Najdi forum

Zaprtost pri muci

Zdaj imam pa težavo z mlajšo muco. Že par dni vidim, da težje iztreblja (ni klobasic, bolj kroglice).
Peljala sem jo k veterinarju in pri pregledu je bilo ugotovljeno, da ima rahle bolečine na hrbtu in zato najbrž zadržuje (najbrž se je udarila med divjanjem). Dobili sva analgetik in portalak.

Živahna je enako kot prej, ješča tudi, edino tole me skrbi. A je možno, da zaradi dlak (je dolgodlaka in sedaj ji bolj odpadajo) težko iztreblja? Dobi tudi malt pasto in tablete s travo.

A obstaja kakšna hrana, ki bi ji pomagala? Trenutno je konzerve shiny cat in brikete Royal canin (light varianta).

Zdaj do sobote nekje bi počakala, če bo kaj bolje, če ne pa jo v soboto peljem nazaj k veterinerju.

Kakšen nasvet?

Mislim, da ni treba za vsako figo tekat k veterinarju. Saj tudi ljudje nimamo vedno enake prebave, pa ne tečemo takoj k zdravniku.

Sicer pa pravijo, da bi naj mačke, zaradi dlak, ki jih požirajo med lizanjem, občasno polizale še kakšno ribjo konzervo, ker baje olje dlake potem lažje spravlja naprej. Če to drži, pa ne vem.

Sem ji dala malo kuhanega piščančka in par kapljic olivnega olja, bom videla, če bo kaj bolje.

Drugače grem pa k veterinarju rajši enkrat preveč, kot enkrat premalo, sicer pa vsak po svoje.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi naša muca je zaprta, danes je tretji dan, ko ne gre na blato. Stalno čepi v svoji škatli, pa nič. Malo me skrbi, da ni slučajno kaj narobe z mehurjem ali kaj drugega. Ven ne gre (smo v bloku), ji pa nosimo travo, ki jo ima zelo rada. Včeraj sem ji vbrizgala malo vode, v kateri so se močile suhe slive?? (to pomaga meni). Danes ni še vedno nič.Res nisem pametna kaj naredit.
Ima kdo kakšen predlog? K veterinarju jo težko nesem, ker noče v škatlo, je en pravi mali hudiček.

Tole je za mačko ogromno in bo potrebno ukrepati. Ima mačka slučajno daljšo dlako? Predlagam, da pokličete veterinarja, poveste problem in skušata to rešiti najprej tako da greš ti k njemu sama po odvajalo, primerno za mačke, in mačke ne vzameš zraven.

Glede boksa pa – mačko je nujno potrebno navajati na boks. To pomeni, da se je v boks nikoli ne tlači in da boksa ne povezuje samo z odhodom k veterinarju. Če imate prostor, ji boks prestavite v prostor, kjer se skupaj z vami veliko zadržuje. Obesite ji med vratca kakšno igračko, dajte notri odejico, posujte boks z mačjo meto (če na vašo mačko deluje), skrijte notri njene najljubše priboljške … Igrajte se z njo tako, da se lahko skriva v boksu in skače ven za žogico, miško. S tem pričnite čimprej, ker je nujno da lahko mačko prevažate v boksu (ravno zaradi veterinarja).

danes je že malo kakcala, mogoče ji je res pomagala voda od sliv.( po moje ji ne more škodit, ker je vse naravno). Kje se dobi mačjo meto? Naša muca je nora na vse kar diši po menti.Mogoče bi pa to res pomagalo, da bi se raje spravila v boks.
Hvala za nasvet

Mačjo meto lahko kupiš v trgovinah z opremo za živali. Draja je v obliki spreja, cenejša oblika pa so zdrobljeni listi mačje mete, ki jih kupiš v škatlici, in potem potreseš. Sprej na nekatere mačke “ne deluje”, tako da sama kupujem kar sušeno. Drži dolgo časa, samo potrebno je vrečko vedno dobro zapreti. Pa pač, posledica je, da je kar nekaj mete okoli po stanovanju po tleh, ampak saj posesamo, a ne 🙂

Prva pomoč pri zaprtosti muc je čajna žlička stepene sladke smetane.

lepo vas prosim za odgovor moja mucka je že 5 dni zaprtaa…dala sem ji odvajala klistir svečke smetano use ampak nič ne pomaga..zelo se bojim da je mucka v smrtni nevarnosti saj je tudi že 2x bruhala…..lepo vas prosim pomagajtee….prosim
hvala za kakeršen koli nasvet

l.p.polona

VETERINAR!

NEMUDOMA k veterinarju z njo!

z muco bom odšla jutri k vetrinarju upam da ni nič kaj hudega mislite da se lahko reši??
l.p.polona

Mačka potrebuje diagnozo in primerno zdravljenje in to nujno in čimprej.

hvala za nasvet odšle boma k zdravniku in vam bom naprej poročala

l.p.polona

Lep pozdrav! Moj muc je bil ze pri veterinarju in je dobil diagnozo, vendar ne zaradi zaprtosti… Ima zelo slabe pluce in ima zelo slabo prebavo… Prisel je domov po petih dneh… Zdaj ne je veliko, pije zelo, ima antibiotike, je zelo sibek in ne hodi ze 5 dni na blato… Kaj naj storim? Ce bi sel na blato mislim, da bi si veliko bolj opomogel

daj mu sirup portalak ki se kupi v lekarni, seveda primerno količino.

Hvala lepa

Naša muca je začela nenavadno odvajati – vse od nje dobesedno teče, ko gre na blato, vodo? – pred tem smo opazili, da ima rdeč zadnjik, vnet?. Ob odvajanju mijavka (verjetno jo kaj boli), izcedki so prozorni, je pa opaziti bele parazite. Kaj to je? Se dobi ustrezna zdravila ali je nujno k veterinarju?Giblje se tudi zunaj. Ali je možno, da ne sme piti mleka? Lp in hvala

beli paraziti so verjetno gliste ali kakšni drugi zajedalci. veterinar ti bo dal tableto proti zajedalcem in verjetno bo hitro boljše.

New Report

Close