Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kastracija psa – cena

Kastracija psa – cena

Oj!

Zanima me, če katera ve, koliko stane kastracija psa težkega 35kg? Namreč, moj pes bi se nonstop potepal in zato je sedaj dobil pesjak. Danes pa sem govorila z veterinarjem in mi je predlagal kastracijo, ker se baje pol pes bolj doma drži. Seveda sem pa pozabila vprašat koliko to stane 🙁

Res bom vesela, če mi katera zna odgovorit.

Ker bi rada imela svobodnega psa brez pesjaka :))

Ograja okoli vrta pa je.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?PHPSESSID=e6dd2344cc8b3d82f7aa9fc47a453639&topic=1283.120

nova
Uredništvo priporoča

Kje je bil pa pred pesjakom? A pod milim nebom? Sicer ne vem, kako se je lahko non stop potepal? Cene kastracij se razlikujejo od veterinarja do veterinarja, pa čeprav gre za isto kilažo. Pa tudi sama kastracija ne bo preprečila uhajanje psa. A za povodec pa niste slišali? Se vam ne da na sprehod z njim? Psi morajo biti že po zakonu na povodcu, če že zaradi varnosti ne. Neverjetno, kako ste nekateri neodgovorni in malomarni. Najbolje, da vsi pse spustimo, pa naj povzročajo prometne nesrče, naj se izgubijo, naj jih kdo ubije, naj koga napadejo, naj lulajo in kakajo po drugih parcelah, da jih bo folk še bolj sovražil, naj zaplodijo nove mladiče, ker jih je že itak premalo, ane …
Ne moreš imeti svobodnega psa brez pesjaka, žal. Razen, če ogradite parcelo, pa še takrat bo njegova svoboda omejena.

Nisem neodgovorna niti malomarna!! Če bi bila se nebi zanimala kaj lahko naredim da to preprečim. Ne prej ni bil pod milim nebom, mel je uto in verigo ( 13 metrov zajle in 6m dolgo verigo). Sploh pa nevem zakaj ti to razlagam.

Vprašala sem konkretno vprašanje, nisi mi odgovorila, tako da nimava kaj debatirat.

Res me jezi, da se eni usajate v stvari ki se vas ne tičejo!!!!

Pa lep večer ti želim

Samo verige ne. Ne mislim nič v slabem smislu le zanima me ali misliš železno verigo? Ker to je za psa zelo težko nonstop nositi. Dobi se vrvica zelo močna iz blaga in je veliko boljša. Kar daj ga sterelizirati. Ker če bo zavohal psičko se mu bo utrgalo in bo na vsak način hotel do nje pa še stepel se bo kje.

Ni prav veriga, je ena taka zlitina, zato jo pa tolikokrat utrga ko naju ni doma 🙁
Ker je mešanček in je v njem tudi lovsko pes ima zelo zelo uzrazit lovski nagon, da pa je stvar še hujša živimo na vasi ki je obdana z gozdom dobesedno iz vseh strani. Srne se pasejo skoraj na terasi in psu se trga. Hišo bi zagradila, vendar te možnosti nimamo. V vasi ga imajo vsi zelo radi, vendar je meni neskončno nadležno, da kar zgine. Je ekstra prijazen 🙂 ima rad otroke (sploh najino punčko) in je en tak cukerček 🙂
Danes sem bila na posvetu pri veterinarju in mi je dal možnost kastracijo ali uspavanje. Vem da pes ne bo spuščen vendar naj bi bil po kastraciji bolj len.
Ker z vozičkom prehodiva po več kilometrov pa on ni nikoli preutrujen za pobeg 🙁

Očitno nimaš najmanjšega pojma, veterinar pa tudi ne.
Če ti je kaj do psa, se obrni na PRIMERNEGA veterinarja, ti pa v nadalje PRIMERNO skrbi za psa.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Seveda si malomarna in neodgovorna. Če ne bi bila, se ti pes ne bi potepal in bi psa že zdavnaj kastrirala. Ker pa se potepa, ogrožaš njega in ostale in ker ni kastriran veselo naskakuje ostale psičke, ki imajo nezaželjene mladičke. Ampak nič hudega, ane? Na kmetih se itak vse kar je nezaželjeno utopi ali postreli. Poleg tega si sama napisala, da želiš svobodnega psa. Ampak po vaši kmečki logiki je to vse lepo in prav. Pa celo na verigi je bil, res si se lepo pohvalila. Blagor mu, ane? Verjetno se je strgal iz ketne od samega veselja, ker ga imajo vsi vaščani tako zelo radi. In veterinar ti je predlagal uspavanje psa??? Predlagal je, da psa ubiješ, da se ne bo več potepal? Pa a se ti norca delaš ali ste tam na vasi vsi duševno prizadeti z veterinarjem vred?
S tabo človek res nima kaj debatirati, itak ti ne potegne …

OMG, ker veterinar ti je pa predlagal da daš uspavati zdravega psa, samo zato, ker si preveč neodgovorna in se ti zato potepa? Daj objavi njegov naslov tukaj gor, da malo inšpekcijo pošljemo do nega. Pa če se boš odločila za kastracijo, upam da ga ne boš kastrirala pri tem veterinarju, ker očitno ni normalen in bo psu še kaj hudega naredil. In tebi je bila opcija, ki ti jo je dal veterinar – kastracija ali usmrtitev- čisto normalna? Te ni to niti malo razburilo? Čudno. Iz kje pa izhajate vi ljudje?

simoncica23, lahko prosim poveš ime veterinarja, ki je predlagal usmrtitev psa? (Lahko tudi na zs) Evtanazija zdrave družne živali je namreč z zakonom prepovedana in veterinar nagovarja h kršenju zakona.

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Takoj zamenjaj veterinarja. Človek nima 100 čistih v glavi, če ti predlaga usmrtitev zaradi potepanja psa.

Vsekakor ti kastracijo priporočam, te pa opozarjam, da ne pričakuj čudežev. Kastracija reši samo probleme, ki izhajajo direktno iz spolnega nagona – se pravi potepanje v času gonitve, pa nekoliko vpliva tudi na manjše pretepanje, ker pes ne čuti več toliko potrebe po dokazovanju. Vendar se moraš zavedati, da kar je pes počel pred kastracijo, bo to verjetno vsaj v določeni meri nadaljeval tudi po kastraciji že zaradi navade. Potepanja se tako povsem ne boš znebila.

Drug problem pri tebi je še to, da imaš lovskega psa. Žal mora biti veliko psov z močnim lovskim nagonom neprestano na vrvici, ker je enostavno nagon premočan. Tega bi se morali lastniki zavedati že preden vzamejo psa. Torej tebi ostane edino, da ogradiš vrt in je pes svoboden na vrtu, ali pa ga imaš non stop privezanega, tudi na sprehodu. Mimogrede par kilometerski sprehod pse ponavadi niti malo ne utrudi, utrudi pa jih, če morajo miselno delat, zato ga uči trikcev, poslušnosti…. In seveda psa imej pod nadzorom.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Živjo!

Mi smo plačali za kastracijo za zlatega prinašalca (cca.35 kg) malo manj kot 200 EUR.

lP

Nekateri veterinarji so res malo bolani…

200€ za kastracijo?! Ni to malo velko?

Malo se mi zdi dosti.. Mačja sterilizacija je bla okoli 50€ namreč.. Taka razlika??

Mačja sterilizacija je 80 €, preverjeno danes. V MB

A ni logično, da je pes težji od mačka in je zato potrebno več narkoze in ostalih zadev?

Pri cepljenju npr. proti steklini, dobijo tudi večji in težji psi večjo dozo cepiva, cena pa je enaka za vse. ZAKAJ ? Mogoče zato, ker je tistih res velikih psov malo, največ pa je srednjih in malih in bi bil zaslužek premajhen????

Ker ne moreš porabit pol doze cepiva in ostalo prišparat za naslednjega, a ne.

Glej, jaz imam dva psa. Oba srednje velikosti. Prvi je imel premočno dozo na cepivo proti kugi itd. in od takrat dobiva samo polovično. Polovično pa dajejo tudi drugemu, preventivno.
Torej bi po moji logiki, lahko plačala samo eno cepivo, ker dejansko porabijo samo eno cepivo.. Plačat moram pa dve.

New Report

Close