Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pogin kuncev- zelo nujno

Pogin kuncev- zelo nujno

Živjjo

Moderatorje prosim, da to temo pustijo odprto.

Doma na kmetiji sem nedologo nazaj kupil dva kunca (nemška orjaška lisca, Ž in M). Oba kunca sta trenutna stara okoli enega leta. Pred kakimi tremi meseci sem dal parit, da bi zaklja imela mladiče. Takrat jih je imela v ogrevanem prostoru (1 mesec po skotitvi). Danes so stari 3 mesece. Že pred enim mesecom mi je poginil en kunec, čez kake 14 dni še en, in sedaj bosta v roku enega tedna poginila še dva mlada kunca. Neverjetno zgleda, da bodo vsi poginil. Kunca sem kupil, zaradi tega, da bi doma imel rejo kuncev, jih zredil in poklali. Aja kunci so v zajčnikih zunaj pod streho (zavetje proti dežju, vetru.)
Kuncem vsako dnevno nudim raznoliko hrano (seno, vejice, semena, kruh, zadnje čase tudi regrat, voda….).
Po internetu sem bral, da imajo kunci, kar veliko bolezni.

Glede vetirinarja so dragi. A ima, kdo morda sorodnika (zlasti starejši ljudje), ki so se včasih ukvarjali z rejo kuncev. Prosim, če jih uprašate, kaj bi lahko bilo narobe.

Oče mi je povedal, da je možno, da sta oba odrasla zajca v sorodu se pravi brat in sestra in zato poginjajo kunci.

Včasih sem imel kunce v zaprtem prostoru, več kot 20 kuncev sem imel ampak neverjetno so bili vsi zdravi.

Ne vem, kaj se doagaj z kunci, ampak, če bo šlo tako anprej bom opustil rejo.

lp

In v čem je problem? Zajce bi tako ali tako poklali. Tako so vsaj ušli grozljivi smrti. Čeprav enotedensko umiranje tudi najbrž ni zabavno, ane?
Sicer pa – če ti je žal denarja za veterinarja, ne imej živali, ali pa ne jamraj da zbolevajo. Mislim … nekateri ste res kreteni na kvadrat.

Upam da ti ne bo žal da si tukaj odprl to temo, ker te bodo požrli!!

nova
Uredništvo priporoča

Kunci imajo bolezen kokcidiozo (črevesna, parazitna obolenja).

Tako, da sedaj potrebujem samo še zdravilo.

Neverjetno, kako ljudje razmišljajo. To so take pasme, ki dosežejo do okoli 8 kg in niso za v hišo.

Skolirajte se.

Mislim, da je za pogin kriv prehod iz suhe na svežo hrano, za kar so občutljivi še posebej mladi kunci. Pozanimaj se pri kakšnem rejcu kuncev.

Za tlt: naslov foruma je domače živali in ne hišni ljubljenčki.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind : Domače živali
Ljubljenčki – naša sreča. Dovolj jasno piše. In nima veze ali gre za ljubljenčke ali ne …

sonček – če je tukaj kaj neverjetno je to, da za živali ne znaš/nočeš poskrbeti. Že po zakonu si živali dolžan priskrbeti veterinarsko oskrbo, če ti tega že čut za moralo ne narekuje.

…in da že takoj napišeš, da so veterinarji dragi, po drugi strani pa, da ti bosta 2 kunca itak poginila v roku 1 tedna. Podn!

Ah…..seveda ste vse, ki sikate, zelo pomagale z nasveti. Ali nudite pomoč in nasvet (pa čeprav napotite k veterinarju 100X), žaliti ni treba.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Zame je imeti žival in neprimerno skrbeti zanjo skrajno neodgovorno. Tudi ti če si bolan, verjetno obiščeš zdravnika, če bi bil pa na smrtni postelji, bi pa verjetno ležal v bolnici pod stalnim nadzorom zdravnikov in sester. Žival je ŽIVO BITJE S SVOJO DUŠO, S SVOJIM KARAKTERJEM in ne pomeni, da če ti ne pove, da jo nekaj boli, da se slabo počuti, da ima pravico umreti. Pa še omisliš si mladiče, ki bodo končali na krožniku. Žival vsak dan božaš, jo hraniš, potem pa konča na krožniku. Žalostno! Moj nasvet: čimprej jih pelji k veterinarju ali pa ne redi več živali.

Če goji zajce zato, da jih bo imel za meso, ni s tem nič narobe. Nekateri se za to odločijo in tako je. Ko kmet goji govedo, ga goji zato, ker od tega živi in bo imel še meso poleg. Pa lahko z živalmi ravno tako lepo ravna, ko pride v štalo jih boža, se pogovarja z njimi itd.
Ne razumem, zakaj se vedno najde nekdo na forumu, ki moralizira. V trgovini z mesom ali pred mesarijo ni nikoli nobenega nergača. Ali pa pred štalo??

Že samo tvoje ime (Mesojedec) pove vse. Jaz ne bi rekla, da s kunci dela lepo. Če se zaveda da bodo poginili, pa se mu vsakega evra zdi škoda, da bi žival ozdravela. Če se je odločil za rejo mesa, pa naj še skrbi za njih tako kot se spodobi, ne pa da gleda samo na to, koliko kg mesa bo imel na krožniku in da bo zato porabil čimmanj denarja. Če se ne motim, mora biti vsako govedo pred zakolom veterinarsko pregledano, če je bolno se zdravi ali usmrti. Ti kunci niso zdravljeni, čeprav zakon to določa. Ja, sem proti gojenju živali za meso, sploh pa proti tako površnemu. Žival je živo bitje, ki je velikokrat bolj sposobna čutiti in izkazovati ljubezen, inteligenco kot pa marsikatero človeško bitje.

Ne moreš vrjetni, kako drugi razmišljajo,mesojedec se pridrožujem tvojemu odgovoru, kot prvo te kunci so za zredit in za zakol, če hočete imeti hišne se kup hišnega in se ga crklja, boža. Kunci so pač živali k so občutljivi na vsako spremembo in dosti krat se zgodi, d apoginejo zaradi nevzdravljive bolezni.

Kunci so zelo dobro priskrbljeni, vedno imajo na voljo vode in sena poleg tega pa jim še dodajam druge dodatke, nekdo je omenil, da je to zaradi prehoda na frišno hrano (odg. je ne).

V glavnem zavedajte se kaj pišete, žal smo ljudje na vrhu prehranjevalne verige in, kar je pod nami je hrana za nas.

lp

Nismo vsi enakega mišljenja.

Kunci so zelo občutljive živali.

Pred leti sem jih imel namanj 20 pa tam do okoli 40. Zelo dobr so se mi obnesli, noben ni poginil, pa še dobro so se zredil. Sicer jaz ne ejm kunčjega mesa, jejo pa ga moji domači.

lp

Če praviš, da lepo skrbiš za njih, pa bolne pelji k veterinarju. Pa tudi če meso jedo tvoji domači, je meni to eno in isto. Gojiš jih za zakol. Če smo pa na vrhu prehranjevalne verige te pa povprašam, katero žival pa ti lahko v naravi uloviš, jo ubiješ (brez orožja) in surovo poješ? Kakšne kobilice mogoče ali pa ličinke. Ljudje naj bi bili visoko moralna in etična bitja, velikokrat dokazujemo ravno nasprotno.
Te navajam:
“Kunci so pač živali k so občutljivi na vsako spremembo in dosti krat se zgodi, d apoginejo zaradi nevzdravljive bolezni.”

Pa kako lahko veš, da je neozdravljiva, če pa veterinar kunce tudi pregledal ni. Sploh se pa s takimi ljudmi ne spuščam v razprave.

Tale sonček. ima drugače nick mrcina, ki je že pisal o tem, da mu umirajo kunci…

ritardi eni… Tle pizdiste na bozga človeka!!

jaz redim zajce za meso imam jih okoli 60 če so bolani pojdi k vterinarju zdravilo trimufuslon cena 10eur pa pomaga

Pozdravljeni.
Doma imam kunca pasme nemski lisec.
V ušesu se mu je naredila neka bula in zelo ogromna.Uses z bulo je vsaj 2 tezji od navadnega.Nevem pa kaj ta bula je.Naredili smo cisto majhno luknico da bi videli ali bo pritekla voda ali kri in pritece sama kri.Prosim da mi svetujete kaj in kako?Star je 2 leti

Morda odgovarjam malo pozno, ampak sem prebrala pogovor, in ne vem no… Strinjam se s tlt in drugimi. Jamraš tu, da ti umirajo kunci, nočeš pa jih peljat k veterinarju?! Tudi jaz imam doma rejo kuncev, pa ne za meso, ampak zato, ker so res prijetni družabniki. Ne umirajo, sploh ne zbolevajo. Če pa bi, pa bi dala vse da bi jih pozdravila. V 21. stoletju smo ljudje, ne več v 15.

New Report

Close