Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina sivi žako išče nov dom

sivi žako išče nov dom

Smo družina z dvema malima otrokoma in zaradi vseh obveznosti in pomanjkanja časa bi želeli našemu Pinotu najti nov dom, saj se z njim enostavno ne ukvarjamo toliko, kot bi si zaslužil.. Star je 4 leta, kupljen direktno pri rejcu, hranjen na roke, zelo dojemljiv, veliko govori in žvižga, hitro se uči. Je domač, uboga določene ukaze, zelo lep in prijazen.
Če je kakšen resen interesent, ki bi res dobro skrbel zanj in se z njim ukvarjal, naj prosim pusti kontakt.

mene bi zanimalo kako velik je…pa kakšna slika?

velikost goloba, večja glava in noge. Hm, fotke pa sem gor ne znam dat, lahko pa ti pošljem na privat mail?

nova
Uredništvo priporoča

Prosim me lahko kontaktirate na moj e mail; [email protected]
o njem bi želela več informacij in kakšno sliko ,če je možno. Ga dajete z kletko vred? Ga podarite ali prodajate?
Lep pozdrav!

Spoštovani !

Prosim vas, za prijaznost in se mi oglasite na mail :
[email protected]

lep pozdrav!

Prosim vas, da mi sporočite, če ste že oddali žakoja. Trenutno so pri nas tri papige, vsaj pol dneva je vedno kdo doma. Živimo v veliki hiši in imamo tudi druge živali. Če je papiga še pri vas, bi jo z veseljem sprejeli in zanjo lepo skrbeli. Lep pozdrav.

Vašemu Pinu bi radi z velikim veseljem ponudili topel dom.

Lep pozdrav!

Sem iz Maribora in si že dolgo let želim žakoja. Imam zelo veliko kletko, primerno za njega, imam papagaja penanta.
Seveda sem velika ljubiteljica papagajev, stara sem 52 let in bi resnično lepo skrbela za njega.

Če se vam zdim primerna mi sporočite na GSM: 051352706.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni! Najprej nekaj o meni! Že kot otrok sem se soočil s papigami in kanarčki, saj jih je vzgajal moj oče! Kasneje ko sem dopolnil 14 let pa sem se začel ukvarjati z akvaristiko! Gojil sem tropske ribice! Vse to sem počel do svojega 30. Leta! Kmalu po tem ko sem doktoriral sem podedoval ogromno podjetje, vsled česar sem opustil vse to kar me je nekoč osrečevalo ter se podal poslu, ker sem vedel, da se ne bom mogel 100% posvečati ribicam, legvanu, psički ter činčilam! Sedaj, ko pa imam v podjetju druge, kateri vodijo podjetje pa imam zase ogromno časa! Eno uro na dan se posvečam poslu, dve uri na dan rekreaciji! Eno uro prebiranju literature! Preostali del dneva pa si želim preživeti ob svoji dragi ter najinemu hišnemu ljubljenčku papigi! Glede papig v naših domovih je pa tako, da so popolnoma in v celoti odvisne od naše oskrbe. Od naše oskrbe pa je odvisno tako fizično kot psihično zdravje papige. Z mojo drago si želiva družbe papige saj večino svojega dneva preživiva doma. Papigi pa moraš nakloniti vsaj 4 ure dnevno! To je minimalno! Čas, ki ga potrebuje! Sivi žako pa je papiga, katera se dobesedno zaljubi v tistega, ki se ji najbolje približa! In sivi žako potrebuje ogromno svobode! Zaradi prostora, ki mu ga omejuje premajhna kletka lahko doživlja psihofizične težave! Papiga je kot otrok! Monotonost ubija papige, hkrati pa je največji strup in psihično trpljenje! Zaposlitev papig pa je nujno potrebna za njihovo zdravje. Za kvalitetno življenje pa je potrebno nuditi popolno zdravo prehrano! Kot so: zelenjava, briketi, kalčki, trdo kuhana jajca, sir, skuta, sadni jogurt, tropski jajčni prah, masleni keksi, krompir, testenine, riž, oreščki, sadje! Paziti pa je potrebno, da hrana ni preveč sladka, pikantna…! V primeru da papiga ne uživa raznolike prehrane, je od tega odvisno njeno zdravje! Zelo pomembno je, ne samo da ji poveš da jo imaš rad ampak da tako tudi občuti! Zaradi vitamina D pa je pomembno, da ji priskrbimo ultravijolično svetlobo! Prav tako pa vsaj vsak tretji dan omogočimo kopanje papige! Le-to tudi spada k obvezni negi papige! Za mirni počitek pa potrebuje obveznega spanca vsaj 10 ur dnevno! Glede na dolgoletne izkušnje s papigami, ribami, legvani…, zelo kaj jim nuditi! Če se odločite, da sva z mojo drago primerna za vašega sivega žakoja naju kontaktirajte! Srečno 2009!

Zanimivo koliko zanimanja…
čemu potem toliko kužkov in muc po zavetiščih?

Osebno sem lastnca muce in kužka. Ko sem se pred kratkim v enem od zavetišč pozanimala o posvojitvi kužka sem dobila 10 strani vprašalnika, zahtevo, da zgradim boks ( zanimal nas je mali hišni kuža), da psa
steriliziram in še bi lahko naštevala. Razlage, da bo kuža notranji pes niso upoštevali kot ne tudi tega, da imamo veliko ograjeno dvorišče iz katerega kuža ne more zbežati in tudi drugi psi ne pridejo na dvorišče.
cena posvojitbe 50 evrov. Žako pa me je zanimal kot ljubiteljico ptic, saj imamo trenutno 3 papige in 20 kanarčkov. Samo prosim naj me kdo ne vprašačemu toliko ptic. Niso za prodajo…

Kastracija/sterilizacija psa je čisto normalna zahteva s strani zavetišča. In to zato, ker je to edino zagotovilo, da en pes, ki so ga oskrbeli in mu našli nov dom, ne bo “sproduciral” kupa pasjih mladičev, ki bodo končali bogve kje.

Tole z boksom mi pa ni jasno. Zakaj bi za psa, ki bi bival v hiši, morali zgraditi pesjak? Si prepričana, da ste s dobro razumeli glede tega? Sploh če gre za majhnega psa brez primerne poddlake, ki nikakor ni primeran za bivanje v pesjaku.

In 50 evrov se mi nikakor ne zdi mnogo. Samo prični seštevati, koliko pes dnevno poje, sredstva proti zajedavcem, cepljenja, morda še kakšno drugo zdravljenje, kje je šele vsa oskrba, socializacija psa, igrače zanj, to, da je verjetno v zavetišču bival več kot 30 (s strani občine plačanih) dni in tako dalje.Niti osnovna veterinarska oskrba ni s tem pokrita.

Pozdravljeni mi ga z veseljem vzamemo imamo že enega žakoja ročno hranjenega in bi mu družba prav prišla je pa tudi naš star 4 leta in je zelo zgovoren živimo v hiši in imamo veliko prostora tudi naš je kupljen pri rejcu ,pokličite nas na telefon 040 210 114 ,če ga še imate in nam ga oddate ste vedno dobrodošli ,da si ga pridete ogledati lp.

Lep pozdrav vsem, ki ste se oglasili in se opravičujem za malo zakasnel odgovor, ker sem bila odsotna med prazniki..
Po glasnem protestu našega sina, da bi papagaj šel stran, po premisleku in posvetu z rejcem smo se odločili, da zaenkrat naš Pino še ostane pri nas.
Me je kar malo presenetil tolikšen odziv..ko bi ga prodajali, verjetno ne bi bilo tako..
Hvala res vsem za prijaznost, vaše naslove bom shranila, če bi si slučajno premislili, kdaj kasneje.
Lepo pozdravljam vse ljubitelje papagajev in vam želim srečno

Oglasila bi se še jaz, ko vidim velik interes za imeti veliko papigo, bi rada povedala mogoče še drugo plat, za predstavo..
Vsekakor se strinjam, da je lepo imeti papagaja, veliko radosti in zabave ti prinese..Živijo zelo dolgo, moji starši ga imajo že 28 let, star pa je 34, torej z menoj od mojega 10.leta..tudi ko sem se odselila, sem imela papagaja, ki pa je žal poginil, ker je bil bolan..
Rada bi samo povedala, da je z njim tudi veliko dela! Čiščenje kletke vsak dan ali vsaj na 2 dni, neprestano sesanje po stanovanju, saj je veliko perja. velike papige so res odlični govorci, vendar imajo tudi kup drugih, nadležnih zvokov, od raznega piskanja, škripanja, cviljenja, kričanja..zna biti na čase moteče! Sivi žakoji znajo biti tudi malce hinavski včasih, kljunejo brez vzroka, medtem, ko jih božaš.
In seveda potrebujejo veliko pozornosti in ukvarjanja z njim, zato nikakor niso primerni za družine z malimi otroki in to bi morali ljudje vedeti! Ptič ni samo za okras in hvaljenje pred prijatelji v smislu poglejte kaj imamo.. Tak ptič je umsko na stopnji 2 letnega otroka in temu primerno ga je treba tudi obravnavat.
Nekateri se zgražajo nad ceno teh ptic..vendar pravi ljubitelji vemo, da so vredni vsakega centa in še več. pomislite npr. koliko stane pasemski pes? Plus vsi stroški za hrano, veterinarja, cepljenja.. Ptič te potem praktično ne stane nič več, razen škatle semenk na mesec in kar mu še daješ hrane sproti, sadje, zelenjavo, oreščke, jajčka.. Živi pa tudi zelo dolgo, če je seveda zdrav. Toliko v primerjavo gospej, ki se je spraševala, čemu tak interes, za pse in mačke pa ne. Naj povem še, da ptič kljub perju in prahu je zelo snažen in primeren za v stanovanje, saj je povsem brez vonja, za razliko od psov, hrčkov, zajcev..
Pa še gospodični, ki že ima enega žakoja in bi imela še enega:
po mojih izkušnjah potem , ko sta v paru ( in ni mus, da se ujameta!!!, imeli smo tudi dva skupaj takole na počitnicah, sta se tepla, včasih lupčkala, kakor je naneslo..), ponavadi je tako, da potem lastnika ne šmirglata več kaj dosti, ker imata za opravit en z drugim in sta si dovolj. če pa imaš le enega, se mu res lahko posvetiš in on tebi.
Sedaj papagaja nimam, ker imam druge obveze, a ko bodo otroci zrastli, si želim kakaduja, malo za spremembo..ker sem že celo življenje z žakoji.
Družini, ki je pisala, pa želim, da bi našli soglasje s ptico, če pa res ne bo šlo, pa da ptica dobi nov, skrben dom. vem, da so take odločitve težke, dati stran nekoga, ki je praktično član družine, a če ne gre drugače je tudi to za razumet. Srečno!

se strinjam s ceno teh ptic, to je le exotika! Neprimerljivo s skobčevko, kot mercedes in fičko 🙂
Vem, kioliko dela ima rejec z ročnim hranjenjem, cel urnik, vstajanje tudi ponoči, kot pri dojenčku.. Zato cenim njihov trud in ponavljam: ročno vzgojen ptič je res vreden svojega denarja, za razliko od raznih revčkov, ki jih prodajajo po štacunah, prešvercanih od bogve kje, ulovljenih na divje, v naravi..taki se ne navadijo nikoli in samo renčijo in ne spregovorijo.
zato bodite previdni pri nakupih, če nimate zanseljivega vira od kod ptič izhaja, ga raje ne kupujte

jaz si že celo življenje želim sivega žakoja pa mi ga starši ne pustijo zaradi norih cen!!

Koliko pa let pa šteje to celo življenje in kaj imajo starši tu veze. Saj menda ne pričakuješ, da ti bi ga oni kupili?

tinchika, če imaš res željo in voljo si ja lahko našparaš..malo po malo, pa bo..verjemi, ne bo ti žal, če boš dobila mladiča…

Nanok!

Zanima me kaj je tu slabega, če bi ji starši kupili papagaja?
Kaj Vi od svojih staršev niste nikoli dobili darila?

Ne razumem Vašega res smešnega vprašanja tejle punčki, katera si želi papagaja in ga zaradi visokih cen ne more dobiti.

Pa lep dan!

New Report

Close