Najdi forum

nakup skobčevke

pozdravljeni,

odločam se za nakup skobčevke pa imem nekaj uprašanj če mi lahko kdo pomaga…

1. kje lahko dobim seznam rejcev ptic(svetovali so mi da je bolje kupiti pri rejcu kot pa v trgovini)?
2. kako lahko vem da je ptiček res mladič?
3. ali mora biti za valjenje jajc nujno valilnica?(v primeru da bi imela fantka in punčko)

hvala za vašo pomoč 🙂

Pobrskaj po spletnih straneh rejcev malih plemenskih živali in rejcev ptic.MOGOČE BI BILO DOBRO, DA OBIŠČEŠ KAKO RAZSTAVO. rEGISTRIRANI REJCI IMAJO PTIČKE OBROČKANE IN NA OBROČKU JE MED DRUGIM TUDI LETNICA IZVALITVE. Kolikor jaz poznam rejce so v glavnem pošteni… Papige potrebujejo gnezdo v obliki škatle ( ne kot kanarčki ). En sam par se težje pari, svetujejo vsaj 2 para ali 2 samca , 3 samice. Zaradi ljubosumja je uspeh večji, pa tudi vsaka ptica se ne pari z vsako. Več si lahko prebereš v knjigi Moja skobčevka.Pa še to samček ima nad kljunčkom modro obarvano roževino, samička pa rožnato, izjema so albini in rumene skobčevke, kje samo na polagi teh lastnosti ni mogoče določiti spola.

ursaBo,

jaz ti lahko prodam punčko, rojeno letos spomladi. Ves čas prosto leta po stanovanju in balkonu. Lahko ti točno povem, kdaj ima rojstni dan. Njen očka zna govoriti, njegova partnerica pa ne. Za valjenje jajc je nujna valilnica. Ker sicer samica ne bo sedela na jajcih.

nova
Uredništvo priporoča

ojla miti,

za koliko bi jo pa prodav? pa kaksne barve je??
pa ce bi recimo kupila tvojo potem pa se eno nekje drugje, bi bilo kaj narobe? ker bi rada imela dve, da enemu nebi bilo dolgcas…

ursaBo,

lahko mi pišeš na mail zgoraj. Ena je barve tirkizno modre bele, druga pa zeleno rumene.

Da boš prišla do mladičkov, je pa še dolga pot. Samec in samica morata biti ravno prav stara, morata si biti všeč, imeti morata pogoje za valjenje in pravi občutek ter zaupanje do “gospodarja”. Skobčevke so zelo pametne. Imajo veliko človeških lastnosti. So zelo vesele, pa tudi žalostne. Otroci so razposajeni, a se hitro učijo. Pri nas doma so ves čas “na svobodi”. Nabirajo kilometrino.

Za valjenje nujno potrebuješ valilnico, ki mora imeti ravno pravšnjo odprtino. Samica bi delala sama gnezdo, če bi imela pogoje za to. V trgovinah za male živali boš našla narezano prejico, iz katere bi samica sama naredila gnezdo. A ti ji boš seveda pomagala na dno valilnice natrositi lesene olupke, čez to pa prejico, da bo ležala na mehkem, ko bo sedela ure in ure na jajčkih. Samček v času, ko samica vali jajca, pomaga hraniti samičko kar skozi odprtino valilnice. Prav lepo je gledati, kako požrtvovalen je samček . In kasneje, kako samička hrani mladičke, ki so čisto čisto majčkeni in goli. Vse nahrani lepo po vrsti.

poglej moj oglas prodam skobčevki s kletko-sta obročkani

ojla ursaBo.
sem prebrala, da bi imela dve skobčevki da nebi bilo eni dolgčas.
če bi raje imela eno ali iz akega drugega razloga ti lahko nekaj svetujem.
jaz sem imela samčka skobčevko in mu ni bilo nič kaj dolgčas, ker je imel ogledalo. že ob kletki sem dobila ogledalo ravno temu namenjeno.

lp Tejč

hmm
a mi mogoče kdo pove kje lahko dobim kakšne rejse skobčevk?
pripravljamo se namreč za sprejem malega novega pernatega prijatelja in bi prosila če lahko kdo pove kje naj jih dobim??

Ogledalo pač ni za njega enako kot še en ptič. Pa ti imej doma ogledalo, pa si predstavljaj da je tam še en človek. Papiga ima veliko vrč veselja če ima še enega ptiča zraven, saj se obirata, hranita, “pogovarjata”……

Pozdravljena, spomnila sem se , da ti še nekaj svetujem. Najbolje bo, da si kupiš eno priročno knjigo o skobčevkah, ev. si jih pa lahko sposodiš v knjižnici.

5reu

Tudi jaz si želim, želim ptička. Zanima me zakaj ga prodajaš, zakaj ga ne oddajaš?

Pri meni ni problem denar, samo tudi 20€ ali 2€ ti ne dam.

Jaz bi samo to rekla, da če si že misliš kupiti skobvčevko kupi dve. Jaz sem imela dve, pa sta se non veliko “pogovarjali” pa imeli opravka ena z drugo.

Mogoce bi pa posvojila skobcevko? Jaz imam tri taksne doma (ena najdena, dve posvojeni) in jim cisto nic ne manjka.

Vprasaj tukaj, ce se je lastnik ze nasel:
http://med.over.net/forum5/read.php?44,4955496

oi!
mene pa zanima kako skobčevke naučiti govoriti.
prosim odgovor!
lp.
pa še za vsak slučaj moj email: [email protected]

tule v paki pri velenju smo 4-je rejci….jaz osebno sem sele zacev…2 pa se s tem ukvarjata ze dolgo….kraj: paka pri velenju—vulkanizerstvo erbus
moja 1. samica ima 4 jajčke…medtem ko pa ima 2. samica 2 jajčka….:P

Tudi jaz si želim, želim ptička. Zanima me zakaj ga prodajaš, zakaj ga ne oddajaš?

Pri meni ni problem denar, samo tudi 20€ ali 2€ ti ne dam.[/quote]

Kje pa ti živiš? Kje pa še danes dobiš kaj zastonj, si padla na glavo ???

kupujem skobčevko
041447188

Pozdravljeni!

Zdaj imam skobčevke stare 9 mesecev!(samček in samička)

Hočem ju sparit a nevem kaj rabim valilnico ?

Kaj če samička nebi sedela na jajcih?

Hvala za odgovore!!** 😛

Če bi imela rada mladičke, bi bilo najbolje kupit kakšno knjigo o skobčevkah, ker tam je vse lepo podrobno obrazloženo. Lahko se obrneš tudi na kakšnega rejca. Ker pa so papige še mlade, ni nujno, da se bodo že sparile. Valilnico lahko narediš sama ali pa jo kupiš. Poglej v oglasniku, tam jo boš sigurno našla. Na dno valilnice potresi drobne lesne olupke, čez pa daj nasekane volnene nitke oz. prejice. Papiga takrat potrebuje tudi drugačno prehrano, samec bo bolj zahteven in bo ves čas letal okrog tebe, da bo nahranil skobčevko, ona pa naprej mladičke. Papiga v glavnem sedi v gnezdu, samček pa skrbi za prehrano.

New Report

Close