Forum: Domače živali in veterina

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

Papiga sivi žako

Odgovori Nova tema
Default avatar resa 29 Maj 2014 18:49

Tole je z bolhe
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali ... 1401263474

prav poceni ga ne boš dobil
moraš pa pazit - na bolhi so tudi prekupčevalci, sem že brala o njih, pa se ne spomnim več kdo so, neki tujci ... ki celo pišejo, da žakoja podarijo
raje ga vzemi od naših rejcev

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar lojzek100 29 Maj 2014 20:15

Hvala, Resa! Jaz iščem opolojeno jajce, ali pa vsaj rezervacijo za takrat, ko bodo... Potrebujem samo eno... Ampak nikjer nič ne najdem. :(

Default avatar peter.j. 21 Jun 2014 09:18

Mi bomo kmalu imeli mladiče žakoja - ročno hranjene pripravljene za prodajo in pa tudi nimfe. Cena za žakoja je 600

Default avatar animals2 27 Jun 2014 11:05

Kolikor poznam sivega žakoja je učljiv. Naš prijatelj ga ima, ta pa vedno vse ponavlja. Vsak zvok ponovi, govori tudi kletvice xD (saj ponavlja). Je pa lušten-

Default avatar Zako 9 Mar 2016 21:12

Pozdravljeni!
Poznate koga ki bi prodajal sivega zakoja, rocno hranjenega, skupaj s kletko pod 1000€?
Hvala za vsako pomoc☺

Default avatar dipl_ms 8 Avg 2016 14:47

Pozdravljeni.

Konec julija letos smo pri rejcu kupili sivega žakoja (ženski spol) starega 3 mesece. ko je bila Žakica pri njem doma, je bilo vse ok, hotela je na roko, se božala na vse možne načine, sedaj pri nas, je pa kar malo divja. Res je da jo hranimo iz roke (košček bananice, sirčka (priboljške)), ob tem jo lahko božamo po vratu in glavi, ko pa hrane na roki zmanjka, pa spet uporabi kljun kot zaščitni mehanizem. Midva z možem na vso to kljuvanje ne odreagirava nič kaj burno, le dava ji vedeti, da naju to boli (glasen in strogi au).
Je pa res, da je nekaj dni nazaj med hranjenjem odletela iz kletke na poličko, takrat pa sem jo brezskrbno lahko odnesla nazaj v kletko. Očitno je zelo resno prevzela kletko kot svoj teritorij.
Zelo si želiva prijaznega in prijetnega papagaja in upam, da smo na dobri poti.

Kaj menite Vi, katere mehanizme privajanja naj še uporabiva, da ne bo za vsako figo letela proti roki z namenom da kljune. Na kakšen način naj jo prepričava, da bi nama stopila na roko, brez siljenja vanjo? Koliko časa poteka v takem primeru "socializacija" takega papagaja? Smo potrpežljivi in vse, samo bojimo se, da ne bi ostala taka kot je. Res si jo želim imeti spuščeno v hiši, jo redno tuširati v kopalnici, v glavnem na svobodi.

Vaše mnenje mi bo zelo dobrodošlo.

Hvala za Vaš čas in lep pozdrav.

Default avatar dipl_ms 8 Avg 2016 14:49

Prikaži citatZako je napisal/a:
Pozdravljeni!
Poznate koga ki bi prodajal sivega zakoja, rocno hranjenega, skupaj s kletko pod 1000€?
Hvala za vsako pomoc☺

Jaz sem letos dala za sivega žakoja 650 eur (kupljen pri rejcu) in za veliko kletko 120 eur, kar je manj kot 1000 eur.
lp

Default avatar Becks123 28 Jul 2017 13:50

Zdravo... tudi mi imamo doma žakoja (Zoja) me zanima, kako je s sračenjem... naš se kr srači in neke pisksate zvoke oponaša...

Default avatar Matoles 20 Sep 2017 18:27

Zdravo!
Dve leti nazaj sem kupil papigo Sivi žako,ki je do zdaj govorila in bila aktivna.Sedaj pa je vec kot deset dni zelo mirna in popolnoma tiha.Zanima me,ce kdo ve zakaj je prislo do tega?
V naprej hvala za odgovor!

Na vrh