Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Nujno! Muca preveč kašlja!

Nujno! Muca preveč kašlja!

Prosim nujno za mnenja.

Moja muca stara približno leto in pol je zbolela. Včasih je kašlala.. Bil je tak suh kašelj, ne zaradi kakšne viroze ampak kar tako. Ampak to je bilo zelo redko. Ampak sem že takrat ugotovila, da je ne smem preveč “mučkat” ker po tem začne kašljati.
Včeraj pa jo doma cartam in naenkrat sem nekaj čutla, da je zaskočlo. Ne vem opisati. Nekaj se je čisto malo čutlo.Tudi muca je čutila, ker je takoj drugače pogledala in skočila dol z mene. Po tem je kašljala. Zgleda tak suh kašelj, včasih kot da se ji je nekaj zaletelo (slina verjetno), včasih kot da kašlja od nekje notri. Podobno kot pri človeku oslovski kašelj. Kaj je to poškodba ali kaj? Sploh je nisem močno božala, že večkrat prej je kašljala če sem jo prijela za prsni koš. Ampak ne vedno. od tedaj je bolj mirna, še večkrat je kašljala, manj je jela. Prej je izkašljala ali izbruhala malo sline. Bila je čisto bela in penasta slina.

Klicala sem dežurnega veterinarja, ampak bi rada še vaša mnenja.

Naj mačko čimprej pregleda veterinar.

Lahko je bolna (pljučnica), mačke lahko kašljajo zaradi hude okužbe z zajedavci, prav tako se lahko davijo in kašljajo zaradi kep dlake, ki jih ne morejo izločiti. Možnosti so še druge, zato je nujno, da se postavi diagnozo in na podlagi te primerno ukrepa.

Ne, pljučnica sigurno ni,ker je to od takrat dalje, ko je nekaj “zaskočlo”. ne vem ali je kaka poškodba ali so je zaletele sline. Zgleda tudi, kot da ji je slabo, saj včasih požira sline.
Veterinar je rekel, da naj pridemo zjutraj, če ne bo boljše.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa kakšen tujek, ki se ji je zataknil?

Ali mačka lahko normalno diha?

Kaj pa kakšen tujek, ki se ji je zataknil?

Ali mačka lahko normalno diha?[/quote]

Sem skoraj 100% da se ji ni nič zataknilo,ker je včasih tudi kašljala ko sem jo stiskala. Pa sem bila zelo nežna. Sedaj pa sem še zraven nekaj čutla. Mislim da diha normalno, čeprav se zdi kot da včasih potiho jamra, kot da ji ni dobro. Je možno da je kaj narobe z sapnikom ali čem drugim in se to kaj premakne ob dotiku? Ali pa rebre?

naš mucek je včasih tako globoko kašljal pa nismo vedeli kaj je rengenska slika je pokazala razjede na pljučih ki jih je menda povzročila levkoza dr knezova je rekla da je bilo to lahko povezano

Svetilnik je vaša kašljala sama od sebe ali mogoče samo ko ste jo božali? Ker moja začne takrat, ko jo božam. Kako pa se zdravijo razjede?

saj to me je najbolj čudilo kašljal je samo takrat ko sem ga pričel božati in sem razmišljal ali je alergičen name ali je na meni kaj takega da prične pol kašljati.

Resno?? Tudi tvoja je kašljala samo ko si jo božal? Kaj ko ji je veterinar poslušal dihanje in srce se ni nič slišalo? Kako ste je potem zdravili? Če se to sploh da?
Ker mojo je poslušal in se ni slišalo nič, dobila je antibiotik jutri pa mora nazaj. Sem mislila, da se vse sliši samo z poslušanjem.

MOJEGA MUCKA NISMO NIČ ZDRAVILI KO SMO TO POGRUNTALI JE bil že v zadnjem stadiju levkoze in je dobival terapijo z antibiotiki zaradi levkoze da ga na bi še bacili napadli imel je tudi tumor odkrit z uz kot rečeno pa je pikice na pljučih pokazala rengenska slika

Ojoj. Žal mi je za muca. Močno upam da nima moja levkoze. Kje pa je mel tumor? Je možno, da še je bil tumor kaj kriv za to,da je kašljala pri božanju? Ali samo brazgotine na pljučih?

na vem veterinarka ni rekla da bi bil to vzrok niti da ni bil

Moje mucice ni več. :((((((((((((( Umrla je stara leto in pol. Veliko premlada. Bila je naj naj muca kar smo jih kdaj imeli.

ojoj, iskreno sožalje za muco!
kaj pa je bilo? so ugotovili pri veterinarju?

Hvala. Prvo so ugotovili vnetje sapnika. To smo potem zdravili in pozdravili. Čez dva dni pa je bila spet slabša. Veliko slabša. Začela se je slinit, ni jedla… Njena okrogla glavica je postala kot en shujšan trikotnik. Kljub temu da še je dobilvala zdravila. Bilo ji je zelo slabo. Potem so ugotovili vnetje dlesni, kar rane je imela gor, in nekaj z ledvicami. Verjetno je bil aidc ali lekvoza. Nismo je dali potem več testirat,ker je bila tako slaba. Okužba se je samo še širila. Ne morem verjeti da se je sprva pozdravila potem pa spet zbolela. 🙁
Bila je ena redkih muc, ki se je znala pogovarjat. Nekaj si ji rekel in je zamijavkala nazaj.

joj sisy zelo mi je žal uboga revčka na vem kaj naj ti rečem ker poznam to saj je bil tudi moj mucek naj mucek in sem po enem letu še vedno zelo žalosten

Prvo umrla muca sedaj še moja ljuba psička. :((((( Kar naenkrat, zdravila niso nič pomagala. Strašno!!

Žalostno. Prvo je umrla mucica sedaj še moja ljuba psička. :(( Obe tako hitro, kljub zdravljenju. Strašno.

Sožalje 🙁

Hvala yo.

New Report

Close