Forum: Domače živali in veterina

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

kupim shih-tzuja

Odgovori Nova tema
Default avatar shih -tzu 2 Maj 2014 14:15

oddam she czuja sttar je 6 let...prijaten in miren kuža.oddam ga taradi stanovanjske stiske,,,,,je čisto krven ampak bret rodovnika....tel.070619504 za informacije

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar premislite! 2 Maj 2014 20:48

Stanovanjska stiska? Nimate kam dati enega bogega sicuja? Vse se da ce se hoce, za 6-letnega psa booddja zelo stresna.
Cistokrvnih brez rodovnika ni, vas pes je mesancek podoben sicuju in edino pravilno bi bilo da pri oddaji ne zavajate ljudi z njegovo cistokrvnostjo.
Bi vam svetovala da se obrnite na rejca, ampak vem da steparjem mesancev podobnih pasmi itak ni mar kaj se potem dogaja z njihovimi psi.

Default avatar dadika 14 Maj 2014 15:35

Pozdravljeni!
Na to temo se oglašam z čisto drugim vprašanjem ,ker ne vem kje naj še dobim odgovor, zato se že naprej opravičujem !
Doma imamo 2 Shih-tzuja ---očeta in hčerko. Stara sta 3 in 2 leti in sta prava srčka.
Sedaj pa imamo problem in sicer ,da ima psička epileptične napade .Pojavljajo se v glavnem ponoči , v razdobju od 2 do 5 mesecev .sedaj pa bi rada mnenje nekoga ,ki se spozna na te stvari .Veterinar je seznanjen z tem ,rada pa bi še drugo mnenje. Psička je bila tudi že sterilizirana in to pri 6 mesecih ,ko še ni dobila prve menstruacije .Sedaj mi pa nekateri pravijo ,da smo naredili napako in jo prezgodaj sterilizirali (kar smo naredili po nasvetu veterinarja ) ,ter da ima zato napade ..Res se v dnevih okrog napada obnaša ,kot bi se gonila ,ji nabreknejo seski ,enkrat pa je tudi krvavela po kapljicah.
Sedaj bi pa rada vedela ,kaj je z zdravljenjem ---je priporočljivo ,ji bo škodovalo ,kot pravijo nekateri,---je to res samo pobiranje denarja ?
Lepo prosim za vaše iskreno mnenje ,če mi lahko kdo odgovori in pomaga v tej dilemi.
Psičko imamo neizmerno radi in bi ji pomagali ,če se le da ,ne želim pa ,da me kdo ima za norca in bom na koncu ostala brez denarja in psičke . Iskrena hvala za vaše odgovore !

Default avatar miska :) 14 Maj 2014 22:05

Ne vem, pa mislim da tudi tu ni dosti takih ki bi vedeli. Pojdi po drugo mnenje na eno priznano veterino (meni so zelo v redu v bolnici za zivali Postojna).
P.s.: psicke nimajo menstruacije, imajo samo izcedek med gonitvijo ;)

Default avatar resa 15 Maj 2014 08:19

Se strinjam z misko. G. Butinar vam bo pošteno povedal.

Default avatar dadika 15 Maj 2014 11:51

Najlepša hvala za obe mnenji ,si bom z njimi pomagala .
Hvala tudi za pojasnilo g.miske---saj se mi je zdelo ,!

Default avatar s 28 Nov 2015 16:06

[sup][/sup]Zdravo, če bi kdo imel shih tzuja bomo drugo leto spomladi imeli leglo :)
Za vse info. kar vprašajte :)
Pa tudi bi bilo lepo če bi kdo kaj več povedal o brejosti, mladicih....

Default avatar gajolina 24 Avg 2017 09:17

vas se zanima?

Default avatar shih tzu dagi 21 Nov 2017 16:23

Prikaži citatmamica in hči je napisal/a:
Rada bi dobila mladička pasme shih-tzu. V oglasih jih je sicer veliko, a se bojim, da ne nasedem preprodajalcem. Tisti z rodovniki pa so predragi za nas. Kaj svetujete? Tu ste zbrani tisti z izkušnjami, zato bo kakšno mnenje dobrodošlo.
Hvala in lep dan vsem!
lahko pogledate tudi po www.bolha.com samo pazite na mešančke. ko so večji lahko začnejo močno grizt nam se je to že zgodilo in imamo izkušnje.

Default avatar shih tzu dagi 21 Nov 2017 16:26

Prikaži citatShih-tzu je napisal/a:
... še moja izkušnja z nerodovniško shih-tzujko ...

ravno na današnji dan, pred enim mesecem, je umrla moja punca ... bila je nerodovniška shuh-tzujka - vem rekli boste, da je bila mešanec - ampak priznamo, gledali smo čez denar. Stala nas je samo 300 €. Z nami je bila doma 3 dni, potem pa huda driska, bruhanje, nobenega apetita, v blatu in bruhanju je bila prisotna kri. Že prvi dan ko so se začele težave, smo šli h veterinarju, ... no da ne bom predolga - po treh dneh boja v veterinarski ambulanti priklopljena na infuzijo, je naša punca zaspala, saj je bila premlada in ne dovolj močna, da bi prebolela parvovirozo. Kupili smo jo pri gospej, ki je imela "domače leglo", bila je cepljena 1x proti kužnim boleznim, ... res je tudi, da je leglo zapustila čisto premlada - 7 tednov stara, zanimivo pa je da je leglo zapustila med zadnjimi. Da je premlada zapustila leglo je tudi naša krivda - oglas je bil za psičke stare 10 tednov, jaz sem preslišala datum skotitve, ko pa smo jo prišli iskat, pa sem šele v cepilni knjižici videla dejanski datum ... niti pomislila nisem, da bi jo takrat pustila tam še 4 tedne.

na podlagi naših žalostnih izkušenj želim povedati, če si zares želite imeti družinskega člana za malo več kot 3 dni, kupite psa pri priznanih vzrediteljih. cena rodovniškega shih-tzuja tudi ni tako visoka, saj če seštejem koliko je stala nas naša punca (denarja nisem zahtevala nazaj, saj sem si predstavljala, da bo gospa sama kaj omenila, vendar od dne ko sem sporočila, da je psička umrla, od nje ni več glasu - KAR DOKAZUJE, DA JE IMELA MLADIČE IZKLJUČNO IN SAMO ZARADI DENARJA IN NE ZARADI LJUBEZNI DO PSOV) in stroški njenega zdravljenja, bi imela že več kot 2/3 denarja za rodovniškega psa.

Napako pri nakupu katero smo storili močno obžalijemo, še bolj pa žalujemo za našo punco, pa čeprav je bila pri nas samo 3 dni, je bilo dovolj, da smo se noro navezali nanjo. Ko bomo, če bomo, razmišljali o novem kužiju, do to definitivno rodovniški pes.

Upam da bo naša žalostna izkušnja komu pomagala pri izbiri med rodovniškim kužijem in mešančki.

Lp
moje sozalje🐶

Default avatar mesancki 23 Nov 2017 00:21

Prikaži citatshih tzu dagi je napisal/a:
Prikaži citatmamica in hči je napisal/a:
Rada bi dobila mladička pasme shih-tzu. V oglasih jih je sicer veliko, a se bojim, da ne nasedem preprodajalcem. Tisti z rodovniki pa so predragi za nas. Kaj svetujete? Tu ste zbrani tisti z izkušnjami, zato bo kakšno mnenje dobrodošlo.
Hvala in lep dan vsem!
lahko pogledate tudi po www.bolha.com samo pazite na mešančke. ko so večji lahko začnejo močno grizt nam se je to že zgodilo in imamo izkušnje.
Ah seveda, mesancki so krivi in samo mesancki grizejo ... BVsak pes, ki ni vzgojen, bo grizel, ce mu lastnik pravi cas ne odvzgoji te navade. Tudi pasemski psi.

Na vrh