Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Domača žival … feniks

Domača žival … feniks

ŽIVJO !
Stara sem 26 let. Sem iz Celja.
Zelo si želim feniksa. Slišala sem da je ptič, ki živi 500 let. Po 500 letih si splete gnezdo in sežge. Ima tudi zdravilne solze.
Zanima pa me :
1. Kje ga naj kupim ?
2. Kakšno hrano mora jesti ?
3. V kakšnih pogojih mora živeti ?
Sedaj sem ravnokar že drugič noseča in sem v sedmem mesecu nosečnosti, zato me zanima, ker bom ptiča feniksa šla najverjetneje kupiti ko bo otrok star vsaj dva meseca, zato pa raje že zdaj iščem podatke o tej ptici. Moj fant s katerim se nameravava po rojstvu otroka poročiti,se strinja z nakupom feniksa, prav tako se strinjam jaz in moja hči, ki je stara 4 leta. Zato ne vem zakaj bi odlašala, ko pa se vsi strinjamo. Premišljevala sem le, ali naj feniksa kupim hčerki za peti rojstni dan, ki ga bo praznovala v mesecu decembru ali pa naj to storim kar tako.

Ja, in potem se na novo rodi.

Sicer so mi pa všeč tvoja vprašanja. :)))

Harryja Potterja ni čisto resno za jemat 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Jaz predlagam, da ga kupiš za Božič. Takrat znaš dobit kakšen popust na neumnost :-))))

Ni problema, naše podjetje se specializirano ukvarja z uvažanjem
feniksov, ker je trenutno povpraševanje veliko, vam ga lahko dobavimo
čez tri mesece.
Cena je 30.000 evrov, če je brez rodovnika, 25.000.
Morate pa vedeti, da mladič feniksa odrašča zelo počasi, kar nekaj let
bo izledal precej kot puran pobarvan na rdeče, ampak to je povsem
normalno. Pri približno desetih letih mu začne rasti zlato in rdeče
perje, pri dvajsetih pa začne peti.
Prehranjuje se s posebno hrano za fenikse, ki jo prav tako uvaža naše
podjetje in ga lahko zelo ugodno kupite pri nas.

Vaše cenjene ponudbe na http://www.feniximport.com

Ni problema, naše podjetje se specializirano ukvarja z uvažanjem
feniksov, ker je trenutno povpraševanje veliko, vam ga lahko dobavimo
čez tri mesece.
Cena je 30.000 evrov, če je brez rodovnika, 25.000.
Morate pa vedeti, da mladič feniksa odrašča zelo počasi, kar nekaj let
bo izledal precej kot puran pobarvan na rdeče, ampak to je povsem
normalno. Pri približno desetih letih mu začne rasti zlato in rdeče
perje, pri dvajsetih pa začne peti.
Prehranjuje se s posebno hrano za fenikse, ki jo prav tako uvaža naše
podjetje in ga lahko zelo ugodno kupite pri nas.

Vaše cenjene ponudbe na http://www.feniximport.com[/quote%5D

Pobarvan puran :)))))))))))

Domišljija nekaterim dela 100-na uro:)-hehe

lp Anže:)

Jaz jih prodajam za 20.000€ z rodovnikom:)))) Dobra linija:)

Hahahhaa:)

a je delovna linija? Menda so sposobni prenašat težka bremena. V kratkem bomo začeli delat bajto. Potrebujem jih za cegle in malto nosit.

lej js ti pobarvam maldega purana v feniksa, pa ti ga prodam za 2500 €, tvoja hči itaq ne bo vedela da ni v resnici feniks 😀
če hočeš ga lahko pol tud zažgeš, sam boš mogla malo eksperimentirat da bo zgledalo kot da oživi 😉
mene da ja ne boš dajala 20.000€, če pa ti sj zrihtam ponaredek za 2500€ 😀
tt moj ma še 1 prednost: ne rabiš čakat 100 let da umre 🙂

jaz nočem nikakršnega ponaredka. Ste me pa kar malo nasmejali. Želim pravega feniksa. Pa me zanima ali ga prodajajo v Celju, Mariboru ali kje ?

pa si ti res 26 stara k take bederajije pišešeš k d bla 2 let. dej se mal zamisl.

Ne Maribor in ne Celje, boš morala kar v Ljubljano. Galerija Feniks. Domnevam, da so poslovni partnerji od Skele ??? Ampak samo za hrano, fenikse vzrejajo sami.

Sicer pa lahko o Feniksu veliko prebereš na Gospodarski zbornici. Tam je jasno napisano, kako težko pravzarav je izpolnjevati pogoje za feniksa. Pa sporoči, kako ti bo šlo.

Js bi pa rad vedu a ma kdo feniksa doma rabil bi njegovo perje

no a nebi bilo lažje izbirat med pticami, ki obstajajo? če bi nekdo rekel da hoče imet ptico po imenu dodo, bi bilo bolj smiselno, ker so ti obstajali tudi nekje izven domišljije jas mam 11 let pa mi niti na pamet ni prišlo imet feniksa, ki ne obstaja… Me pa zanima kako so na Harry Potterju lahko dosegli efekt ko je zgledalo da se je ptica sama sežgala..

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Feniks je v egipčanski mitologiji mistična ptica, ki je posvečena bogu Ozirisu. Feniks je tudi ptič okrevanja. Je ptica, ki je utelešenje Raaja in se vsakih 500 let zgradi gnezdo in sežge; iz njegovega pepela pa vzleti nov, pomlajen feniks. Po nekaterih virih naj bi imel zdravilne solze in sposobnost zdraviti poškodbe in rane, ki so mu jih zadali sovražniki.

kopirano iz Wikipedia, prosta enciklopedija

se pa tem mitom ne splača verjet

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

rad bi imel pravega feniksa ker sem prebral da njegovo repno pero naredi čarobno palico in tako postaneš pravi čarovnik.
vprašanja:
kje naj dobim feniksa?
koliko let živi?
v kakšnih razmerah živi?

pripis.
to mislim resno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kako misliš resno če pa feniksi ne obstajajo

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Če si pripravljen malo počakat, da se mi sfrklja, ti ujemem enega ptiča, ga udomačim, prefarbam in te nafarbam za par 1.000 eur :-)))))
Sicer pa v knjižnico po kakšno knjigo pravljic.

Ja, pa kakšna knjiga o mitologiji..

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

New Report

Close