Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina britanska modra mačka

britanska modra mačka

a kdo ve koliko stane taka muca-brez rodovnika.mi je zelo všeč.

Če želiš britanko, jo kupi pri vzreditelju, za informacije o vzrediteljih se obrni na Felinološko zvezo Slovenije.

Če te pa zanima samo siva mačka in ne britanka, potem priporočam posvojitev. Brez rodovnika ti bodo namreč prodali domačo mačko sive barve, ki jih nekdo načrtno, a brez nadzora (kot je to pri rodovniški vzreji) razmnožuje in prodaja, kljub temu da je mačk vsepovsod preveč 🙁

nebi imela rodovniške,samo taka se mi zelo dopade.in me je res zmotilo da prodajajo kao redovniške brez redovnika in to po ceni 250€.to mi je zelo preveč za eno muco.tudi o posvojitvi navadne razmišljamo,samo ta model mi je padel v oči.

nova
Uredništvo priporoča

Model??? Mačka ni avto!!!

oprosti,ampak nisem vedla kako bi se izrazila-vem da ni avto.kaj pa naj napišem:taka postava,taka oblika ,barva?skratka,taka mi je všeč.
pa zdaj iščem informacije,da rodovniške brez rodovnika ne obstajajo,na bolhi pa dvoji take prodajajo.mogoče je zato cena pretirana.

Kako misliš pretirana???

Sploh veš koliko je stroškov z leglom (če je pravilno oskrbovano, imajo starši opravljene vse potrebne teste…)?

Vsi tisti, ki zagovarjajo rodovnike, trdijo, da rodovniški psi in mačke brez rodovnika ne obstajajo. Pa seveda ni tako in obstajajo.
To so psi oz. mačke, katerih starši imajo rodovnik, mladiči pa ne, ker starši niso opravljali vzrejnega dovoljenja. Torej, ti mladički so čisto prava pasma, nimajo pa dokumentov.
Cena takih je seveda nekaj nižja kot tistih, ki rodovnik imajo. No, jaz imam takšnega psa, brez rodovnika, čivavo in ti povem, da sem zelo zadovoljna z njim. Nič boljši ne bi bil, če bi imel rodovnik.

No, seveda vem in pričakujem napad od vseh strani, da nimam prav, ampak tako pač je. Žal!

Vsi tisti, ki zagovarjajo rodovnike, trdijo, da rodovniški psi in mačke brez rodovnika ne obstajajo. Pa seveda ni tako in obstajajo.
To so psi oz. mačke, katerih starši imajo rodovnik, mladiči pa ne, ker starši niso opravljali vzrejnega dovoljenja. Torej, ti mladički so čisto prava pasma, nimajo pa dokumentov.
Cena takih je seveda nekaj nižja kot tistih, ki rodovnik imajo. No, jaz imam takšnega psa, brez rodovnika, čivavo in ti povem, da sem zelo zadovoljna z njim. Nič boljši ne bi bil, če bi imel rodovnik.

No, seveda vem in pričakujem napad od vseh strani, da nimam prav, ampak tako pač je. Žal![/quote]

Oprosti, Michellinka, ampak to kar pišeš, je nepoznavanje tega, kaj pasme so in kako so nastale.

Do želenih pasemskih značilnosti neke pasme je vodilo mnogo let, desetletij, tudi stoletij SELEKCIONIRANE VZREJE.

Ki poteka tako, da se pari dalje samo izbrane posameznike z želenimi značilnostmi – vsaka žival, ki se jo želi v vzrejo, mora imeti opravljen vzrejni pregled. S tem se iz nadalje vzreje izloča tudi vse predstavnike, pri katerih so izražene za pasmo značilne dedne bolezni.

Ko pariš dve živali, ki imata rodovnik in opravljen vzrejni pregled, dobijo vsi mladiči v leglu rodovnik.

Mladiči, ki jih prodajajo po bolhi kot “čistokrvne brez rodovnika” pa so:
1) potomci dveh mačk z rodovnikom brez opravljenega vzrejnega pregleda,

2) potomci dveh mačk, kjer ima vsaj ena vzrejno prepoved,

3) potomci dveh mačk, ki sta podobni pasemskim in niti ena nima rodovnika.

Da potem sploh ne naštevam, kaj vse se tukaj zadaj skriva – od tega, da mačke prodajajo premlade, do tega da imajo leglo ob vsaki gonitvi samice, torej samica godi od spolne zrelosti dalje približno dvakrat letno.

Ne starša ne mladiči večinoma niso testirani niti na FAIDS in levkozo, kaj šele kaj druga.

No, in če se greš takšno rejo, kjer imaš mladiče dvakrat letno, preobremenjuješ mačko, ne opravljaš nobenih testov, mladiči morda sploh ne vidijo veterinarja itd., potem se res splača prodajati mladiče po 250 evrovov.

Pa kdo ve, kaj je s temi mladiči? Kdo ve, kje končajo? Kdo ve, če se ne znajdejo v zavetiščih, oni in njihovi potomci?

Ampak glavno, da se nekje zaradi denarja, ki smo ga ravno dali za takšnega mladiča, ponovno koti naslednje leglo nerodovniških mladičev in je prodaja “čistokrvnih” živali v Sloveniji blazen biznis.

Vsem bodočim kupcem priporočam v branje prispevek:

“Kaj morate vedeti, ko kupujete pasemsko mačko”:

(v najbolj levem stolpcu strani, je v PDF obliki)

sem prebrala,ja.
ampak še enkrat povdarjam,da mene pasma in rodovnik sploh ne zanima.enostavno bi imela takšno muco kot zgleda britanka.in če nebi bila cena teh nepasemskih takšna,bi jo že kupila.

Vsi tisti, ki zagovarjajo rodovnike, trdijo, da rodovniški psi in mačke brez rodovnika ne obstajajo. Pa seveda ni tako in obstajajo.
To so psi oz. mačke, katerih starši imajo rodovnik, mladiči pa ne, ker starši niso opravljali vzrejnega dovoljenja. Torej, ti mladički so čisto prava pasma, nimajo pa dokumentov.
Cena takih je seveda nekaj nižja kot tistih, ki rodovnik imajo. No, jaz imam takšnega psa, brez rodovnika, čivavo in ti povem, da sem zelo zadovoljna z njim. Nič boljši ne bi bil, če bi imel rodovnik.

No, seveda vem in pričakujem napad od vseh strani, da nimam prav, ampak tako pač je. Žal![/quote]

Oprosti, Michellinka, ampak to kar pišeš, je nepoznavanje tega, kaj pasme so in kako so nastale.

Do želenih pasemskih značilnosti neke pasme je vodilo mnogo let, desetletij, tudi stoletij SELEKCIONIRANE VZREJE.

Ki poteka tako, da se pari dalje samo izbrane posameznike z želenimi značilnostmi – vsaka žival, ki se jo želi v vzrejo, mora imeti opravljen vzrejni pregled. S tem se iz nadalje vzreje izloča tudi vse predstavnike, pri katerih so izražene za pasmo značilne dedne bolezni.

Ko pariš dve živali, ki imata rodovnik in opravljen vzrejni pregled, dobijo vsi mladiči v leglu rodovnik.

Mladiči, ki jih prodajajo po bolhi kot “čistokrvne brez rodovnika” pa so:
1) potomci dveh mačk z rodovnikom brez opravljenega vzrejnega pregleda,

2) potomci dveh mačk, kjer ima vsaj ena vzrejno prepoved,

3) potomci dveh mačk, ki sta podobni pasemskim in niti ena nima rodovnika.

Da potem sploh ne naštevam, kaj vse se tukaj zadaj skriva – od tega, da mačke prodajajo premlade, do tega da imajo leglo ob vsaki gonitvi samice, torej samica godi od spolne zrelosti dalje približno dvakrat letno.

Ne starša ne mladiči večinoma niso testirani niti na FAIDS in levkozo, kaj šele kaj druga.

No, in če se greš takšno rejo, kjer imaš mladiče dvakrat letno, preobremenjuješ mačko, ne opravljaš nobenih testov, mladiči morda sploh ne vidijo veterinarja itd., potem se res splača prodajati mladiče po 250 evrovov.

Pa kdo ve, kaj je s temi mladiči? Kdo ve, kje končajo? Kdo ve, če se ne znajdejo v zavetiščih, oni in njihovi potomci?

Ampak glavno, da se nekje zaradi denarja, ki smo ga ravno dali za takšnega mladiča, ponovno koti naslednje leglo nerodovniških mladičev in je prodaja “čistokrvnih” živali v Sloveniji blazen biznis.[/quote]

Vidiš, jaz govorim o točki 1. Recimo, da so to mladiči takšnih staršev. Starši niso delali vzrejnega dovoljenja. Ne vemo zakaj. Mogoče je bil vzrok samo lenoba. In ker nimajo dovoljenja, to še ne pomeni, da ga tudi ne bi dobili in da je z njimi kaj narobe. Zato so lahko takšni mladiči povsem v redu. Seveda pa dopuščam tudi možnost točke 2 in 3. Tako, da je to pač ruleta. Tvegamo, ker lahko dobimo čisto zdravega mladiča ali pa tudi ne.

Michellinka, in zakaj bi nekdo plačeval za mladiča nekomu, ki je prelen, da bi se pozanimal o vzreji dovolj, da bi vedel, da psa morata opraviti vzrejni pregled, preden ju pari? Zakaj ni ta oseba, ki pari pse, niti toliko, da bi naredila z živaljo osnovne teste, preden se v paritve podaja? (kot pravim, “čistokrvne mačke” večinoma niso pred paritvijo testirane niti za tako osnovne zadeve kot sta mačji FAIDS in levkoza, ne samec, ne samica, kje je šele vse ostalo)

Zakaj nekdo takšen sploh pari živali, če se ne pozanima niti o osnovah? In ne pari jih samo enkrat, ta “ljubiteljska legla iz čiste ljubezni”, se kotijo vsaj vsako leto enkrat, če ne večkrat, predvsem če imajo doma tako samca in samico.

In kotijo se zato, ker se jim splača. Ker mladiče za razliko od dobrih vzrediteljev, večinoma prodajo prvemu, ki pride mimo. In teh, ki so pripravljeni podpreti takšen površen, neinformiran način parjenja in prodaje živali, nad katero ni nobenega nadzora, živali niso nikjer zavedene, je žal ogromno – zato pa posel tako cveti je je bolha polna takšnih oglasov.

Ker je večini kupcev vseeno, kaj se dogaja s samico in kolikokrat koti, ker jim je vseeno, če ima polovica tako skotenih mladičev resno dedno bolezen, če je le njihov zdrav in približnega pasemskega izgleda.

Sicer pa ne morem verjeti, da obstaja kljub vsem žalostnim zgodbam o takšnih nakupih, ki se pojavljajo tudi na tem forumu, še vedno takšno zaupanje v prodajalce živali, ki so hkrati preveč “nevedni” da bi opravili vzrejne preglede, po drugi strani pa jim kupec 100% zaupa, da je žival, ki mu jo prodajalec prodaja, potomka dveh dotičnih pasemskih živali, in ne samo to, zaupa mu celo to, da lahko prodajalec na oko garantira, da je žival zdrava. In to tako zelo da mu na roko na licu mesta plača 250, 400, 600 evrov.

Pri prvem problemu, ki se morda pojavi že po parih dneh v novem domu, tega prijaznega strička/tete, ki vam je prodal žival s kupom lepih besed, ne bo nikjer več. Če je ta prijazni striček/teta ob tem, da je “pozabil” na vzrejne preglede, pozabil tudi na cepljenje proti kugi, čeprav je trdil, da ni, bo dolgotrajno in drago zdravljenje ali celo pogin živali popolnoma vaša stvar, za katero ne bo nihče drug prevzel odgovornosti, čeprav bi jo moral.

In v parih mesecih bo ta ista oseba prodajala naslednje leglo in ga tudi uspešno prodala.

Jaz mislim, da predvsem zato, ker so cenejši. Saj vem, zdaj boš rekla, da so dosti predragi, mogoče res ampak tisti z rodovnikom imajo pa astronomske cene. Seveda, verjamem, da ima vzreditelj dosti stroškov, vendar povprečen človek nima toliko denarja, da bi dal tisoč pa še nekaj čez denarja za psa. Si ga pa prav tako želi. Določeno pasmo. Potem pač kupi tistega na bolhi brez rodovnika in upa na najboljše.

Ja, to je znan izgovor. Ampak a so živali res predmeti, kjer nam je vseeno, kaj kupimo, samo da je poceni za nas in bo vsaj nekaj časa “držalo” in izgledalo kot “original”?

Razlika med mačko, kupljeno pri preverjenem vzreditelju, in mačko, kupljeno pri dvoriščnem rejcu ali preprodajalcu, je približno 200 evrov, če se ne motim.

Tako samec in samica imata v primeru rodovniškega legla opravljen vzrejni pregled, sta testirana, cepljena, prav tako je z vsemi mladiči. Mladiči so bili v leglu dovolj časa, so socializirani, kvalitetno hranjeni, razglisteni, razbohani, cepljeni, čipirani itd.

Če si nekdo res želi pasemsko žival in je pripravljen plačati zanjo, zakaj jo je potrebno kupovati z danes na jutri? Zakaj ne varčevati za nakup še mesec, dva, tri več?

Če si odločen, da boš za žival odgovorno skrbel 15+ let, te bo to stalo mnogokrat toliko, kot je stal nakup živali.

Zanimivo se mi zdi tudi, da se pri problematiki prepolnih zavetišč in premalo posvojiteljev vedno kaže s prostom na vzreditelje, kako so oni tega krivi. Vzreditelji, katerih psi in mačke v zavetišča ne pridejo praktično nikoli.

Zna kdo prešteti, koliko psov in mačk in “čistokrvne reje” je ta trenutek v zavetiščih? Zna kdo prešteti, koliko takšnih mačk in njihovih potomk je ta trenutek na cesti?

Sama sem izbrala navadno mačko, ki smo jo dali cepiti, imela je tudi garje itd. in tudi to ni poceni. Kakorkoli že hočem povedati, da če imaš žival to tudi stane, saj je potrebno nuditi oskrbo, sedaj je na vrsti še sterilizacija, kar tudi ni majhen zalogaj, ampak vse to odtehta mačja družba in ljubezen, ki jo dobiš. Ko zadovoljno prede in se muza, te umiva, neprecenljivo. Seveda se danes vse vrti okoli denarja, težko je si karkoli privoščiti, če nimaš sredstev je pač bolje počakati, ena izmed možnosti je tudi, da morda honorarno pomagaš v kakšnem zavetišču, če imaš rad živali.
Kot otrok smo imeli tudi mačka, ki ni bil nikoli cepljen, pa je bil vseeno zdrav in dočakal lepa leta. Mogoče je to redkost, ne vem. Vsekakor pa želim svoji ljubljenki zagotoviti čim lepše življenje in če bodo cepljenja ipd. k temu pripomogla potem pač bomo to storili.
Ne vem sicer v čem je bistvo pasemskih mačk, verjetno bolj kot kaj drugega zaslužek. Pasme so v bistvu tiste, ki so jih neki ljudje izbrali kot takšne,kar pa ni nekaj naravnega, in ne verjamem da mačke, psi in podobno uživajo na razstavah in razkazovanju, ali pač?

Lepo pozdravljeni!Jaz imam britanca starega deset mesecev in nima rodovnika.Kupila sem ga v Murski Soboti cena ni bila pretirana 170 eur.edino kar sem morala iz Kopra ponj.Ma povem ,da nic ni prevec za takega mackona kot ga imam js.Bil je pri veterinarju in vse je vredu z njim .Kastrirala sem ga en mesec nazaj in zdravstveno je tudi vredu.Lastniki imajo doma britanca oceta in mamo britanko tako da sta imela dva samcka in dve samicein eden od teh je na sreco pri meni.Zakaj na sreco ?Zato ker je bil rezerviran takoj in na sreco ta ,ki ga je rezerviral ni bil resen tako ,da sem z veseljem sla po njega.Povem samo ,da ni tako narobe ,ce kupis brez rodovnika samo je vprasaj od koga kupis.Jaz sem imela to sreco ,da se dobila krasnega mackona in povem ,da sem se vedno v stiku z lastniki .Posljem slikico ,da vedo kako zrasu je in ,da je z mackom vse vredu .Tako pa sem spoznala se krasno druzino 🙂

Pozdravljeni!
Tudi mi iscemo taksno muco, je mogoce dobiti naslov od te druzine oz. telefonsko?
Hvala, lp

Tasmanski vrag….brezveze…kot da govoris zidu…..modelke zal ne dojamejo tvojih besed…

Njofra, no ne bom diskutirala o rodovniških in ne rodovniških mačkah in podobno. Skrata ima dve britanski NErodovniški mački… Zakaj sta nerodovniški? Ker so samčka in samičko ljudje kupili v Nemčiji in niso dobili vzrejnega dovoljenja, zato njuni mladički NISO rodovniški….
No, ko sem ju peljala k veterinarju itak nihče ni verjel da nista, ker vse ostalo “štima”. Imeli sta opralvjena cepeljenja in pa razglistenje, ostalo pa je nato stvar lastnika. Če si se odločila za NErodovniško brtiansko mucko so cene ja, okoli 250€, je pa res da bodi previdna da ti dejansko ne prodajo “navadne” sive mucke ,čerpav so itak vse mačice čudovite živali, ampak dejansko lahko greš v zavetišče in eno posvojih in ji rešiš življnje.

Pa še o karakterju – moji sta obe izjemni mucki – to niso klasične mucke, ki bi ti lezle na kolena, so precej tihe, čokate bučke, ki pa ti zveszo sledijo povsod. Ta mucka ni zal judi, ki jih nimajo namena imeti vseskozi ob sebi, ker so izjemno ljubeče do svojih lastnikov. Nimajo pa rade da se jih “vlači” po rokah…

Če se odločiš za takšno mucko ti ne bo žal.

New Report

Close