Najdi forum

Jutri gremo s 13 letno psičko kokeršpanjelko k veterinarju zaradi ene gnojne rane pod ušesom. Že včeraj zvečer je dobila en Lekadol. Saj ga smemo dati tudi danes, a ne? Ali svetujete kaj drugega proti bolečinam?

Hvala in lep večer,
Bojana

Ljudje, ne ga srat! Paracetamol (ki je učinkovina lekadola) pri psih in mačkah lahko povzroči resne zaplete!

A Lekadol ste ji kar sami dali??? Ali vam je to kdo “svetoval”? Pri psih ima lahko zelo hude posledice, zato ga NE DAJAJTE!!! Isto velja za Aspirin, Nalgesin, Naprosen,… in vse druge človeške analgetike.

nova
Uredništvo priporoča

A lahko poveš kakšne posledice točno?

Odpoved ledvic, na primer. Nekaj linkov:

vi ste počeni, vsi ki živalim filate človeške tablete!!!!! pa ti nisi prva k sem slišala, da jim dajo lekadol in podobne tablete.

no zakaj pa ljudje ne jemo tablet za živali. pa jih ti vzemi.

pa zakaj imate živali če jih ne morate zdraviti s pravimi tabletami, zato obstajajo vetrinarji.!!!

Najprej prav lepa hvala za vaše odgovore. Lekadol smo ji dali po nasvetu veterinarja, ki očitno ne opravlja dobro svoje naloge oz. ne ve kaj je prav in kaj ne. Torej, psičko že leta vozimo k veterinarju v Lj, zelo priznanemu, imen ne bom, ker se je izkazal za zaupanja vrednega oz. cela klinika. Torej, ko smo klicali, so rekli, da lahko pridemo šele danes.

Draga Mateja! Prosim, če izbiraš besede, kajti to, da sem počena, je zelo huda obtožba in bi bila na tvojem mestu zelo previdna kaj govorim. Naj poudarim, da nikoli nismo psu dajali tablet za ljudi, razen po nasvetu veterinarja enkrat pol apaurina, ker je imela bolesten strah pred pokanjem petard.

Torej, prosim, pazite besede in ne obsojajte.

In res hvala za opozorilo, saj tega nisem vedela. Upam, da bo danes vse ok. Držite pesti!

LP!

Zakaj potem 1. post, če ste dali Lekadol po nasvetu veta, ki mu popolnoma zaupate?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Stranski učinki:

odpoved ledvic
okvare jeter
notranje krvavitve (ki jih npr. Aspirin še poveča, če pes slučajno že krvavi)
poškodbe želodca ali črevesja

No, aspirin ima lahko tudi pri ljudeh isti stranski učinek (glede krvavenja namreč).

ja, res je… Samo spraševali ste za stranske učinke pri psih…

Yo, ali si prebrala dobro? Sem morda nerazumljivo napisala?

Še enkrat: ker jo bomo k našemu veterinarju lahko peljali šele danes popoldan in jo je očitno bolelo, smo predvčerajšnjim popoldan klicali veterinarja (ne našega!!!, ker je bilo že pozno in je bil dežuren v našem kraju) in ga vprašali za nasvet. OK?

Torej, imate veta, ki mu zaupate oz. je zaupanja vreden, a klicali ste pa enega drugega. Mogoče pa ta NI zaupanja vreden, kajti prav vsak vet. to gotovo ni! Kaj pa zdaj, vas že kaj grize?

Tvoj post je bil tale:

********************
Avtor: Boj@n@
Datum: 13-11-06 20:57

Jutri gremo s 13 letno psičko kokeršpanjelko k veterinarju zaradi ene gnojne rane pod ušesom. Že včeraj zvečer je dobila en Lekadol. Saj ga smemo dati tudi danes, a ne? Ali svetujete kaj drugega proti bolečinam?

Hvala in lep večer,
Bojana
*********************

Ne vem, kako naj bi iz tega razumela, kar se vam zdi čudno, da nisem…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Zanimivo, meni pa je veterinar sam svetoval lekadol za psa, ki je imel bolečine v ušesu!

Pa tudi razna mazila sem dobila pri veterinarju za psa, čeprav so bila to v resnici mazila za ljudi!

Pa tudi razna mazila sem dobila pri veterinarju za psa, čeprav so bila to v resnici mazila za ljudi![/quote]

Nekatera zdravila se uporabljajo tako v medicini kot v veterini, druga ne.

Preden se boste še naprej kregali. Obstaja veliko zdravil, ki se uporabljajo za ljudi in tudi za živali. Zaradi tega so stranski učinki enaki, saj Aspirin bo tudi pri človeku v velikih dozah povzročil razjede v prebavilih in ledvične poškodbe. Umetnost je doza, ki se tudi pri ljudeh prireja glede na starost in težo! Teža, to je tisto kar ljudje pozabijo, ko hočejo svojim hišnim ljubljenčkom pomagati. Za psa ali še manjšo muco se mora odmerek znižati!!!
Res je tudi, da nekatera zdravila niso primerna za živali in zato je najboljši posvet z veterinarjem.

Aspirin/lekadol je pri psih in mačkah zdravilo, ki se ga daje z veliko previdnostjo in pod veterinarjevim nadzorom.

En odgovor stroke na to temo:

ja,so veterinarji ki dejansko svetujejo
lekadol….smo doživeli sami….na srečo sem že prej prebirala o stranskih učinkih na forumih….drugače bi ji ga verjetno res dala…..

New Report

Close