Najdi forum

Radi bi kupili dalmatinca, imamo otroka starega 5 let, vendar sem na internetni strani
http://skylined.org/youshi/o&p/PES.pdf
zasledila, da ta pes sploh ni primeren za otroke. Ali to drži? V raznih oglasih pišejo kako se ti psi razumejo z otroci.

Samo opozorilo, baje tem psom zelo močno odpada dlaka!

inny – dalmaticni so ekstremno hiperaktivni psi. Lahko so fantastični družinski člani, če so primerno socializirani in šolani, pa dosti dosti dosti sprehajani, da lahko iznorijo odvečno energijo. Pa seveda ob primerni socializacija tudi otroka do psa (kar ne velja samo za to pasmo)…

Dalmatinci imajo neverjetno količino energije in veliko željo po gibanju, naš bi lahko v kasu tekel neskončno. Nikakor ga ne priproročam ljudem, ki niso bolj športnega tipa oz ljudem, ki so pripravljeni nekaj ur dnevno preživeti zelo aktivno s svojim psom. Brezdelje ga ubija. Kar se majhnih otrok tiče lahko povem svoje izkušnje. Naši kuža jih lepo sprejema, čeprav je bilo zelo zelo dolgo problem njegovo divjanje s katerim je pokazal svoje veselje. Brez večjih problemov smo ga odnavadili skakat, njegova “ihta” in živahnost pa je ostala in je bilo potrebno paziti na otroke, ker jih zaradi sunkovitih gibov podušil ali udaril. Posebej je veselo, ko pride pes v puberteto in je več v luftu kot na tleh in “pozabi” vse kar je bil do takrat naučil. Ma saj se da, samo je potrebno poznat potrebe te pasme in se ne odločit za njega samo zaradi videza. Jaz otrok sicer nimam, jih pa ima moj brat, ki pa si je omislil labradorca, ki je tudi noro živahen, ampak je veliko bolj nežen kot naš dalmatinec in se bolje zaveda manjših bitij okoli sebe.

Joj, danes ni moj dan! Nisem mislila, da je otroke podušil, ampak porušil! In ne priporočam ga ljudem, ki NISO pripravljeni nekaj ur dnevno preživeti zelo aktivno s svojim psom.

Imamo dve leti starega dalmatinca. To je praktično neusahljiv vir energije…))) Lahko bi tekell petkrat na dan na bližnjih hrib, pa bi še vedno gledal, če bi ga kdo še peljal ven..:))

Te pasme tudi jaz ne priporočam ljudem, ki se niso pripravljeni vsaj nekaj ur dnevno “rekreirati” skupaj s psom.

Glede dlake dalmatincev pa sem na tem forumu enkrat že napisala: v paketu dobiš ljubezen in dlake…:))))

Dalmatinci imajo na splošno zelo radi otroke: moj prejšnji pikec bi naredil vse, da bi bil lahko v njihovi družbi… 🙂
Sedanji dalmatinec ne prenaša majhnih otrok in to je včasih pač prirojeno. Ne prosim zdaj skakat po meni, da je to problem vzgoje, ker jih ne prenaša že prav od mičkenega, pa ni imel niti ene slabe izkušnje z njimi.

V igri pa se dalmatinci tako vživijo, da res ne gledajo, koga zadenejo s tistim močnim repom (imam vse črno po nogah od udarcev navdušenja..)) in mimogrede poderejo otroka, kot je bilo že napisano v prejšnjih postih.

Če vam je ta pasma res tako zelo všeč, si mogoče raje nabavite samičko, so menda bolj umirjene…

Lp, Mojca

… pa še link, kjer je veliko o dalmatincih:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,130.0.html

Mi imamo dalmatinko doma, v teh dneh pričakujemo mladičke (z rodovnikom, odličnih staršev, testirani na gluhost…) Sin je bil star 5 let, ko smo jo dobili. Je zelo nežna do otrok, prijazna, ne bi pokazala zobov, čeprav se je vlegel nanjo in jo kaj cukal… Teče tudi, če ji on meče palice. Je pa res, da so dalmatinci aktivni psi, ki potrebujejo gibanje, tako da to ni pes za otroka, ampak za starše (kot tudi vsi drugi do takrat, ko ima otrok vsaj kakšne 12 let…). Sicer so pa za v stanovanje, hišo. Niso radi zunaj (brez aktivnosti) – jih zebe, niso glasni, niso kaj prida čuvaji, puščajo dlako – kot tudi večina drugih psov. Pri nas od repa še ni nihče dobil potpludb (??), ti pa oskubijo/uničijo vse rože v primerni višini. Naša je tolerantna tudi do drugih psov – jih sploh ne opazi, ljudi ima pa zelo rada in bi kar vsakega poljubčkala.

Če vas zanima kaj več ali če bi prišli na ogled mladičkov – seveda čisto neobvezno, se pa oglasite.

Jaz tudi mislim, da pasma kot pasma za otroke ni problematična, se pa lahko razlikuje od psa do psa. Je odvisno od osebnosti psa, tako kot pri ljudeh tudi. Moj je divjak, da ga ni večjega, igrava se lahko nenormalno grobo, obvlada pa tudi biti pozoren na manjša bitja. Pač ve, da ko pade komando “lepo” se mora lepo in previdno obnašati. Zelo navdušen je nad malimi bitjeci, pa naj bojo to mačke ali dojenčki. Z njimi se igra izredno pazljivo. Dlake odpadajo vsakem kosmatemu, pač posesaš pa je. Meni nikakor ni žal da sem se odločila za to pasmo 🙂 Pet let star otrok pa tudi ni več tako majhen, da ne bi bil združljivv z njim. Vsekakor pa naj to ne bo igrača otroku ampak prijatelj družini, za katerega skrbijo in odgovarjajo odrasli. Bi pa tudi jaz mogoče priporočila psičko vkolikor ste mogoče bolj neizkušeni. Pa lep pikasti pozdrav!

Lep pozdrav tejka
Še imate dalmatinko oz dalmatinca?

New Report

Close