Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina NUJNO – ranjena ptica

NUJNO – ranjena ptica

Danes sem med kolesarjenjem ob cesti našla ptico, ki ima očitno poškodovano krilo, morda tudi nogo, saj ne le, da ne more vzleteti, tudi po tleh se ne more premikati. Predvidevam, da ni uspela pravočasno odleteti in jo je zbil avto. In sedaj rabim nasvet, kako naj najbolje poskrbim zanjo. Sem iz okolice MB. Ali naj jo nesem kar v našo veterinarsko ambulanto ali predlagate kaj drugega. V bistvu niti ne vem, katera ptica je to. Oglašala se je s precej ostrim žvižgom, skoraj kot kakšna ujeda, vendar se mi zdi premajhna – velika je skupaj z repom okoli 15cm. Kljun je raven, ob kljunu so kot majhne brčice.
Kdorkoli mi lahko da kakšno informacijo, nasvet – zelo dobrodošlo.
Tule je še povezava do dveh fotografij

http://www.moj-album.com/slike/6950439/600IfwjNYwwi_r4N.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/6950439/OoGeHQN68cTnh4Dq.v.jpg

AZIL ZA PROSTOŽIVEČE ŽIVALI (poškodovane ali bolne divje živali)
gsm: 031 813 097

Ej, najlepša ti hvala. Takoj jutri zjutraj jih pokličem.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da gre za hudournika?! Nisem pa ziher.
Če imaš možnost ga pelji v Kranj, tam ga bodo oskrbeli in zrihtali, nato pa spustili…. dvomim, da bi znali v ambulanti urediti ptiča…kaj pa vem…vem samo, da so v azilu res sposobni ljudje in tudi zelo se potrudijo. Sama pa tud mislim, da mu ne boš mogla pomagati…

Ne, mislim da ni hudournik – sem malo pregledala slike, pa mu ni ravno podobno. No, noč smo preživeli, spil je nekaj malega vode, zdaj pa skušam doklicati Muto, kot so mi svetovali v Kranju, ker Kranj mi je pa res hudo predaleč iz mojega konca, do Mute bi pa še šlo.

Lep pozdrav!

Dobro ste ugotovili Muta je pravi naslov in tam bodo res poskrebeli za ptička, pa še tako daleč ni iz Maribora.

Lep pozdrav!

Jap, smo že zmenjeni. Gospod, s katerim sem govorila je že zvenel zelo prijazno in naju pričakujejo. Tako da zdaj samo še uredim nekaj nujnih zadev, potem pa greva z malim na pot. Me pa presneto firbec, s katerim ptičkom imam opravka…

No, držim pesti, da bo s ptičkom vse ok….tudi mene zelo zanima kaj je to za en ptiček, tako da te prosim, da potem sporočiš…. 🙂 Mi smo ravno enega takega enkrat našli in je bil hudournik, zato sem pomislila, da bi lahko bil tudi ta…sploh glava se mi zdi neverjetno podobna.

Ptiček je že v Muti v dobrih rokah. Gre za sivega muharja. Kako bo pa z njim je pa še precej negotovo, ker glede na to, da se nič ne postavlja na noge sumijo, da ima revček poškodovano hrbtenico. Vem da bodo naredili vse, kar bodo mogli. Glavno, da je mali na varnem.

Hvala vsem za nasvete. Pri naslednjem najdenčku mi bo že lažje vedeti kod in kam.

No, pa sem se naučila nekaj novega…upam, da bom zdaj prepoznala sivega muharja :-))
Lepo, da ste tako poskrbeli za reveža in držim pesti, da mu bo uspelo!
Če boste pa kaj izvedeli, pa nam sporoči.

Med nabiranjem pese našla tole ubogo ptico. Krila ima cela vendar ima rano na hrbtenem delu. Je zelo utrujena in čisto mirna. Rano sem ji razkužila jesti in piti pa noče. Morda potrebuje samo počitek. Danes verjetno je nimam kam nesti jutri bom pa poskusila doviti kakšno zavetišče,kjer bodo primerno poskrbeli zanjo. Bom prilepila še sliko samo pogruntam kako. Če morda kdo ve katera ptica je to.

New Report

Close