Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina živrodne ribice – plati

živrodne ribice – plati

Imamo živorodne ribice – platije. Ker se živorodke zelo hitro razmnožujejo, smo nekaj časa nazaj v akvarjiju opazili majhno ribico. Čisto na začetku se je skrivala za rastline ali korenino, nekaj dni nazaj pa se je opogumila in začela plavati okrog ostalih rib. Včeraj smo jo poginulo našli, ko je mrtva plavala na gladini. Kaj bi bil lahko vzrok?
Hvala za odgovore!

Veš, kaj bi bil vzrok njene smrti sicer ne vem, sem pa trdno prepričan, da ribica ni bila samo ena. Moje jih imajo mladih po deset, vendar pa, če hitro ne ukrepaš in jih ne poloviš, jih pojejo. Samci že prav čakajo na to. Zato ti priporočam, da si nabaviš inkubator, in če ti uspe, da vidiš, ko se rodijo, da jih hitro poloviš in spraviš na varno.

Hvala za odgovor! Ampak jez ribic nisem videla v vodi. Ena je bila malo večja (to je ta, ki je poginila), drugedve pa še čisto majhne – 3mm. Našla sem jih, ko se čistila filter, zato sem jih pustila noter, ker sem se bala, da jo bodo pojedli.

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno jo je potegnila in poškodovala vodna črlpalka v filtru?
Najboljše je dati samico v “visoki nosečnosti” v manjši akvarij, v katerem je nekaj plavajočih rastlin ali javanskega mahu ipd, da lahko v miru povrže zarod.

Verjetno jo je potegnila in poškodovala vodna črlpalka v filtru?
Najboljše je dati samico v “visoki nosečnosti” v manjši akvarij, v katerem je nekaj plavajočih rastlin ali javanskega mahu ipd, da lahko v miru povrže zarod.[/quote]

Ampak pri meni jih tudi samica sama poje, če jih hitro ne dam stran.

LP Jas imam v akvariju 1 plati samico in 1 plati samca oba lepo živita in samicaa je okoli 0,5 cm večja sedaj v zadnjem tednu oz. 2-eh sem opazil da samec skoti plava okoli zadka samice in samica je napihnjena in je po trebuščku sivkasta in ima majhno odprtinico pri zadku kod da bo ravnokar imela mladce prosim povejte mi če so snaki za nosečnost (oz. kako se reče) taki kot pri moji ribici….

LP Žiga

BLUP,BLUP,BLUP….

Jaz imam tudi plati ribice najprej na začetku se je samica čudno vedla se skrivala ni hotela jesti ko smo po parih dneh videli dve mali ribiči po nekaj dneh je mama se jajc odlegla potem čez kak teden je umrla mladiči so zdaj samostojni zadaj so štiri velike včeraj smo pa opazili se dve mali

New Report

Close