Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina cena sterilizacije mačke

cena sterilizacije mačke

lepo pozdravljeni, se opravičujem, če je bla podobna tema že odprta – koliko stane sterilizacija mačke? jest sm poklicala ene 3 ambulante, pa je povsok 100 eur ali več…pa mi je mou velik…hvala in lp

Na primorskem koncu je cena okrog 50 evrov. Jaz sem mojo mačko sterilizirala v Novi Gorici. 😉

Iz katerega dela Slovenije pa si?

nova
Uredništvo priporoča

iz okolice ljubljane.

Evo, lej, tukaj je cel seznam, morda ti kaj prav pride:

buba grosuplje mislim da 60 evrov

najlepša hvala vsem:)

Jaz sem lih par dni nazaj plačal “samo” 35 € pri veterinarju,ki je sicer že upokojen,ampak ima doma pravo mini ambulanto in takšne posege dela v posebni sobici,ki je samo in zgolj temu namenjena!Cena je pa tako nizka zato,ker ta človek to počne povsem neprofitno,saj tistih 35€ porabi za nabavo zdravil in opreme za takšne ter drugačne posege.Je pa to v okolici MB-ja:)
Če želi kdo kontakt,mi lahko piše na:[email protected]

Naj še k prejšnjemu sporočilu dodam to,da sem pred 3in po leti k temu istemu upokojenemu veterinarju peljal muco in njenega “sina”mucka in da je že tistkrat bila cena ista,torej nespremenjena,samo s to razliko,da sem tistkrat za oba skupaj samico+za samčka plačal “samo” 55€,torej za dva skupaj!!!Ceneje pa mislim,da skor ne bi moglo biti…ali pač?

^^Pa vredu naredi?

To pa je res ugodno, jaz sem dala za sterilizacijo mačke v Celju 72€.

Queen,ne bi zgubljal besed o kvaliteti,res ne…Že tretjo muco sem peljal k temu veterinarju in pri nobeni NI bilo nikakršnih zapletov,res ne!Rutiniran poseg,z zares minimalno stopnjo tveganja!!!

cene sterilizacij in kastracij kot tudi sic/er veterinarskih storitev so sto do dvesto procentov previsoke in to so vse čisti dobički realna cena kastracije enga mačka je okoli 15 evrov

cene so previsoke ker gre za profite veterinarjev

cene so zelo predrage zaradi dobičkov veterinarjev

Če mislima istega, grem jaz danes k njemu. Upam da bo vse ok.

Sissy a to si mislila mene,če mislima istega???Svetilnik,se strinjam,to pa je zato tako,ker država lepo v vse skupaj skrito zavije davke,v zdravila,cepiva,v tehnično opremo in pribor in veterinarji morajo to plačati,pol pa seveda posledično to nam zaračunajo…začaran krog…na koncu pa ima samo država spet nekaj od tega…cash!!!Ljudje,marsikateri ljudje,pa si ne morejo privoščiti takšnega posega(sterilizacija-kastracija),ker je za ceno vse,kar je nad 60€ predrago,še posebej,če imaš doma 2 ali več muckov!!!

Lep pozdrav ljubiteljem muckov in psov :=)

Ne pravim, da nekateri veterinarji cene svojih storitev ne nabijajo v nebo.

Zanima me pa nekaj drugega – kdo naj bi plačal opremo ,pribor, zdravila in delo veterinarja, če ne skrbik živali? Naj bi to krila država iz proračuna? In od kje bi pritekal denar za to?

vse to kar si napisala ni vprašljivo vprašljivo je plačevati odurne stroške veterinarja konkreten primer kastracija mucka traja pet minut in ena narkoza oz pomirjevalo skupni stroški so 15 evrov plačaš pa najmanj 50.

Sicer ne vem, koliko je moja ideja realna, vendar mislim, da bi nam lastnikom živali, bilo marsikaj olajšano, kar se cen tiče, če bi obstajalo kakšno podobno zavarovanje za živali kot je za ljudi, s kakšno manjšo premijo recimo, bi nam tako zavarovalnica lahko krila vsaj polovico stroškov pri veterinarju, še posebaj cepljenje proti steklini, mislim, da bi se lastniki živali potem večkrat odločali za vsa potrebna cepljenja in ostale posege. Sicer pa je to samo moje mnenje…res ne vem če bi lahko to v resnici delovalo.

New Report

Close