Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina avstralski paličnjaki

avstralski paličnjaki

A jih mogoče kdo ima ali kje jih naj dobim ?
Vsaka informacija je zelo dobrodošla.

Zanima me še nekaj. Doma imam že indijske paličnjake. Ni mi jasno ali je liste potrebno rositi ali ne. Torej, kako je s tem?
Hvala za odgovor.

Daisy, avstralske paličnjake prodajajo v Zooticu v Cityparku v Lj.
Je pa tudi indijskim paličnjakom potrebno rositi robidnice in del zemlje.

nova
Uredništvo priporoča

Meni je pa kolegica dala jajčka od avstralskih paličnjakov in rekla samo, da vsak dan dvakrat poškrofim zemljo. Koliko časa se ta jajčka valijo, a kdo ve? Nisem našla tega podatka. Mimogrede, ko sem videla pri kolegici, kako veliki so ti avstralski paličnjaki, me je skoraj kap. Z iztegnjenim vretom vred več kot če jaz maksimalno raztegnem svoje prste na roki od palca do mezinca… Saj jajčka verjetno še ne rabijo zelenja…

Evo moj opis iz Akvazina:
Avstralski veliki trnasti paličnjak, Extatosoma tiaratum (MACLEAY 1826), P.S.G. n° 9. Najbolj popularna vrsta paličnjaka na svetu, zaradi posebne strašljive oblike telesa so podobni škorpijonom, a so nestrupeni. Samčki so običajno prisotni in imajo krila, večje samice pa le zakrnela krila.

Velikost: samice 105 – 150 mm; samci 75 – 115 mm.

Temperatura: 18 – 25°C, vlažnost nad 80%.

Jajčeca: samica jih izleže do 1000 in jih straži; so velika, okrogla, belščeča, rumenorjava se izležejo po 5 – 8 mesecih; samčki se levijo 5 x, samičke 6 x; odrastejo po 3 – 6 mesecih, odrasli živijo še največ 6 mesecev, samčki dozorijo in poginejo prej.

Hrana: evkalipt, robida, hrast.

Copyright © Bojan Dolenc

Živjo!

Imam eno vprašanje. S hčerko sva kupili avstaralskega paličnjaka in zdaj sva opazili, da ima krila. ne veva ali je samček ali samička in me zanima, če slučajno ta paličnjak leti? – glede na to, da ima krila. Upam namreč, da ne.

hvala za odgovor.

lp, Sonja

verjetno je samček

mene pa zanima koliko časa se valijo jajčka indijskega paličnjaka

hvala

lp Anže

Pri nas imamo avstralske paličnjake, če želite, lahko kakšnega dobite!
mobi: 031 554 026

Kje pa pustiš jajčeca ko se izležejo?

ko se jajčeca izvalijo jih je potrebno rositi da so vlažna ali jih pustiti???
že v naprej hvala za odgovor

Ana Kešnar kaj še imate avstralske paličnjake? in kakšna je cena?

ali samci avstralskih paličnjakov tudi valijo jajca

pri kolkih mesecih pa se začnejo razmnoževati

pri kolkih mescih se paličnjaki začnejo razmnoževat hvala za odgovor

Mogoce kdo ve kako dolgo se valijo vietnamski palicnjaki?

Ja paličnjaka lahko dobiš v osnovni šoli Marjana Nemca Radeče šolska pot 5.

Rad bi kupil par avstralskih paličnjakov, pa ne najdem nikogar, ki bi jih imel. Mi lahko kdo pomaga?

Po brb letu dni dni mogoce prej,ponavadi tudi ne vsi hkrati in in 8 mesecev da se zvalijo nsto umrejo.

Če ima velika krila je samček. Če pa ima mala krila pa je samička.

New Report

Close