Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina beli kraljevski pekinezer

beli kraljevski pekinezer

Ali je že slišal kdo za belega kraljevskega pekinezerja, res me zanima, ker sama za to pasmo še nisem slišala.

Sem že slišal samo za kitajskega dvornega psa, ki obstaja v vseh barvah, tudi beli ( ne pa albino). Ni pa pekinezer, ampak kvečjemu pekingčan 😉 -:)))
P.s. na Kitajskem ni bilo kraljev, ampak cesarji, tako da je izraz “kraljevski” popolnoma zgrešen v vseh ozirih.

se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

jao, samo upam, da bo ta mala kepica res imela srečo in bo zdrava ter prinesla dekletu veliko veselja.

če so še komu padli v oči, pazite, kaj kupujete.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan. Mu pa večina pogovorno res reče pekinezer.

Joj, joj, ne morem verjeti da folk še vedno naseda. Čudno mi je tudi to, da nekdo kupi kao neko pasmo pa se o njej prej niti malo ne pozanima. Če bi si hotela karkoli prebrati o tej pasmi, bi v treh minuah videla, da ne obstaja.

No, upam, da bo imela s psičko srečo vsaj glede zdravja.

hja Nessi, veš kaj je najbolj žalostno, da smo se o teh preprodajalcih velikokrat pogovarjali, no morda ne ravno z dekletom, ampak z njeno mamo, ki ima tudi sama rodovniškega psa, mah brez veze, naivnost nima meja, dokler bo država dopuščala takšno trgovino in ne bo preprodajalcem stopila na prste, bo še vedno nastradal naiven kupec, ki je gluh ali slep za vse dobre nasvete.

Nastradal bo pes, tako kot vedno.
Sicer je pa meni všeč ime pekinški dvorni pes. In rajši slišim Beijing kot Peking.

hja, sem šla še enkrat na bolho in prodajajo se tudi črni kraljevi pekinezerji, torej potencialni kupci pazite.

Nanook, ta pes ne bo nastradal, ker v boljše roke ne bi mogel priti, vsaj kar se skrbi za živali tiče, seveda ob predpostavki, da bo z njim vse v redu in ga ne bodo pestile bolezenske težave, saj so pekinezerji ali kakorkoli že, že tako podvrženi zdravstvenim težavam, sploh kar se dihal in ušes tiče.

ravno zato sem še toliko bolj jezna in ogorčena, kaj vse si ti trgovci še ne bodo izmislili.

Jah, to je tako, kot se prodajajo tudi črni Maltežani. In potem se lastniki še kregajo z nami, ko jim želimo dopovedat, da črni Maltežan pač ne obstaja.

******************************** Srce ima razum, ki ga razum ne pozna... Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/ ********************************

Ta pes mogoče ne (čeprav je vprašljivo fizično in psihično zdravje), nastradali pa so in tudi bodo tisti, ki jim do novega lastnika ni uspelo priti.

zdravo,jaz imam doma pekinezerja gizmota in bufy in sicer taksna kot se prodajajo na bolhi brez rodovnika in so mi taksni dosti bol usec kot tisti”cistokrvni” stara sta 3 leta in se nikoli nista imela dobenih zdravstvenih tezav.zdi se mi da”cistokrvnih” pekinezerjev ni vec dost ker so ljudjem ti drugi bol usec.poznam pa se zelo dosti pekinezerjev za vas mesance,ki so tud zelo zdravi in nimajo dobenih hib ena taksna psicka ima celo rodovnik. in se mi zdi smesno kak se delate eni pametne in se mate za poznavalce pasem te pse po celem svetu predstavljajo kot pasmo pekinezer,samo pri nas je to nekaj cudnega.ocitno se je pes skozi leta spreminjal in nastal taksen kot je,ker je bol podoben psu.lep pozdrav

Vsak pes – rodovniški seveda ima mednarodno predpisane znaćilnost. Od vseh zAČILNOSTI LAHKO LE MALO ODSTOPA PA ŽE DOBI NIŽJO OCENO NA RAZSTAVI. zA PRIZNANJE NOVE PASME, JE POTREBNO, DA SE DOLOČENE ZNAĆILNOSTI POJAVLJAVO V VEČ LEGLIH IN VEČ LET. Dolgodlaki nemški ovčar, menda še vedno ni priznan kot posebna pasma. Vsak, ki kupuje psa se lahko pri kiniloški zvezi pozanimay, če deločena pasma sploh obstaja in kakšne so njene značilnosti. O tem ali so psi brez rodovnika lepši, manj bolni ipd., pa bi se dalo razpravljati. Vsake oči imajo svojega malarja. Na žalost je vse več trgovin, ki ponujajao celm kup pasem s pripisom z rodovnikom ali brez in prav ti nakupi so tvegani, saj ne veš kaj si kupil in če je rodovnik dejansko res od tistega psa.

branko zate!

http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3096579&show_media=60011798

pa še tole!

http://www.najdi.si/trident/quickpreview.jsp?q=pasje+farme&qpts=1175&rn=968148

Tudi midva s fantom sva videla poleti oglas na bolhi za kraljeve pekinezerje. Prodajal jih je en fant v Mislinji. Šla sva si jih tudi ogledat, vendar sva sumila da nekaj ni v redu, ker niso imeli takega potlačenega gobčka, pa prvič sva videla bele pekinezerje in ker mame ni bilo videti nikjer. Pa sva se vseeno odločila za nakup, ker so bili tako srčkani. Vzela sva psa, zanj pa odštela 320€, danes pa je star 4,5 mesece.

Ker pa vem, da je bilo 6 mladičkov v tem leglu, bi rada opozorila vse kupce, da tile psi niso bili cepljeni, čeprav je fant rekel da so, ampak ker nam ni dal nobenega potrdila, smo morali preveriti tako da smo ga poklicali, pa se ni javljal na telefon, ko pa smo ga le dobili, pa je priznal da pse ni cepil. Čipirani pa so bili, ker najin ima čip, vendar iz Madžarske, ampak nam spet ni dal nobene črtne kode čipa, pa bi nam moral.

Ker je bil to najin prvi nakup psa, nisva vedela veliko stvari o psih in pravilih. Nato smo šli k živinozdravniku, ker je imel zamašene solzevode, tako,da smo ga peljali na čiščenje(vendar je to baje pogosto pri tej pasmi), vendar pa je imel v ušesih garje in doktor je rekel da je to dobil v leglu. Zato vsi, ki ste kupili pri tem fantu, peljite pse k zdravniku, naj vam jih cepi, pregleda očke in ušesa. Da ne bodo psi trpeli.

Kar se pa mojega peseka tiče, pa ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Kak je pa ta stvarca luškana in še pametna po vrhu. Midva sva z njim zelo zadovoljna, upava samo da nima kakih še hujših bolezni, ki jih bomo sproti ugotovili in da naju bo razveseljeval še dosti let.

Kar se pa teh preprodajalcev tiče, pa se mi zdi da bi jih morali res kaznovati. Pa taki mulc, ko je bil ta, pa kak nama je zabičeval, da bova ja pazila na njega, ga imela rada in skrbela za njega. Ni mi jasno zakaj ni povedal po resnici glede cepljenja, kot da bi bil to kaki problem peljati psa na cepljenje. Mene pa zanima, če se da kaj narediti glede tega.

Ja, se da. Nehajte tam kupovat pse!

A se št. čipa začne z 9?

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Kepa bo imela srečo, če jo bodo obdržali.

Pol leta nazaj je znanka kupila maltežana na tak način. Pa revež ni imel sreče. Ko je videla, da to ni to, kar je hotela, ga je enostavno dala drugam in nabavila drugega. In dokler bodo taki ljudje, se bo to dogajalo. Meni je bil ‘maltežan’ zelo simpatičen, nekaj posebnega, kot kup zmešane volne,unikaten. Bi ga bila vzela ampak imam doma že dva. Pa kaj, če ni bil maltežan. Bil je živo bitje.

Kako lahko daš stran žival, ki si jo nabavil in ki ne izpolnjuje tvojih pričakovanj Mene taki ljudje veliko bolj razjezijo kot tisti, ki žival prodajo.

lp

Ni se treba bat, tega našega psa ne bomo dali vstran. Saj niti nismo vedeli katero pasmo bi imeli, samo da bi nam bila všeč in da bi bil pes vesel in razigran. In ta naš srček je tak luškan, prisrčen in pameten, da ga ne damo za nobeden denar.

Lar se pa čipa tiče, pa mislim da se začne z 7, zdravnik je rekel, da so to številke za madžarsko.

Ker pa ste rekli tisti, ki imate pekinezerje, da je nemogoče da bi obstajali v beli barvi in ker naš nima nobenih karakteristik pekinezerja, sem malo pobrskala po internetu in našla pasmo tibetanski španjel. In naš je psu te pasme bolj podoben, kot pa kakemu pekinezerju. Nima stisnjenega nosu, nima problemov z dihanjem-ne smrči. Mislim, da so si pasmo beli kraljevski pekinezer kr zmislili. Primerjajate malo to pasmo z belimi pekinezerji.

Jeanette prijavite ga na Vurs (zaradi ostalih psov in bodočih lastnikov), saj vas nič ne stane, mogoče še na kakšno zvezo potrošnikov in seveda na Bolho, kaj oglašuje in kaj ste dobili. Navadno se sicer nič ne zgodi, vseeno pa še ena prijava oz opozorilo več bodo dobili.

beli pekinezerji so! in so tudi zeloooo lepi!

New Report

Close