Najdi forum

kje dobiti opico

kje bi se dalo dobiti opico za domačo žival? iskal sem že po večih trgovinah, ampak se je nikjer ne da dobiti. najraje bi kakšnega šimpanza, lahko pa je tudi kakšna druga pasma naprimer kapučinka.

kako bi si želela, da je tole samo hec 😛

Opice so izjemno neprimerne za hišne ljubljenčke, poleg tega so zaščitena vrsta in močno upam, da nikjer ne boš dobil nobene.
Saj so luštne za od dalec gledat, zlasti ko so še mladički, odrasle so pa agresivne, potrebujejo veliko prostora, seveda primerno prirejenega, ustrezno prehrano … In ti bi kar šimpanza, ki je od tebe 5x močnejši!
Tak nakup, tudi če se ponudi prilika, močno odsvetujem.
Sicer pa bolj ko tole pišem, bolj se mi zdi, da gre za provokacijo.

nova
Uredništvo priporoča

lep pozdrav!

ne gre za hec ali provokacijo. opico si želim že dalj časa in seveda bi tudi prostor oziroma kletko primerno uredil, se pravi z igrali, rastlinjem itd. tudi prostora mislim da bi bilo dovolj, 6 kvadratnih metrov za kletko, poleg tega pa bi jo seveda pogosto tudi spustil na prosto. in ne vem zakaj se vam zdi imeti opico tako nenavadno? ko sem bil še otrok, je imel babičin sosed, starejši gospod majhno opico (kapučinko) in jo je kar lepo zdresiral, tako da se je z ljudmi in še posebej z otroci zelo dobro razumela

Kako je ni mogoče dobiti, saj pa jo imajo celo v Tukanu??

Hm, sploh veš, kako veliki zrastejo šimpanzi, da živijo 40 let, da je zanje nujno potrebno življenje v družbi ostalih opic in kakšne pogoje bi moral imeti za namestitev, primerno prehrano in veterinarsko oskrbo šimpanza? :/

opica…jaz bi tudi opico mela.
kje kupiti opico ?
na tržnici, v trgovini za male živali, a živalskem vrtu ali v trgovini za norce ?????????
********
JOKE
JOKE
JOKE
JOKE

KJE boste dobili ubogo opico, ki bo imela vsa dovoljenja biti hišni ljubljenček?!
no, pa dajmo…
in 6 kvadratov je kaj?! za opičjo spalnico??

opica1, roko na srce, pred leti je bilo vse manj strogo. Dvomim, da bi ti uspelo kar nekje dobit šimpanza. Šimpanz je prevelik zalogaj za človeka, niti mu človek kot posameznik ni sposoben nuditi pravih pogojev!

Smem vprašat zakaj bi imel opico, poleg tega, da si opico želiš in se je pred leti sosedova dobro razumela z ljudmi??

lp

Odrasel šimpanz ubije z lahkoto človeka z levo roko -:))) 6 muh na mah z dvema rokama…

Ma saj opica je še kar u redu, ampak pomisli kako bolj fino bi bilo če bi mel tigra ali leva. Konec koncev so stroški z kletko isti kot pri opici ampak ena opica se ne more kosati z levom.

Zajcekd pa se ti zavedaš, da leva ali tigra ne moreš imeti kar tako doma? Stroški s kletko, pa ti nisi resen. kletka je še najmanjši problem pri takih zvereh. Svetujem ti, da si malo prebereš literaturo o divjih mačkah (zvereh) in o tem kakšne pogoje morajo imeti za življenje, preden pišeš take bedarije. Še enkrat ponavljam: opice in divje mačke kot so tigri, levi, leopardi, volkovi, medvedje in še mnoge druge, niso primerne za domačo žival in se jih lahko ima le v živalskem vrtu.

Zdravo!Kar vidiš v filmih,to ni realnost,za en kader,nastopa več opic iste vrste,v bistvu to velja za večino živalskih vrst.Kot so ti napisali je opica izjemno neprimerna vrsta živali za ujetništvo;vem iz lastnih izkušenj,ker sem jo imela nekaj časa-po službeni dolžnosti-v hišni oskrbi.Je bila spuščena,vendar zaradi raznih deformacij-zaradi neprimerne oskrbe v mladosti-je živalca statirala,pa je imela veje,mreže,naravno svetlobo,bila je tudi zunaj,…to ni dovolj.Velika večina opic živi v skupinah,kjer se ena z drugo ukvarjajo po skoraj cel dan;kako boš ti to lahko nadomestil?Človek tega ne more nadomestiti,tudi po najboljših močeh…Potem je pa tu še en faktor,ki ti bo verjetno pomembnejši:vonj,…pojdi v Lj. zoo,pa se za nekaj časa usedi tja v zaprt prostor,pri opicah;tam oskrbniki niso pozabili počistiti,to je vonj opic,vonj ki se dobesedno zažre v prostor,oblačila,…tudi če še toliko čistiš se vonja ne izbriše,….samo to te verjetno ne bo motilo kaj;pa potem ko opice spolno dozorijo,ko postanejo posesivne,agresivne,ker ne vedo kaj naj zdaj s hormoni,…verjetno ti to prav tako ne predstavlja problema…

Mmaja, kapo dol za tako izčrpne izkušnje.
Upajmo, da sedaj opica1 ne bo trdil, da njegova pa že ne bo smrdela in njegova ne bo imela polno odvečnega testosterona 😛

Opica spada v divjino in ni namenjena temu, da jo nekdo zapre doma v sobo, zato ker se mu pač tako zazdi.

Prosim, pozabi na te tvoje želje. V dobro živali, ki ni nič kriva in si ne zasluži životarjenja v podobi zaprte domače živali.

“Najraje bi šimpanza”
“Ne, to ni provokacija”

??? Če ni provokacija, kaj potem je?

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Izražena želja!

Želja na račun živega bitja….. Butale?

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

ma, kakšna želja, jaz bi imela pa tank, ampak ne vem kdo bi mi dal dovoljenje za vožnjo s tankom po mestu?!

torej, nihče mi ni odgovoril KJE bo človek dobil šimpanza?? tako, uradno, z dovoljenjem 😛

Izražena želja![/quote]

Je razlika med izraženo željo, ki jo potem premisliš, preučiš vse možnosti in ugotoviš, če je uresničljiva ali pa ni (tudi s pomočjo foruma kot je tale in informacijami, ki jih dobiš od ostalih uporabnikov)…

… in med tem da si umisliš, da boš imel opico, sploh ne premisliš o tem, kaj to pomeni, kaj je opica, kakšno bivanje in oskrbo potrebuje ter jo dirjaš kupovati v trgovine, ne da bi vedel karkoli o čemerkoli.

Si predstavljamo, da opica1 opico le nekje dobi? Kaj se bi zgodilo s to opico? Kje bo pristala v mesecu, dveh, pol leta, letu, glede na to da očitno nima niti osnovnih informacij o “svoji želji”.

Evo, to je še en razlog, zakaj ne bi smela biti dovoljena prodaja nobenih živali v trgovini. Ker se ljudje danes spomnijo in popoldan že kupijo – zlato ribico, želvo, kunca, kačo … in tudi opico bi, če bi jo kje prodajali. Potem bi pa večina na takšen način kupljenih živali pristala v oglasnikih ali v stoječih vodah v okolici ali v škatlah pred zavetišči ali pa v živalskem vrtu, ker ne bi uspeli poskrbeti za žival kot bi bilo potrebno – da je zdrava in da je zadoščeno vsem njenim potrebam.

In kdo pravi, da jo bo tudi imel? Na glas je pač povedal svojo željo. In po vašem je to zločin ali kaj?
Ah ja, vročina zopet dela svoje…

New Report

Close