Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina NUJNO-uhajanje urina pri psu

NUJNO-uhajanje urina pri psu

Že par mesecev nazaj smo pri našem Bokserju opazili zjutraj mokro blazino. To se je dogajalo občasno. Smo pač mislili, da je kaj takega sanjal, da bi ga morali tudi ponoči spustili na lulanje….Zadeva se je čez čas umirila.
Sedaj pa se to ponovno pojavlja že nekaj dni. Vedno, ko se uleže in vsaj malo umiri, ostane za njim mala lužica. Danes npr. je to storil že petkrat. Ali se uleže na tepih, ali na svojo blazinico ali na parket, povsod so za njim lužice in kapljice. Ven sem ga danes peljala tudi že večkrat in vsakič se je tudi polulal. Naj povem, da je naš Boksi star dobrih 10 mesecev, kastriran pred tremi meseci in zelo živahen. Zaradi omenjenega ne kaže znakov prizadetosti.
Prosim za nasvet, naj ga peljem k veterinarju (sicer ga imam namen jutri najprej poklicati). Je možno, da si je prehladil mehur?

Hvala za odgovore.

to je pri bokserjih zelo pogosto. dobili boste kapljice Propalin in bo konec s tem. Naša bokserka ima iste težave po sterilizaciji. Če bi za to vedela jo nikoli nebi sterilizirala

vsekakor je za izlocit vnetje secil in tezave s prostato.
m.

------- www.kosovir.si
nova
Uredništvo priporoča

Obema se zahvaljujem za odgovor.
Ja, glede kastracije in tega uhajanja urina pa res prvič slišim in vprašanje, če bi se za to odločili, če bi za te posledice prej vedeli!

Imam pa še eno vprašanje in sicer, kdaj začne samec lulati tako, da dvigne nogo? Naš še vedno počepne.

Lep in prijeten dan želim.

Samcev, ki bi imeli tezave z inkontinenco zaradi kastracije je izredno malo, pri samicah, sploh dolocenih (vecjih) pasmah pa je ta odstotek lahko relativno visok, tudi 20%

------- www.kosovir.si

SAMEC ZAČNE “LULATI” TAKO DA DVIGNE TACO KO PREIDE IZ OBDOBJA PUBERTETE, SE PRAVI PRIBLIŽNO PRI 6. MESECU STAROSTI, JE PA RES ENI PREJ, DRUGI KASNEJ , SEJ BO…PA PA

Pes nima pubertete tako kot jo imamo ljudje. Res je da ko spolno dozori samec tudi nogo dvigne. Mislim pa da je to bolj pogojeno z označevanjem prostora, torej ko se bo počutil dovolj zrelega in si bo drznil “vštric” starejšim bo tudi nogo dvignil.ž
Moj Boksi je nogo dvignil v 9 mesecu pa še zdaj se kdaj polula čepe – sploh zjutraj ko je tako zaspan da bi se prevrgel če bi moral eno nogo dvignit… 🙂 ni nič narobe če je še ne 🙂 Glede uhajanja urina pa bi ga jaz zagotovo odpeljal k veterinarju

fenilpropanolamin je učinkovina, ki je simpatikomimetik in po domače vzburja vegetativne živce ki oživčujejo mišico zapiralko. S časom lahko delovanje navedenega “sirupa” izzveni, tako da bodite pozorni na pravilni režim dajanja – zdravilo nekaj časa dajajte redno in nato naj sledi nekajdnevna prekinitev; ob pojavu inkontinence nadaljujte z dajanjem… zoprna nadloga, pa venar v večini primerov obvladljiva.

Pozdravljeni,

pri mojem bokserju se to tudi dogaja. Ravno zdaj že cel teden ponoči moči blazino, čez dan ko počiva pa so lužice.
Je pa res, da se je v preteklost to tudi dogajalo po par dni potem se je nehalo in spet……
Star je 11 mesecev ni pa kastriran.
Se pravi, da je najbolje da ga peljem k veterinarju?
Me pa zanima, če se zadeva potem umiri?

Hvala za odgovore!

Vsekakor ga peljite k veterinarju.

Če je težava povezana z npr. bakterijskim vnetjem, bo po primerni terapiji tudi uhajanja urina konec.

ali se Propalin kapljice dajajo doživljensko? jaz sem vmes probala prekinit pa je spet kapljalo :-((( Zmanjšala sem na mini dozo 2x na dan.

Ce je potrebno (ko dosezes dolocen minimum spet kaplja in curlja), ja.
m.

------- www.kosovir.si

maja, ne razumem tvojega odgovora. Tudi mene zanima, hvala

to je 4. primer za katerega sem slišal da psu uhaja urin po kastraciji, mislim, da veterinarji tele operacije preveč z levo roko delajo.Nja povejo hudiča zakaj je tega toliko, naj nekdo to razloži strokovno.Madona, vsak mora svoje delo opravljat strokovno in 100%, kar pomeni, da mora veterinar lastnika psa OPOZORITI NA EVENTUELNE POSLEDICE PO OPERACIJI !!!!!
Naši veterinarji pa nič .

če bi mi vedeli,da se bo to dogajalo NIKOLI jo nebi dala sterilizirati- nikoli.

Zakaj,da jemlje zdravila celo življenje,da ji urin nebi uhajal?. Grozno res

Kako pa to, da se pred katerimkoli posegom ali zdravljenjem ali čemerkoli ne pozanimate? Zanimivo, meni pa vedno vse povejo…

Zanimivo je pa tudi to, da tukaj na vse grlo svetujete kastracije-sterilizacije, o možnih stranskih učinkih pa ste modro tiho. Zakaj že? Aja, ker se moramo o tem sami pozanimat. Dvoličnost, res!

Ja, ker je odvisno od živali do živali in se preko neta ne da bluzit na pamet, a ne? Sicer si pa ti skrbnik živali, torej… Jaz se za svoje pozanimam in posvetujem. A ti se ne?

Torej, kadar opevaš s/k, bi bilo najbolj pošteno, da poveš, da obstaja tudi tak in tak rizik. Če je tako, kot ti praviš, torej tudi ne smeš bluzit na pamet, kako priporočljiva je s/k, ker je to pač odvisno od živali do živali. Tako da prosim, brez sprenevadanja.
Normalen človek bi pač pričakoval, da poveš pošteno kako in kaj!

Normalen človek pričakuje odgovorno skrbništvo in pa to, da se o vsem, kar se tiče vaših živali, posvetujete – pa ne z enim veterinarjem, če je treba z večimi. Foruma in recimo mojih mnenj vam ni treba brat, prav tako ni treba upoštevat, prav tako meni sploh na nič ni treba odgovarjat. Bo treba kje drugje iskat, kje vam drsi.

New Report

Close