Najdi forum

Mini hišni zajček

Razmišljamo o nakupu malega hišnega zajčka. A preden se odločimo za nakup, bi si želela, da mi tisti, ki imate takega zajčka, malo poveste o tem, v kakih “razmerah” (prostorskih) živite z zajčkom, kako zahteven je in tako naprej. Se ga lahko ima na zastekljenem balkonu? Ima močan vonj?…
Hvala!

Jaz ga imam v kletki, ko pa je lepo vreme se gre sprehajat na vrt. Futram ga s pripravljeno hrano (semena in oreški) za zajce, obožuje solato, zelje, banane, jabolka, sem pa tja dobi kakšen lešnik, oreh….sploh pa seno! To mora imeti vedno na voljo. Priporočljivo je dati 2 žlici pripravljene hrane/dan (da se ti preveč ne zredi). Ponudi mu tudi kakšno vejico (po možnosti tako, ki ni špricana s pesticidi!), da si bo brusil zobke.
Ne smrdi, če boš skrbela za čistočo kletke. Jaz mu jo vsakič splaknem z vodo.
Aja, še to: preden mu daš solato, zelje,… odstrani gnile dele, operi in osuši!
Veliko veselja z zajčkom!

In kje je postavljena kletka? Mi smo v bloku, tako da kakposeben prostor, razen zastekljenega balkona ne pride v upoštev.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem bila prej v bloku, pa sem ga imela v svoji sobi – vonja ni, če mu redno menjaš žaganje itd. Zastekljen balkon se mi ne zdi preveč dobra ideja…
Zahtevnost? Ja, kot vsaka žival 😉 Redno hranjenje, vsakodnevno spuščanje iz kletke, da se lahko malo znori (kunci so pravi športniki), zelo pa uživajo tudi na travniku (kupi se posebna oprsnica za kunčke in ga lahko pelješ ven brez bojazni, da bi ti ušel). Pa veliiiiiiiiiiiko crkljanja. Veliko se ukvarjajte z njim že od malega; imejte pa v mislih, da to ni pomanjšan kuža – kunec se ne odziva na ime (no, so izjeme 😉 ) in se ne bo crkljal, ko vam paše, ampak ko bo njemu pasalo. Če se boste z njim na začetku zelo ukvarjali, pa kasneje manj, bo zelo nesrečen (vem iz lastnih izkušenj – med selitvijo smo bili zelo obremenjeni in se mu nismo posvečali tako zelo kot prej).

Še glede spuščanja iz kletke – obvezno mora ven iz kletke vsak dan (saj tudi nam ne bi bilo prijetno, če bi po cele dneve ždeli v kletki); moj ima na razpolago celo stanovanje, najraje se zadržuje v dnevni sobi pri očetu (skupaj gledata TV 😉 ), pa v kuhinjo tudi zaide. Drugače mu precej drsi, pa si kam drugam niti ne upa. Obvezno skače na kavče in postelje, in obvezno spusti kak bobek (=drekec), zgodi se tudi, da se kdaj polula kam, kamor ne bi smel.

Jest sicer nimam izkušenj z zajčki, ampak ga ima pa moja sestrična in je frajer zmeraj spuščen. Ima posteljico za mačke, če hoče jit tja in neko ograjeno zadevo, katere ograjico zlahka preskoči, kjer ima tudi sostanovalca morskega pujska – očitno pa ne kaka povsod, ampak samo na en kraj.

Tukaj je en cukrček, ki potrebuje nov dom:

Ni panike glede zasteklenega balkona – tudi mi smo živeli v bloku in je imel na balkonu kletko. Pazi edino to, da poleti ne bo izpostavljen direktni sončni svetlobi (da mu ne bo prevroče).
Drugače je pa tudi naš ena velika “mazica”- samo, da prideš mimo kletke, že nori sem in tja, tako da jo moraš odpret. Potem se dvigne, se s tačkami nasloni na kletko in komaj čaka, da ga “počohaš” za ušesi in da “pade” kakšen košček banane…

minikunci so zelo nezahtevni(redno čiščenje kletke in hranjenje zadostuje)

kar se tiče spuščanja: kunci so zelo hitri tako da raje dvakrat pomisli preden ga spustiš na prosto brez povodca

edina star ki jo moraš vedeti je da imajo mladi zajci zelo občuljiv želodec in je dobro že unaprej vedeti kakšna hrana je dobra zanje

ojla

če še vedno iščeš kunčka imam jaz še enega na voljo

l.p.

Se eden ki isce nov dom:

pa se eden:

Zastekljen balkon ni dobra ideja, sploh če ni dobro izoliran, saj so kunčki zelo občutljivi na prepih. Posledica so pogosta vnetja učk, dihal, težave z ledvičkami …

Sama ne bi nikoli imela kunca (ali katerekoli druge zivali) na balkonu, pa naj bo zastekljen ali ne. Kunec je druzabna zival, ki potrebuje clovekovo blizino, zato kletko namestite v prostor kjer se najvec zadrzujete. lp

Moj mini zajček ima na trebu-

ščku dve rdeči buli.zato ne vemo kaj je to!to bi rada čimprej

zvedela,zato ga bomo peljali u rače kjer smo ga kupili.pa še to!kunac ne

sme jesti rož ker lahko umre i ne smete ga za ušesa vigovat,ker tud

lahko umre
LP

K veterinarju z njim.

pozdravljeni!

Imam kunca, ki mu dajem po 3-krat na dan po 3 različne obroke ki so manjši. mi lahko kdo pove, če je to vredi ali ne? sveže seno pa ima na voljo vedno.

jst bi mela kunca,..v svoji sobi pa me zanima če zelo smrdi pa če ga lahko navadiš da kaka na eno mesto???pa še na splošno kakšna živalca je to,…če jo je dobro imeti….ker si zelo želim imeti zajčka v svoji sobi**

Zajca ali kunca?

Živjo jaz bi pa vprašal koliko mora biti zajkla stara da se pari in po kolkih mesecih skoti mladičke??
Hvala

Js vam povem vse.

imam ga v kletki dajaj mu brikete,suh kruh,
NE DAJAJ MU MOKRE HRANE ČE NE BO IMEL DRISKO!
imam samicko.stara je 2 leti in je odrasla.je mini kunec.nima samca ampak skoti pa po parjenjo cez 4 mesece.nekaj vam povem.mi imamo kmetijo in imamo:

25 ovc
10 kokosi
2 raci
2 svinje(domaci)
1 mini kunec

ce kdo potrebuje nasvete za kmetijo,sem dosegljiv

fb:Jakob Gostisa
gmail:[email protected]
telefon: 031 211 231

lp jakob

New Report

Close