranjenju izključno samo z enako hrano pes dobi prhlaj in se začne praskati. Kar naenkrat???

Tako da opažam da je bila kuhana hrana s katero sm ga kdaj pa kdaj hranila prej še mogoče celo boljša.
Ko sem se z veterinarjem pogovarjala o kuhani hrani je on samo rekel da pes potrebuje ogromno mesa in da v večini primerov kvalitetna kuhana hrana stane precej več kot pa žakelček briketov.

(Ah ja pa veterinar mi je še rekel da bom mogla kar sama stestirat hrano, ker on pa res nima časa da bi vsak dan gledov kako pes izgleda po določeni hrani. —to je sicer rekel v smehu, ampak sama si težko pomagam če vem samo to da pes lahko je jagenčka in ribice.)

Po pravici povedano sm že malo obupana, se mi pa tudi pes smili, ker se praska, pa ne vem kaj mu je???
Kaj potem je verjetno najbolje da veterinarju “zatežim” da naredi test krvi?, pa da vidimo pravi vzrok???

Kakšne so najboljše kombinacije živil za alergične kužke????

Če si iz Ljubljane, ti jaz z veseljem odstopim kilo AG za test … jaz sem še vedno bolj prepričana, da gre za konzervanse v hrani kot piščanca … pri moji so se kazali taki znaki alergije v osemletni driski, ja, pa tudi prhljaj je imela …

Nism iz ljubljane, bom pa poskusila AG brikete, ampak me pa malo skrbi ker je noti piščanec. Moj kuža nima nikoli driske, ima pa prhlaj.

Ah jej, tale veterinarska je pa kar lovska, ja. Povsem možno, da sploh ni piščanec problematičen…

Sami pojavni znaki so zelo pogosti pri psih, ki so hranjeni s Pedigreejem, to vam bo pa vsak veterinar povedal. Ta hrana (in marsikatera druga nižjega cenovenga razreda) ima očitno preveč soli in dodanih barvil in “okusov”, da je psu všečna. Velikokrat se psi začnejo praskati, imajo prhljaj in podobno, Če ste že samo s šamponom spravili težave stran, psu verjetno ni kaj hudega, samo hrano zamenjajte. Kupite mu kakšno kvalitetno hrano, dobijo se tudi organske hrane, ki imajo res minimum teh dodatkov, pa še vedno stanejo tu nekje kot Hills. Vse hrane namenjene alergikom so manj hranljive, morda ima pa zato pes pomanjkanje energije?

Pripravljena hrana je skoraj gotovo dražja, ker vas meso precej stane. Ampak poskusite se kje dogovoriti s kakšnim mesarjem, za psa so tudi ostanki in odrezki super fajn. Pa tudi vam pri kuhanju gotovo kaj ostaja (surovo, ne že kuhano!), pa to vedno lahko pokoristite. Sama tudi zdravo psičko hranim enkrat s pripravljeno hrano in enkrat z briketi.

Konjsko meso prav gotovo. Riba tudi. Najbolj problematična je govedina, svinjina, šele potem piščanec. Izogibajte se mleka in pšenice. Riž je navadno sprejemljiv. Vse oblike kaše (prosena je strašno fajn). Ovseni kosmiči. Navadna polenta. Pa občasno dodajte hrani kakšno žličko olja.
In ob priliki na veterinarski ambulanti kupite eno stekleničko vitaminov, da malo dvignete splošno stanje organizma.

Zadnje čase pogosto slišim, da se marsikatera težava da rešiti s preprostim surovim mesom. Da itak preveč kompliciramo in nekaj kuhamo (vsekakor tudi pri kuhanju velja, da nobene začimbe nikoli zraven, niti soli). Meso je nujno predhodno zamrzniti, da se pobijejo bakterije. Potem pa ga odmrznete in preprosto servirate psu. Marsikdo, ki nikakor ni mogle rešiti težav prej, ima sedaj res mir in zdravega psa. Vsake toliko pa je to itak nujno narediti, saj tako vzpodbudite delovanje encimov in pes končno spravi v pogon celotni prebavni sistem. Ki zaradi predobre prehrane dandanašnji kar malo pozaspi, potem je pa vse narobe…

Probaj ArdenGrange, jagnje. Naši kužli je ta hrana super, težav nobenih.

saj obstaja tudi losos-riž varianta, samo pravilno jo postopoma dodajaj, vsak dan malo več, tako kot piše, ali pa še malo dalj časa, da prideš samo na novo hrano, da ne bo kaj narobe, pa javi potem, če bo kaj bolje – moji se sveti kožuh kot sonce …

Kako pa pri psu zglegajo glivice????

Ko sm malo več prebrala o vseh teh preglavicah s pasjimi alergijami, sem zaseledila da bi moj pes lahko imel tudi glivicev ali pa alergijo na bolšji pik.
Mojemu psu ponavadi dlaka po gobčku izpade pozimi, čez poletje pa je čisto v redu, sm se spomnila, da pozimi psa nimam tako redno zaščitenega proti klopom in bolhicam–mogoče so pa ravno bolhe krive da se kuža praska in da mu izpada dlaka in da piščanec sploh nima nič pri tem. Smešno mi je tudi ker ko sm psa kopala 5 dni s šamponom (“proti vsem možnim golaznim na kožuščku”) ki mi ga je dal veterinar je imel kuža dlako še kakšnih 14dni po zaključku kopanja sijočo in brez prhlaja. .
Veterinar je diagnozo da je kuža alergičen na piščanca postavil tako da sem jaz rekla da je Pedigree brikete z okusom piščanca in potem se pojavijo vse težave.
Lp

Mi smo precej rešili ta problem s hrano, ki se dobi izključno pri veterinarju in sicer je to hrana
Hills d/d za alergike, pakirana 2 kg = 18 €, 5 kg = 40 €, 14 kg = 80 €. Obvezno pa vsaj na mesec in pol ampulo proti klopom, pa boš videla, da bo bolje.

Psu dodajaj obvezno na brikete lososovo olje.Ti garantiram,da se mu bo dlaka izboljšala in praskanje se bo prenehalo.Za krvni test pa ne čakaj,pelji ga,da se ugotovi res,na kaj je pes alergičen.Takole na pamet je brezveze bilokaj govorit.

Po ugodni ceni lahko dobite brikete Dino sensitive z jagnjetino in rižem pri Lek Veterini (prodaja preko spletne trgovine), morda pa bodo tile le odgovarjali?
Vsebuje tudi olja, ribe za zdravo dlako in kožo…

Lep pozdrav.

Živjo,
tudi naša 3-letna posvojenka (najverjetneje križanka med nemškim in škotskim ovčarjem) je imela konstantne težave z bruhanjem na prazen želodec in srbenjem. Lani proti koncu poletja pa je izbruhnil še “napad” brezdlačnih bunčic po gobčku, ki so začeli krvaveti, nato pa so se ranice razširile celo na veke. V nekaj dnevih je bilo grozno. Pri veterinarju smo preizkusili vse mogoče, pa ni bilo dosti bolje. Dermatologinja je menila, da je alergija na pike žuželk. Stanje se je počasi umirilo, praskanje pa ni prenehalo. Z brskanjem po spletu sem posumila, da bi lahko bila alergija ali intoleranca na hrano, saj smo jo hranili z briketi, občasno pa ji dali tudi meso in kosti iz juhe. Kupila sem Eukanubo ribe in riž. V nekaj dneh mi je psička skoraj poginila od tekočih drisk in nenehnega bruhanja. Bilo je januarja, ona pa je izgubila pol dlake. Potem sem pa pregledala sestavo te Eukanube in ugotovila, da imajo briketi le tak dodatek in okus, glavnina pa je narejena iz piščanca. Prešla sem na Bosch Sensitive (Jagnje in riž) in stvar je urejena. Drisk, bruhanja in praskanja ni, dlaka je čudovita. Kadar se zgodi, da smukne kam po svoje (najprej k sosedovim mucam pogledat, če jim je kaj ostalo), imamo navadno spet težave z motnjami prebave. Takrat ji najbolj paše trava vrste ljulka ali pirnica. Potem ima drisko in se praska. V dnevu ali dveh se stanje popravi. Zdaj sem naročila še Forza 10, ki imajo le po en vir beljakovin. Da preizkusim. Potem moram izvohati še kakšne konzerve brez piščanca, da ji bom lahko dala tablete.
Po vseh peripetijah in preizkušanjih se mi zdi, da je najbolj kriv piščanec. Ko bo stanje nekaj časa dobro, ji nameravam narediti preizkus s porcijo čistega piščanca. Če se bo poslabšalo, je krivo to, sicer pa bom preizkusila še s pšenico. Kaj dosti drugega pri vsem tem ne more biti.
Upam, da sem komu pomagala, če ima podobne težave.
LP

New Report

Close