Najdi forum

Golobi nebodijihtreba

Kako naj se rešimo golobov, ki se silijo v vse luknje na naši strehi? Hvala za ideje in pomoč.

Zadelajte luknje ali naredite golobnjak …
vsako živo bitje je “potrebno” in se razmnoži toliko, kolikor narava – v tem primeru MI dopuščamo … ker narava že dooooooolgo ni več v ravnovesju …
da se golobi preveč namnožijo je krivo naše svinjanje okolice in iztrebljanje naravnih sovražnikov golobov … enako je s podganami …

mi smo v bloku in smo na balkonu zamašili možna gnezdišča, pa ne zaradi mene, ampak sosedov, ki ne prenesejo nobenega ptičjega dreka in gruljenja …
da ne govorim o “dreku” na stopnišču, ki jih snažilka vsakodnevno čisti za stanovalci …

Zelo pameten odgovor resa.
Golobi so zelo lepe in pametne ptice, nikakor leteče podgane.

Rena, če bi ti tebi delali tako škodo, potem tudi ne bi imela tako lepega mnenja o njih. Dokler sem jih od daleč opazovala, me niso nič motili. Da pa narediš novo fasado s težko prisluženim denarjem, potem pa to vse poserjejo ali pa da ti serjejo direktno na vhod, da nimaš kam stopit, potem pa mnenje spremeniš … Tako pač je in priznam, da do golobov nisem več strpna. Jih ne morem videt in bi se jih rada rešila za vsako ceno.
Hvala za razumevanje in pomoč.

Nabavi si sokola selca, njegova najljubša hrana so golobi 🙂

Ponavadi me rešujejo vrani, vendar zgleda, da letos nimajo časa.
A kake bolj preproste rešitve ni?

Ja, je, ena zelo preprosta! Odseli se in daj golobom mir!

Zdravo!

Verjamem, da ti delajo svinjarijo in nimam nič proti tvoji sovražnosti do njih, vendar se samo strinjam z zgoraj napisanim komentarjem, probaj zapret luknje – streho, ali pa ti Bojan posodi sokola in boš rešena.

Brez zamere.

Kupiti je možno tudi posebne žičnate površine proti golobom (ki se jih namešča na okenske police, spomenike itd.), ampak to verjetno pri vas ne pride v poštev, ker so problem luknje.

Tudi sokoli ŽAL SERJEJO …
nimajo pa uboge živali nič skupnega s težko prisluženim denarjem in lepo fasado, če bi bil nadstrešek dovolj dolg, ne bi srali direktno na fasado, kar je pa spodaj na tleh, se pa da tudi pomit ali nekaj podložit, kar se lahko pere pogosto, pa saj menda nimate 100 živali …

hvala bogu, da niso zlo veliki, kolikšen drek bi bil šele potem a ne

pa brez zamere, jaz živali nikoli ne sovražim, ker je vse narejeno brez zlobe, ki jo premore samo človek

Mogoče pa golobi enako razmišljajo – ljudje nebodigatreba… in je to “sranje” del njihovega zlobnega načrta, kako bi se nas znebili. :))

V tem primeru je najbolje, če jih ignorirate in bodo kmalu ugotovili, da njihov načrt ne deluje. 🙂

Bravo Maja in Resa.

Tudi sokoli ŽAL SERJEJO
—————–
Sokoli serjejo po gozdovih, golobi pa po mestih in sčasoma tudi CILJAJO po ljudeh. Mislim tvoj proti-argument je čist debilen. A golobe je treba ščitit, podgane pa zatirat? Če se mi kaj se mi smilijo RES uboge podgane in občasno tudi miši, ki jih s takimi in drugačnimi ukrepi mučijo in pobijajo, golobe pa pustijo da serjejo vsenaokrog, čeprav DOKAZANO prenašajo bolezni.

STRAN S TO GOLAZNIJO! Kje je fungicid za golobe PIČKA VAM MATRNA IDIOTSKA.

Zakaj je treba miši in podgane zatirat, golobe je pa zašeljeno da ti serjejo po roki medtem ko jih debili hranijo ?!? Zakaj?!??

Ja, je, ena zelo preprosta! Odseli se in daj golobom mir!
————–
debil, nima druzga za reč.


Da pa narediš novo fasado s težko prisluženim denarjem, potem pa to vse poserjejo ali pa da ti serjejo direktno na vhod, da nimaš kam stopit, potem pa mnenje spremeniš … Tako pač je in priznam, da do golobov nisem več strpna. Jih ne morem videt in bi se jih rada rešila za vsako ceno.
/quote]
Ne kapiram, zakaj se jih tako želiš rešiti – mi smo v bloku, nad balkonom množično gnezdijo lastovke, ki nam ‘podarijo’ kakih 10 cm dreka v višino – dnevno, in to na dveh mestih. pa še na oknih se kaj najde. Pa mama očisti drekce, pa takrat ko se spet naberejo, jih spet očisti. Meni in moji mami se zdijo prav uboge, te lastovke – včasih pridejo čistilci, ki postrgajo njihova gnezda, in uboge lastovke si jih morajo spet narediti…

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

bratov, sestre in očeta pa nisem vprašala za mnenje o ubogih lastovkah 😀

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Moja teta je imela že kar nekaj problemov s to golaznijo. Pa je poskušala vse z metlo jih po buči tepst, pa nič. Enkrat ji je ta golazen celo prišla v stanovanje, pomislite kakšen šok je to za njo bil. Je dala vse vrste možnih špičk gor pa nič. Oduzadi za omaro so ji naredile gnezdo in tam potem srale, 10 centimetrov samega dreka! Potem je kupila tele špičke: http://matko-si.com/html/zaseita_proti_golobom.html , ampak ni NIČ pomagal. Potem pa se je končno najdel en sosed in vso to golaznijo z zračno puško postrelil. Od takrat nima več problema z golobi, hvalabogu ne?:) Smo si končno oddahnil, da ne govorim o teti ki je kar-naenkrat postala boljše volje:)

Drugače pa ja, definitivno se pa povsem strinjam s tabo vseved.. Lejte ne morte to gledat kot na ene živali, ker to preprosto niso.Žival je srna in žival je volk, tile “”leteče podgane”” so se pa zredile čez vso mero, ker jim ljudem dopuščamo svoj prostor(medtem ko druge pobijamo!), čeprav od njih nimamo nobene koristi, razen tega da nam prenašajo bolezni. Tak, da to morate gledat bolj kot na zajedavce. Tudi komarje se pobija z vsemi mogočimi fungicidi, pa kje so sedaj društva za zaščito komarjem?!??

Ja in definitivno so se golobi zredili čez vso mero.

Ljudje tudi. Predvsem določene sorte.

New Report

Close