Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Paličnjak – kaj v akvarij?

Paličnjak – kaj v akvarij?

Pozdravljeni

Hči bo prinesla iz šole paličnjaka, in ker teh živali res ne poznam, ne vem kako mu naj uredim domovanje.
Imam 25 litrski akvarij, ki bo po moje dovolj velik (ker v šoli so imeli močno manjšo škatlo za ogromno tek živalic) in bo pokrit (seveda ima dovod zraka)
Kaj pa mu dam not? Ali potrebuje kaj zemlje, baje so not neke vejice, samo ne vem katere. Hči pravi da se hrani z malinami, ali mu dam potem samo vejico malin not? Ali je sadeže malin?

Prosila bi za malo pomoči, tistih, ki se spoznate na to.

Hvala in lep pozdrav!

ojla.jaz imam doma v ogromno paličnjakov nimam glih ogromno posodo ampak tako za njih.notri jim daj če hočeš da so tamali paličnjaki,daj:
-prst-čez cel akvarij ampak prekrij samo dno do ene 3cm ali malo več
-liste od robid daj kar celo vejico
-bršljan
-kitajsko zelje-kupi ga tam kjer prodajajo zelenjavo
-liste od vrtnic daj tudi kar celo palico
POZOR!!!!POZOR!!!!POZOR!!!!
to velja samo za robide:
ne dajej paličnjakom takšne robide ki nimajo bodic,ampak tiste ki imajo bodice in za vrtnice prav tako.jas jih imam zdaj 14paličnjakov in še več in po vsem temu sem uredila.če pa nočeš tamalih pa ne dajej prsti,ampak samo kakšno mivko ali pa nič.no jaz sem stara 12let in se zelo spoznam na paličnjake.ker moje jaz rihtam.upam da ti bo uspelo in boš srečna.no potem sporoči kako je !
ČE TI ŠE KAJ NI JASNO MI PIŠI NA [email protected].
lp
anja

ampak ne dajej sadeže od malin NIKOLI.STROGO PREPOVEDANO KER TI BOJO UMRLI.
OD VSEH DAJEJ SAMO LISTE!!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Pomemben podatek je tudi, da vse te zgoraj naštete rastline ne smejo biti gnojene z umetnim gnojilom ali škropljene, da so vrtnice iz domačega vrta in ne kupljene v cvetličarni. Mi smo jih hranili tudi z listjem malin, ki so rastle na našem vrtu. Akvarij smo prekrivali z gazo (in ne s steklom), da so paličnjaki imeli dovolj kisika. 1X dnevno jim je potrebno narositi stene akvarija in rastline, da imajo živalce tudi kaj za pit.
Veliko užitkov ob spoznavanju teh dolgonogih živalic…

LP, Mojca

Hvala za vse informacije.

Če nam kaj ne bo ratalo, se pa še slišimo.

Lp
Jasmina

Šnapi prov maš.sm pozabila sam ni jim treba glih narositi,ampak če hočeš lahko,ni mus

lahko samo še eno vprašanje

Če dam na tla zemljo, na koliko časa jo moram pa menjat?
Pa a paličnjak hitro hodi, mislim v tem času da dam drugo zemljo not ga lahko pusim npr. na mizi ali mora bit raje pokrit?

Se opravičujem, ker res nič ne vem o njih, sej se bom pozanimala in prebrala še kaj, samo tega dobimo dejansko iz danes na jutri in neko osnovno bivališče mu moram zrihtat.

Hvala in LP

ne.prst ni treba nič menati.

Ja mi smo zemljo menjali vsake toliko časa- tudi zato, da smo se znebili jačec, ki jih res ogromno pridelajo:). Iz dveh paličnjakov jih je hitro ratalo 20 in več…
Ko smo čistili njihovo domovanje oz. ko smo menjali zelenje in veje, smo jih prestavili v manjši plastični terarij kjer so na varnem počakali na pospravljeno in osveženo stanovanje:)
Za rosenje pa sem dobila napotke od osebe, ki nam je dala paličnjake (sinova učiteljica biologije) in smo se držali tega.
JasminaM pa da se ne boš ustrašila, te živalce se tudi levijo in potem v akvariju najdeš ostanke njihove premajhne obleke…

lp, mojca

Hvala za odgove in nasvete, trenutno mi vse pride prav.

Imam pa še eno vprašanje – vejco katerega drevesa lahko dam zraven? Baje je nekaj tudi strupenih za njih.
Trenutno ima pač na dnu zemljo, not pa veliko vejo maline, ki je v vodi (v eproveti) in zdej to vodo dnevno dodajam.
Pa se mi zdi, da imata bolj malo za plezat, zato bi jima dala še kako vejco not, pa ne vem katero.

Dobil smo 2 paličnjaka in tamal (cca 4 cm) ima samo 3 nogice, zadnje ene je samo pol, samo izgleda da ga to sploh ne moti in veselo je in se plazi okoli. A je to normalno. Hči pravi da so jih v šoli imeli nekaj takih.

Tole pri nas bo še zanimivo……
LP

Mi smo jim ponavadi dali več vej malin, bršljana….tako, da je bilo razvejano in so bili potem vsepovsod po vejah. Imeli smo kar vazico na dnu in notr cel šopek zelenja od malo krajših do malo daljših vej. Drugače pa po moje nimaš kej zgrešit, če daš notr razvejano vejico kakšnega sadnega drevesa.
Tudi pri nas je bil kdaj kakšen brez kakšne noge….

lp

ne,če daš kakšno vejico sadnega drevesa in da nisi prepričan da je to pravo kar tudi jaz nisem prepričana,no in tako se lahko zastrupijo brez problema.tako da ti svetujem da jim daš samo tisto za kar si prepričana in veš da je prav!
lp
anja

lahko pa dobiš kakšne paličnjake tudi od mene če ti bojo prekmalu umrli,jaz jih imam 40.tako da….če hočeš jih zastonj dobiš 10,20,30

imam dva paličnjaka.1 paličnjak nima noge..A mu bo zrastla??Dobila sem ju šele včeraj in ne vem kako ih naj oskrbim.Prosim povejte kako morajo biti opremljeni.Kaj jejo in podobno HHvala

Nič hudega če nima noge. Noga mu ne bo več zrastla. Drugače bi blo fajn če bi se pozanimala o njihovih potrebah preden si ga dobila. Paličnjaka namestiš v plastičen terarij (naj bo minimalno 20L) ali manjši steklen terarij. Za podalgo si lahko izbereš šoto ali mah, ne priporočam pa peska. Jedo robide ali maline, ki jih postaviš v kozarec vode, da zdržijo dlje časa sveže. če imaš na voljo večji terarij lahko v njega postaviš kakšno korenino. Paličnjaki se zelo hitro razmnožujejo zato ti svetujem da na vsake dva meseca menjaš podlago, tako se jajčeca nimajo časa razvit. V kolikor se ti zgodi da vidiš sem ter tja kakašne male paličnjake pa takoj zamenjat podlago.

hvala

Zdravo vprašala bi koliko dni lahko paličnjak zdrži brez hrane?

Ta odgovor rabim danes prosim:)

paličnjakom in drugim posnemovalcem se ne sme dati bršljana za jest ker se jim življenjska doba skrajša oz je zanje strupena..
Zanima me če bi lahko paličnjake mela v plastičnem akvariju? trenutno jih mam v manjšem kozarcu za vlaganje..
lp

Tejsha to vprašanje sploh ni na mestu – paličnjaki in vse živali rabijo jesti vsak dan… vendar če jim daš veliko hrane jo lahka imajo tudi po teden in več….. recimo solatne liste – paličnjaki jih tudi jejo in je najmanj komplikacij – drugače pa nikoli bršljana eden od naših ga je jedel in je bil čes nekja dni mrtev.. tako da ne priporočam

Klavdija- seveda jih lahko imaš v plastičnem akvraiju- vendar more biti zaprt drugače ti bodo všli 😀 osebno pa sem zelo proti temu da so v kozarcu za vlaganje mislim saj nimajo prostora raje daj v akvarij če jih nočes mučit

New Report

Close