Forum.Over.Net

Domače živali in veterina

Odgovarjajo: Vice Zaninović, veterinar • Lena Gregorčič, ZHP

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

Vice Zaninović , veterinar

vice.zaninovic

Lena Gregorčič, ZHP

Lena Gregorčič

Papiga sivi žako

Default avatar

resa

Tole je z bolhe
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali ... 1401263474

prav poceni ga ne boš dobil
moraš pa pazit - na bolhi so tudi prekupčevalci, sem že brala o njih, pa se ne spomnim več kdo so, neki tujci ... ki celo pišejo, da žakoja podarijo
raje ga vzemi od naših rejcev
Default avatar

lojzek100

Hvala, Resa! Jaz iščem opolojeno jajce, ali pa vsaj rezervacijo za takrat, ko bodo... Potrebujem samo eno... Ampak nikjer nič ne najdem. :(
Default avatar

peter.j.

Mi bomo kmalu imeli mladiče žakoja - ročno hranjene pripravljene za prodajo in pa tudi nimfe. Cena za žakoja je 600
Default avatar

animals2

Kolikor poznam sivega žakoja je učljiv. Naš prijatelj ga ima, ta pa vedno vse ponavlja. Vsak zvok ponovi, govori tudi kletvice xD (saj ponavlja). Je pa lušten-
Default avatar

Zako

Pozdravljeni!
Poznate koga ki bi prodajal sivega zakoja, rocno hranjenega, skupaj s kletko pod 1000€?
Hvala za vsako pomoc☺
Default avatar

dipl_ms

Pozdravljeni.

Konec julija letos smo pri rejcu kupili sivega žakoja (ženski spol) starega 3 mesece. ko je bila Žakica pri njem doma, je bilo vse ok, hotela je na roko, se božala na vse možne načine, sedaj pri nas, je pa kar malo divja. Res je da jo hranimo iz roke (košček bananice, sirčka (priboljške)), ob tem jo lahko božamo po vratu in glavi, ko pa hrane na roki zmanjka, pa spet uporabi kljun kot zaščitni mehanizem. Midva z možem na vso to kljuvanje ne odreagirava nič kaj burno, le dava ji vedeti, da naju to boli (glasen in strogi au).
Je pa res, da je nekaj dni nazaj med hranjenjem odletela iz kletke na poličko, takrat pa sem jo brezskrbno lahko odnesla nazaj v kletko. Očitno je zelo resno prevzela kletko kot svoj teritorij.
Zelo si želiva prijaznega in prijetnega papagaja in upam, da smo na dobri poti.

Kaj menite Vi, katere mehanizme privajanja naj še uporabiva, da ne bo za vsako figo letela proti roki z namenom da kljune. Na kakšen način naj jo prepričava, da bi nama stopila na roko, brez siljenja vanjo? Koliko časa poteka v takem primeru "socializacija" takega papagaja? Smo potrpežljivi in vse, samo bojimo se, da ne bi ostala taka kot je. Res si jo želim imeti spuščeno v hiši, jo redno tuširati v kopalnici, v glavnem na svobodi.

Vaše mnenje mi bo zelo dobrodošlo.

Hvala za Vaš čas in lep pozdrav.
Default avatar

dipl_ms

Zako je napisal/a:
Pozdravljeni!
Poznate koga ki bi prodajal sivega zakoja, rocno hranjenega, skupaj s kletko pod 1000€?
Hvala za vsako pomoc☺

Jaz sem letos dala za sivega žakoja 650 eur (kupljen pri rejcu) in za veliko kletko 120 eur, kar je manj kot 1000 eur.
lp
Default avatar

Becks123

Zdravo... tudi mi imamo doma žakoja (Zoja) me zanima, kako je s sračenjem... naš se kr srači in neke pisksate zvoke oponaša...
Default avatar

Matoles

Zdravo!
Dve leti nazaj sem kupil papigo Sivi žako,ki je do zdaj govorila in bila aktivna.Sedaj pa je vec kot deset dni zelo mirna in popolnoma tiha.Zanima me,ce kdo ve zakaj je prislo do tega?
V naprej hvala za odgovor!