Najdi forum

Kopenske zelve prodam

Imam dve manjsi zelvi(cca 8-10 cm) in eno vecjo(18-20cm).zaradi pomanjkanja casa in zaradi psa ki jih nima rad(ne zelim imeti skoz zaprtih ampak jih imam poleti v vrtu) bi jih dala(prodala) komu ki bi za njih lepo skrbel.lahko dve majhni skupaj(ker sta tako navajeni), veliko pa lahko za sebe.

[email protected]

Katere vrste pa so in s čim jih hraniš ? lp

So te grske ‘navadne’ zelve.vendar ne vem celega imena.hranim jih z briketi za zelve + solata, paradiznik, sadje, regrat, detelja

Uff, upam da ne z briketi za vodne želve . Ti imajo preveč beljakovin in so “smrt” za želve. Tudi solata in paradižik nista v redu (zaradi razmerja fosfor : kalcij), edino detelja in regrat bi bilo v redu. Sicer jedo suho travinje, seno, zelišča ,,,če želva ni pravilno hranjena, ponavadi zaradi tega pozimi med hibernacijo pogine.

Obstajajo sicer 3 – 4 podvrste “navadne” grške želve (Eurotestudo hermanni): hermanni, boettgeri, hercegoviensis, peloponnesica, ki se po potrebah razlikujejo med seboj in jih tudi ne smeš pariti med seboj. Nujno moraš najprej določiti vrsto – podvrsto, saj je neresno oddajati žival, za katero se ne ve, čigava je 😉
Jaz takih želvic ne bi vzel tudu brezplačno, ker so verjetno narobe hranjene!
Brez zamere, samo želve so tnasplošno tako zlorabljene, da me že srce boli …so ena tistih živali, ki se vsi “kao” spoznajo na njih?

Js priznam da se ne spoznam ceprav jih ze imam tri leta.ampak bol kot to,da se jaz ne spoznam na njih, je sramotno to, da vedno ko sem kupila katero zelvo, prodajalke niso nic vedele o njej. Ne iz kje so, ne koliko so stare in ne katerega spola so!!za hrano pa taksno kot sem napisala ze prej.in se do zdaj ne vem kaj zelve so po spolu, ne starosti..saj sem se zanimala-na netu sem marsikaj izvedela o njih. Nasi veterinarji mi tudi niso povedali nic, ker se ne spoznaju. Tu nimamo ‘zdravnika’ za plazilce.verjetno pa da bi morala v mb ali lj, ce bi zelela vedeti vec ane

Boš šla pa v MB ali v LJ, a ne! Sicer pa: zakaj v takšnih “štacunah” kupuješ živali?

Bojan, lahko prosim malo vec napises kaj tocno naj bi zelve jedle in kolikokrat na dan.Katera zelisca in kje se jih dobi?
Nasa zelva je imela zdaj prolaps (crevo) in smo jo peljali h veterinarju. Sicer je z njo vse uredu, le veterinar je rekel da ji manjka kalcija. Bo to uredu, ce ji med hrano naribamo malo sipine kosti? Kolikokrat pa naj to delamo? Glede briketov….mi smo ji dajali tudi te brikete Agil za zelve in je veterinar rekel, da ima prevec proteinov, se vidi na oklepu….ceprav ji nismo preveckrat dajali. Ali naj te brikete popolnoma opustimo, ali lahko kdaj pa kdaj se damo malo, ker jih ima namrec zares rada.
Stara pa je 5 let.

Hrana za sredozemske vrste kopenskih želv (grška, balkanska, dalmatinska, italijanska) : 45% surove trave, »suho travinje« in travniška zelišča (seno, suholetnica, plahtica, marjetica, škrbinec, zelenje korenja, regrat, trpotec, listi robide, timijan, cvetovi hibiskusa, melisa, žajbelj idr.); 20% mešane zelenjave (zelje, blitva, bučke, rumena repa, kapucinka, vodna kreša); 10% sadja (hruške, melone, mango, jabolko, idr.); 5% vitaminov in mineralov za želve (sipina kost) + kalcijev laktat.
Nikoli hraniti banane, špinače, paradižnik, solate! NIKOLI !!!!!!
Za sredozemske kopenske želve so meso ali briketi za pse, mačke ali vodne želve smrtno škodljivi. Hrana za želve mora biti bogata z naravnimi vitamini in minerali , bogata z vlakninami in z minimalno maščobami in beljakovinami ! Bistevno je, da je razmerje fosfor : kalcij pravilno, če je preveč fosforja, pride do bolezni kosti in oklepa. To je podobno, kot pri zelenih legvanih …

Napaka, nekje manjka še 20%, bom preveril moje vire še enkrat, kakšna mistejkata -:)))

V glavnem, seno, suha trava, zelišča, zelenjava s kalcijem ipd…mislim, da obstaja še boljši takle seznam pravilne prehrane za želve, samo ga je treba najti !

Ja kje pa bi jih naj kupila.Ze tako sem jih tezko nasla ker jih kar nekaj casa ni bilo nikjer po trgovinah v sloveniji.pa sem mislila bols v trgovini kot pa po internetu od koga..jah pac

Hm, tudi jaz moram kdaj carat, da za svoje zivali najdem tapravo hrano. Ponavadi je tista hrana v trgovini zelo zalosten priblizek hrani, ki bi jo dolocena zival morala jesti. Ce bi kupila hrano za cincilo v Tukanu, bi mi verjetno crknila po enem tednu. 🙁 Kaj dolocena vrsta potrebuje pa je treba pac raziskat PREDNO kupis zival.

Vsa tista zelisca si lahko vzgojis sama ali kupis na trznici. Ostalo lahko naberes tudi na kaksnem malo bolj odmaknjenem travniku. Kalcijev laktat ali katerokoli drugo kvalitetno hrano (oz. dodatek) za zelve in ostale plazilce dobis pri dr. Golobu iz Mute. Poslje tudi po posti.

Bojan, dobrodosel po dolgem casu. lp

Mislim, nehajte komplicirat, no. Če jaz lahko na balkonu vzgojim vse mogoče za mačke in kunca, boste pa tudi vi lahko par zelišč za želve. Ni ne težko in ne drago.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Bojan hvala. Takoj v ponedeljek gremo na lov za boljso prehrano!

Zanima me, ali imate še vedno mali želvici?

Ravno danes so odsle vse tri skupaj v novi dom! Hvala vseeno!

Nismo vsi taki kot ti Yo in tako sposobni.

inna js bi kupla tvoje želve če jih še imaš.

Tale tema je iz leta 2006, tako da precej dvomim, da te želve še iščejo dom.

04.09.2006 20:37

zelo rad bi kupil grško kopensko želvo ampak nevem kje. rad bi pa da ni preveč stara in taka ki mi nebi pobegnila oz bi bila nasplošno vredu 🙂 pa letošnja

New Report

Close