Najdi forum

Papiga sivi žako

ZANIMA ME GLEDE PAPIGE SIVI ŽAKO,ČE JO IMA KDO,PA ME MAL ZANIMA ČE SE SPLAČA KUPIT PA KAKO SE KAJ OBNESE PRI UČENJU.ZANIMA ME TUDI ČE IMAJO VSI SIVI ŽAKOJI (SAMČKI IN SAMIČKE) ŽE OD MAJHNEGA RDEČI REP.HVALA ZA ODGOVORE

Odgovore na tvoja vprašanja dobiš tule:

Pri nas imamo sivega žakoja že 3 leta. Je zelo zgovoren in živahen. Cele stavke se nauči zelo hitro. Besede povezuje tudi z dejanji. Primeri: ko gremo od doma lepo reče adijo, ko zvoni telefon se oglasi s Halo in nadaljuje pogovor, ko jemo reče dej še men mal prosim itd itd. Naučil se je tudi peti… Pri našem je edino ta problem, ker je doživel stres, si je začel pulit perje. Vsake toliko časa se čisto obraste, ko pa začuti kakšno spremembo (potres, neurje…ali kaj drugega), se ponovno populi. Imeli smo ga že pri raznih veterinarjih, pa so nam vsi rekli, da pač tako je in bo tako tudi ostalo. Če se boste odločili za nakup (pri rejcu), mislim da vam ne bo žal. Lahko vam pošljem tudi DVD z posnetki našega žakoja, da slišite kako govori.

nova
Uredništvo priporoča

w

Naš je bil zelo učljiv. Oponašati je znal vsakega člana družine…..marsikdaj je prišlo do zmede, kdo kliče koga:))))
Imeli smo ga 34 let, koliko pa je bil star, ko smo ga dobili, pa ne vem. Naš si zaradi stresa ni pulil perje, je pa začel vreščati.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

mene pa zanima kolkiko obrokov mora imet na dan

koliko stane mali žako

Kolikor je meni znano obstajata mali in veliki aleksander. Sivega žakoja sem ravno včerej gledala na neki razstavni prodaji. Mladič, ročno hranjen, cena 1000 evrov. V trgovinah z malimi živalikmi so od 700 evrov dalje. Osebno ti svetujem nakup pri rejcu.

jurko 13,
toplo ti priporočam, da vzameš žakoja pri vzreditelju. tam so tudi ročno hranjeni in vajeni roke.
Vedi pa da je žako ptica, ki bo sprejela enega za svojega (šefa 😉 )
za nakup ptice, ki bo s teboj celo tvoje življenje se ne oziraj na denar in ne išči poceni variant! poleg tega ti bo vzreditelj na voljo, če se pojavijo problemi, svetoval ti bo (pravilno) glede hrane in vseh ostalih stvari.
Vedi pa da je žako na ravni majhnega otroka in se je z njim potrebno ukvarjati, prav tako ni srečen, če je stalno zaprt v kletki.
no, predvidevam da si se (se boš) pred nakupom pozanimal o papigah in videl ali je velika papiga zate.
opozarjam izključno zaradi tega, ker se tudi zgodi, da se velikih papig naveličajo ali pa se z njimi več ne ukvarjajo in ko pride do stresnih vedenj (dretje, puljenje perja) papigo oddajajo oz. še huje prodajajo.

lp

Ročno hrenijo papige le redki rejci, predusem zato, ker je tak način vzgioje precej zahteven. Se pa pri rejcu prepričaš. če njegove navedbe držijo. Če je papiga mirna, dovoli da jo božaš, se ti usede na prst, je gotovo ročno hranjena.

Lep pozdrav!
Zanimam se za nakup Sivega žakoja in me zanima približna cena pri rejcih ter rejce v okolice Ljubljane, Kamnika, Kranja, mogoce tudi Celja?

Lep pozdrav!

vtipkaj belehar na netu…
ali pa robert sekardi 😉

sivi žakoji so men najbolj carski saj so najbolj talentirani za govor, so pa tudi najbolj plašne ptice ampak naj te to ne skrbi, če boš lepo ravnal/a za njega bo zelo srečen///kupi si ga, splača se!!!

1200 evrov

pozdravljeni

mi imamo doma že skobčevko, želim pa si tudi sivega žakoja koliko naj bi bil star pri nakupu da bi se ga dalo lepo udomačiti in naučiti govoriti?
za odgovore vnaprej hvala.

lp

marko

Zdravo!

Marko, najbolje za nakup je (kot so že omenili), ko je le-ta še mladič. Žako zahteva veliko pozornosti – bolj ko se boš ukvarjal z njim, več se bo naučil in na tak način ga boš tudi udomačil. Ne priporočam ti nakupa v ZOO trgovinah, ker imajo tam starejše papige. Moj je od rejca iz okolice Ptuja.
Če se boš odločil za nakup, ti želim z njim veliko radosti 🙂
lp

TT

hi

Hvala za nasvet, zagotovo se bom odločil za nakup, sicer poznam dva dobra rejca čez kakšen dan bom šel na obisk do njiju da vidim kako in kaj. Sicer kako pa bo prenesel da bo dopoldne sam doma (šola, služba), bi bila z skobčevko prijatelja?

lp

Marko

Ne, s skobcevko ne bi bila prijatelja, skobcevka bi kaj hitro koncala dokaj klavrno.

------- www.kosovir.si

bolje da jima preprečim stik 🙂

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi si rada kupila Sivega Žakoja in me zanima, če poznate kakšne rejce v okolici Koroške? Lahko tudi v okolici MBja… Dobrodošla bi bila tudi kakšna številka od teh rejcev, da bi poklicala in se pozanimala.
Imela sem nareč že eno slabo izkušnjo z nakupom… V decembru sem si kupila 5-mesecev starega Sivega žakoja, vendar na žalost nisem vedela, da tip, ki mi ga je prodal, ni rejec, pač pa preprodajalec. Papiga je bila namreč bolana (imel je pljučnico), dehidrirana, podhranjena, pa še kost mu je gledala ven… Zanj sem plačala 500€, imela pa sem ga točno 22 dni, nato mi je umrl.
Ker te napake več nočem ponoviti, bi rada našla prave rejce, pri katerih bi lahko kupila ročno hranjenega mladička in se prepričala, da je zares zdrav in da je zares ročno hranjen.
Že vnaprej hvala za odgovore!

New Report

Close