Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kdaj ven spustiti mucka

kdaj ven spustiti mucka

Zanima me kdaj naj na prosto spustim mladega mucka. Je star cca.2,5 meseca in je pri nas dober teden. Do sedaj se ga nisem upala sputit ven,da senebi izgubil.

Če bi tega mucka rada imela živega in zdravega potem nikoli.
Pri tej starosti najbrž tudi cepljen še ni.

Če ti je pa vseeno kaj se z njim zgodi pa raje poišči dobre ljudi, ki bi ga imeli radi in bi skrbeli zanj in kjer bi imel več možnosti ostati živ kot pri tebi.

Draga nessi
Če nimaš odgovora na moje vprašanje potem bido raje tiho in ne obsojaj in komentiraj brez veze.
Zakaj pa ti hodiš ven? Najbolje je da si kar notri in ne greš nikoli ven. Ne vem kakšne starše imaš, da so te spustili iz zlate kletke.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na vprašanje sem ti dala: Nikoli ni potrebno mačka spuščati ven sploh, če okolje ni varno. Maček lahko brez problema živi v stanovanju.

Preden pa klatiš take bedarije ti priporočam, da malo pobrskaš po internetu in si prebereš kaj na to temo. Tudi na temu forumu je bilo ogromno napisanega na to temo in lahko malo preletiš.

2,5 meseca star mucek bi po zakonu moral biti še pri mami (ja, tudi Zakon o zaščiti živali imamo), morala ga boš cepiti in nobene potrebe ni da se klati okoli, producira nezaželjene mladiče (tudi o temu imaš določbo v Zakonu), lahko ga povozi avto, lahko se okuži,…sicer pa je že vse ene miljonkrat napisano tako, da brez veze, da jaz to še enkrat pišem.

Zakaj pa misliš, da Društva in nekatera zavetišča oddajajo mačke izključno za notranje kar je določeno tudi v pogodbi, ki jo moraš podpisati. Najbrž so to vsi mučitelji mačk, a ne?

Pa je takoj dan lepši ko si se spucala ali ne?
Lep dan

miša26, Nessi je dala odgovor, ki bi mucku dejansko zelo ustrezal, zato se ni potrebno spuščati na tak nivo, ampak raje reci “Hvala za nasvet.”

Ne primerjaj muc z ljudmi, saj smo mi sposobni poskrbeti sami zase, majhen muc pa je dokaj nemočen in nanj preži ogromno nevarnosti, tako da je najbolj varno, če je pač v stanovanju. Sama imam 2 odrasla muca, živimo na vasi, ne v bližini prometne ceste, pa sta stalno v stanovanju. Zakaj?

Ker veliko ljudi ne mara mačk in jih muči na različne načine, ker sosed gotovo ne bo pomislil na moja mačka, ko bo nastavil strup za podgane, ker se okrog potika kar nekaj psov, ker imajo drugi mačkone in bi se lahko med seboj stepli…

Pač zato, da bosta živela vsaj 10 in več let.

Veš, nimam se kaj pucat. Samo malo imam že dovolj neodgovornih lastnikov živali, ki si niti toliko časa ne vzamejo, da bi se pozanimali kaj je najboljše za njihovo žival.

Sploh pa tema ni o meni in mojem pucanju ali lepem dnevu ampak baje o tvoji mački, ki jo želiš supuščati ven, jaz sem ti pa samo svetovala, da to ni niti potrebno niti pametno in da bo tvoji mački čisto lepo tudi notri. Nabaviš ji igračke, kakšen praskalnik, posteljico,…

Sicer pa kakor želiš, v končni fazi je tvoj maček in delaj z njim kar hočeš. Se mi pa smili ja.

Kar hočem povedati je da ne obsojaj če ne veš v kakšnih pogojih živim. Od malega sem imela živali za katere sem skrbela zelo lepo. Maček je dosegel starost čez 10 let, pes jih je imel 14. Ko sem šla na svoje in dobila otroke smo imeli mucka,ki je žal dosegel starost samo 6 let a smo ga morali uspavati zaradi bolezni in ne česa drugega.Imamo tudi psain veverico za katere je poskrbljeno. Maček in pes sta redno cepljena proti vsem boleznim in je zanju zelo dobro poskrbljeno. Ob vsakem drugačnem obnašanju jih vozimo k vetrinarju itd.zato mi ne govorit kako delam z živalmi. Še vedno pa mislim, da je lepše videti mačka in psa spuščenega na prostosti kako lovi miške in pleza po drevju kot pa zaprtega v hiši kar se mi zdi mučenje živali. Tudi za tega mucka je lepoposkrbljeno in je že dogovorjeno vse za cepljenji itd. Mislim, da če bi ljudje poltako skrbeli kot skrbi a naše živali naša družina bi bile živali bolj srečne kot pa tiste, ki so zaprte v lokih in hišah. Naše živaliso lahko notri ali zunaj.
o pa lep pozdrav in najprejse prepričajtev kakšnih pogojih živali živijo in kako se z njimi ravna in potem “svetujte” kaj naj naredimoz živalmi

Veverico imate za domačo žival?

Ja in kaj je tu nenavadno?

Pa še to. Vzeli smo bolanega zapuščenega mucka, katerega sem najprej vozila k veterinarju kar me je tudi stalo. Toliko o tem,da ne znamo skrbeti za živali in nam je vseeno. Mojim živalim ne manjka ne igrač, ne postelj, niti svobode kar se za nekatere ne bi reklo.Pa ne boste verjeli tudi crkljamo jih. Ja tudi tako grozni ljudje obstajajo.

Ne razburjaj se, noben ni rekel, da ne znaš skrbeti živali ali da jih nimaš rada. Vse kar ti jaz svetujem je, da ne puščaš mucka samega tavati okoli ker po temu ni nobene potrebe, razen če imaš seveda ograjen vrt iz katerega se mucek ne more izmuzniti in ga imaš lahko pod kontrolo.
Moj sosed svojega mucka skoraj vsak dan pelje na povodcu na sprehod, ga je izučilo ker mu je prejšnjega povozil avto. Ampak en maček je moral umreti, da je on dojel, da se mačku ni potrebno cele dneve klatiti okoli.

Pa če ga že misliš spuščati ti svetujem, da ga vsaj sterliziraš/kastriraš, da ne bo v tvoji okolici čez eno leto 20 mačkov.

Če ti je nekdo rekel da ne spuščaj ven mačka, še ne pomeni da ne maraš živali. Ker si začela pisat, kot da ti je nedko rekel da jih ne maraš. Sploh ne razumem kaj toliko drugega razlagaš.
Če se kdaj voziš, vidiš povožene mačke. Zato ti to odsvetujejo.

Če ti je pa vseeno kaj se z njim zgodi pa raje poišči dobre ljudi, ki bi ga imeli radi in bi skrbeli zanj in kjer bi imel več možnosti ostati živ kot pri tebi.

Ne vem ali sem samo jaz to prebrala ali kaj?
No pa vseeno Že skoraj leto in pol nisem bila na teh forumih in mislim, da me ne boste brali še kar nekaj let. Stanje je še vedno enako , Ko prosiš za nsvet za karkoli te samo obsojajo in ti ne odgovorijo na vprašanje. Lep pozdrav.

če želiš mačku omogočiti zunanje izhode,imaš več možnosti:

– povodec (prični ga navajati zgodaj, sprehodi naj bodo na začetku kratki, najprej se bo maček verjetno bal in plazil po trebuhu)
– mačjak (zamreži balkon, del terase ali izhod skozi okno, namesti loputo, ki ima izhod v mačjak)
– ogradiš vrt tako, da maček nima izhoda oz. imaš mačka na vrtu pod nadzorom

Vedeti pa moraš,da ej mucek trenutno še majhen in v najbolj prilagodljivi starosti, tako da ga lahko brez problema navadiš, da bo samo notranji. In brez skrbi, nič mu ne bo manjkalo. Potrebuje pa plezala, dovolj igračk, vašega časa in pozornosti, fino je, če mu omogočiš posedanje na okenski polici, dostop do sveže trave v lončku itd.

Če boš mačka navadila, da hodi ven (v mačjak, na ograjen vrt ali na povodcu), moraš biti pripravljena, da bo to potem potrebno početi ves čas.

Draga miša, ljudje znamo paziti nase, živali pa ne – so kot nebogljeni otroci. 2,5 mesečnega (ali letnega otroka) najbrž ne puščaš, da sama tavata zunaj??? Ali si celo tako kruta, da ga držiš za roko, ko bi pa veliko bolj užival, ko bi prosto tekal in skakal, kjer bi mu duša poželela. Pa tako rad bi skakal in plezal tu in tam, pa stekel čez cesto, ti pa mu ne pustiš. Ti grdoba ti :))))

Imeti veverico v ujetništvu je kaznivo. čisto tako v vednost.
PA TAKI LJUBITELJI ŽIVALI!

Ameriško progasto veverico????????
Pozanimaj se .

Draga miša26 moj odgovor je NIKOLI!

Ko so pa mucki in psički po stanovanjih in niso nikoli zunaj pa niso v ujetništvu. Ne vem kakšna dvojna merila imate?

New Report

Close