Najdi forum

ŽELIM IMRTI NIMFO.AMPAK JAZ NE VEM ČE JE TA PAPIGA RES PRAVA. ČE JE DOBRO IMETI NIMFO ZA PRVO PAPIGO. PA TKO ČE MI PLIIS LAHKO KDO KAJ VEČ POVE O NJEJ. PA UPAM DA SE BOM DOBRO ODLOČILA

Pozdravljena! Koliko pa si stara? Veš.vsaka žival ima svoje zahteve, tudi z nimfo je tako. Potrebuje vodo, hrano, kletko in seveda nekaj tvojega časa, da se z njo ukvarjaš. Ne vem zakaj nimfa ne bi bila prava izbira če se le zavedaš vse odgovornosti, ki jo boš prevzela v primeru nakupa. Pokukaj v kako knjigo,kjer ti piše vse o negi ptice.Pa še to, ptico ali katero koli drugo žival si morate želeti vsi v družini… Če te še kaj zanima, mi lahko postaviš vprašanje. A ja pa še to, trenutno so pri nas tri papige, med njimi tudi nimfa…

Pa kaj je s tabo KaMi? Človek te nekaj lepo vpraša in ti tudi zelo lepo odgovori na tvoje vprašanje ti pa tako nesramno nazaj. Ni lepo veš. Lejdy sigurno ni mislila nič slabega s tem. In če nočeš povedati svoje starosti za to obstajajo dosti bolj primerni načini. Pa brez zamere, samo taka nesramnost, kar tako iz nič, me pa res pogreje!

nova
Uredništvo priporoča

KaMi tole je bilo pa res neprijazno od tebe! Bi bilo lepo, če bi se opravičila lejdy za tak izpad!!!

S takim izpadom, me sploh nisi prizadela in tudi opravičila ne rabim. Vprašanje o starosti sem postavila zgolj zato, ker domnevam, da si mlada, neizkušena bodoča lastnica male živali. Mogoče bi ti na podlagi tega lažje svetovala, kakšno žival si omisli. Glej nekdo ki se z njimi ukvarja 25 let, postavlja bodočim lastnikom tudi taka vprašanja. Pa še marsikaj vprašam, preden gre živalca od mene. Pa ne zaradi radovednosti, moje živali grejo izključno k pravim lastnikom. Sama sem posvojila kar nekaj zavrženčkov in vsakokrat se vprašam,zakaj. Mogoče zaradi premalo znanja. Torej Katja, res me ne briga tvoja starost, briga me le. če boš sposobna nudit živali tisto kar potrebuje in si zasluži. Pa brez zamere

KaMi, a tvoja mamica ve, kako grdo se obnašaš?

Žensk se ne sprašuje za leta!!!

neee imet niiimfeeeeeee. Tega ptiča sem jaz imela pa je kr eeeen

Jaz mam med drugim tudi nimfo in ne vem zakaj bi bil to kar en ptič. Ima svoje karakteristike, dobre in manj dobre navade, ki mu jih hote ali nehote tudi sami privzgojimo.Vsaka žival pač zahteva pozornost. Ne vem kaj je bilo narobe s tvojo papigo, sem pa prepričana, da ni bila kar en ptič.

Oila! Stara sem 12 let in si želim ptička… PROSIM NAJ MI KDO POMAGA PRI IZBIRI…

Zelo všeč so mi skopčevke in pa nimfe…

1. Kaj od teh 2 vrst je boljše?
in še…
2. Kaj mi NAJBOLJ PREDLAGATE?!

Hvala že vnaprej!

HELP ME!

Predlagam ti, da si v roke vzameš knjigo in si o obeh pasmah prebereš čim več. Obišči kakega rejca, pogovori se z njim. Sicer pa so obe pasmi simpatični. Obe naši skobčevki sta pravi klepetulji, čeprav ne govorita, ampak se pogocarjata med sabo, pojeta, se jezita. Nimfa je malo bolj umirjena in je najglasnejša, ko pridemo domov. Penanta, je pa zgodba zase, precej velika papiga, ni moteča, slišat pa jo je cel dan. Če te še kaj zanima mi lahko pišeš na mail.

Oila!

Zanimata me dve stvari.
Imam strah pred ptiči, vedno mislim da me bo kljunil ali pa uščipnil… Ravno zato mi bodo starši kupili ptička. Zanima me kako se lahko naučim ptičku zaupati in zgubim ta strah.
Druga stvar je ta, KAKŠNO KLETKO POTREBUJE nimfa…
Pisala sem vam že prej in sm se skupaj z očetom odločila za NIMFO. DObila jo bom že čez nekaj dni ampak žal nimam dostopa do nobene knjige ali pa interneta, da bi si prebrala kaj potrebuje… na internetu sem lahko izključno danes in moj oče spremlja vsak moj gib…
Zato bi vas lepo prosila, če mi lahko opišete VSE, ter KAKO PTICO NAVADITI NA NOVEGA GOSPODARJA…
MOj očka je ljubitelj ptic, zato se bojim da bi si ptička za gospodarja izbrala njega…
Ne vem pa kako pripraviti ptico da je mirna in jo lahko spustiš iz kletke.. da ti zaupa.

Hvala!

Upam, da bosta z očetom nimfo kupila pri rejcu. Kar nekaj rejcev ptice ročno hrani in so navajene človeške družbe. Taka nimfa te gotovo ne bo kljunila. Če boš pa kupila nimfo, ki ni ročno hranjena ti svetujem, da se nekaj dni samo približaš kletki in se z njo pogovarjaš. Tako se bo naučila na tvoj glas. Potem odpri vratca kletke, in daj roko norti. Čez nekaj dni jo poskušaj pobožati. Veliko strpnosti pač. Če je ptiček ročno hranjen, je že navajen svobode in ti bo z veseljem sedel na rami in sam odletel v kletko. Kletko kupi čim večjo, najmanj pa toliko, da si lahko v njej pretegne peruti. Rabiš še hrano, vodo in kako zelenjavo pa sadje (radič, jabolko). Na žalost pa ptiči nimajo samo enega gospodarja, razen če se ozklučno eden ukvarja z njim.

Ia, nimfo bova kupila pri očkovem kolegu ki je rejec… ima veliko farmo in vse vrste ptic kar si jih poželiš…

KAKO MISLITE TO DA PTICA NIMA ENEGA GOSPODARJA????

HELP!

Kuža si ponavadi izbere vodjo krdela, člana družine ki ga drugače uboga kot vse ostale. Če se boste z nimfo ukvarjali vsi, bo naklonjena vsem. Ne bo si izbrala samo tebe ali samo očeta. So pa ful lepe in pametne.Naša Pika je najraje na moji rami, se pa pri možu zelo rada čoha po glavi. K drugim, pa ne gre. Sva pa največ midva doma… vprašaj rejca čimveč o ptičku, mogoče bi šel s tabo kupit primerno kletko. Ponavadi smo rejci, ful prijazni in radi pomagamo z nasveti. pam, da dobiš samčka, saj so bolj “zgovorni”.

Naša ptica si je navlkjlub temu da jo jsr futram in skrbim za higieno kletke, izbrala ženo za kolegico. Zgleda, da sm jst bad guy v ptičkinih očeh.

Podravljam lejdy iz moje sobe kjer sem danes dobila belo nimfo –> samičko!

Lep pozdrav tudi od mene in mojih ljubčkov. Uživajta.

Pozdravljeni!

Še enkrat se javljam iz moje sobe in imam za vas zelo POMENBNO VPRAŠANJE¨!

Moja nimfa je pri meni 2 dni in je ostala ZELO NEPRILAGOJENA.. veš čas piha skozi usta in pa se ustraši prav vsakega, če se približam kletki ali dam notri roko začne noreti in letati čisto je nora…
Zelo me skrbi zanjo saj smo zelo počasni pri naših gibih smo prizanesljivi in resno ZELO DOBRI Z NJO nudimo ji vse in še več…

Torej me zanima V KOLIKIH DNEH SE BO PRIVADILA… obnaša se zelo čudno!

Prosimo ČIMPREJ ODPIŠITE!
HELP!

LP
brez. imena

PROSIM POMAGAJTE!

New Report

Close