Najdi forum

Muca – vročina

Zanima me, koliko je normalna telesna temp. domače mačke? In kako se pri mački lahko predvideva, da ima vročino (je otip smrčka ali čela mirodajen pokazatelj)? Vem, da veterinarji merijo s termometrom v zadnjik, a jaz posebnega term. za mucico trenutno nimam. Je pa mačka zelooo vroča v glavo oz. čelo na otip, zato sem tudi sploh opazila razliko.

In še, kaj je lahko vzrok za vročino, če ni videti nikakršnih čudnih znakov, vsaj zaenkrat?

Hvala!

Normalna temperatura pri mačkah je 38 do 39 stopinj. Z otipom si bolj težko kaj pomagaš, ker se ti mačka pri 39 stopinjah zdi že kar vroča, pa je še vse normalno. Mogoče, če je smrček suh in zelo vroč, ali pa ušesa… ampak to je vse bolj tako; ni ravno uporabno.

Sama si doma ne upam meriti temperature, ker se bojim, da bi bila kaj nerodna in bi naredila več škode kot koristi. Ne vem pa, ali se pri mačkah obnese tisti termometer za merjenje v ušesu.

Muco opazuj. Lahko se je prehladila ali kaj podobnega. Ni nujno, da se kaj veliko vidi. Še najprej opaziš pri očeh, da se mačka ne počuti dobro. Takrat se vidi “tretja veka” – to je tista v notranjem kotičku očesa. Ali pa, če opaziš kake spremembe v obnašanju ali zunanjosti (pomanjkanje teka; slaba, zlepljena in nesvetleča dlaka; več spanja kot ponavadi…). Če bi se ti zdelo kaj narobe, pojdi za vsak slučaj do veterinarja. Ni treba ravno danes k dežurnemu, lahko počakaš do jutri. Razen, seveda, če bi se kaj zelo spremenilo in bi bil obisk veterinarja nujen.

@enaNika, hvala za odgovor. Ja vem, da je mačja normalna temp. višja kot pri človeku, ampak vseeno ima glavico še vedno fuuul vročo. Vse ostalo se mi zdi povsem ok, tako, da res ne vem, kaj se dogaja. Kakšne barve mora biti veka na notranji strani, če je vse ok, roza ali bela? Aha, smrček je hladen in vlažen, blazinice na tačkah pa vroče.

nova
Uredništvo priporoča

veznice (notr. stran veke) in ostale sluznice morajo biti roznate, ce niso pigmentirane, seveda.
m.

------- www.kosovir.si

Raje pojdi k veterinarju priporocam da gres v Dravlje ce si iz ljubljane MojVet se imenuje naslov pa je Celovška cesta 258, 1000 Ljubljana. Jaz sem nasla muco in jo vzela k sebi ni hotela jesti spala je po cele dneve imela je drisko in bruhala je, danes sem bila pri veterinarju imela je vrocino 40 stopinj in kot je napisala gospa videla sem tudi “tretjo veko” bil je tudi smrcek suh in mucek ni bil igriv kot ponavadi. Dobil je infuzijo in se par inekcij ter kremo za oci hraniti ga moram na silo z pripomocki ki mi jih je dala veterinarka z dietalno macjo hrano. Veterinarka pravi da si bo opomogel vendar mora hoditi se naprej na preglede. Lp in upam da bo z tvojim muckom vse uredu

živijo,
zanima me ali je pri mačjih mladičih stari 3 mesece normalna telesna temperatura 39,6?
hvala za odgovor v naprej

New Report

Close