Najdi forum

golobi na balkonu

po smrti babice so se na balkonu izpraznjenega stanovanja naselili in vgnezdili golobi. Zdaj, ko smo se odločili stanovanje prenoviti nam golobi hodijo močno narobe, saj poserjejo vse kar dosežejo s svojimi zadki.

Želeli bi se jih znebiti a kak naraven, prijazen in poceni način, pa me zanima če ima kdo s tem že kakšno izkušnjo.

Hbala za ansvet ali na napotitev na koga, ki se na to spozna!

Po celem balkonu zapici palcke (lesene, mogoce une kitajske) eno zraven druge. Imas nekaj casa smesen balkon, ampak pri nas je delovalo. Glej da palcke ne bodo prevec spicaste, saj se lahko golob poskoduje.

Zasteklitev, zamrežitev.

nova
Uredništvo priporoča

Imela sem enako težavo, ko smo adaptirali stanovanje, kjer je prej živela starejša gospa. Jaz sem stvar rešila tako, da smo vse, ampak res čisto VSE odnesli z balkona (celo neke lesene plošče, ki so prekrivale del kovinske ograje), keramičar je položil nove ploščice, jaz pa sem postavila ven mizico in dva stola in je bil mir. Celo perilo sem lahko sušila zunaj.

Ups, sem malo preveč na hitro prebrala… pri nas so bili namreč samo obiskovalci, niso pa gnezdili. V tem primeru pa ne vem, kaj storiti – mogoče če bi poklicali v azil, kako se v takem primeru golobe premesti drugam?

Danes sem na balkonu zajtrkovala, ko sem na tleh opazila golobje kakce. Zdelo se mi je čudno, saj na balkon ni nikoli prišel kak Golob.
Naslednji dan, ko sm malo pobrskala po vrtnih lončkih na balkonu sem opazila golobje JAJCE !
Povedala sem mami in očetu. Oče je rekel naj jajce “odstranimo” a z mamo sva nasprotovali.
En teden že opazujem kako dva goloba redno prihajata na balkon gnezdit.

Skrbi me ker v lončku ni videti kakršnega koli gnezda-le jajce in golobico.

Kaj naj storim ???
hvala za pomoč 🙂

Čimprej se znebi jajca in cseh naslednjih. Če ne, boš imela en velik problem.

Ok ampak…

Js sm strašna ljubitelica živali in se mi smilijo golobčki 🙁
Imam predlog:
Z mojo družino gremo 25.6. na počitnice in vrnemo se konec julija in kaj če bi počakala da se golobček zvali (zraste in odleti) in potem nekako odstranla gnezdo ???

Boš našla tam xy število golobčkov. Žal, ampak…

Mi gre na jok……

Jaz žal nimam tako močnega srca da bi jajce “vrgla skozi okno”.
1. Kaj nče pokličemo kak azil da bi prižu po jajce
2. Al pa da bi jajce skupaj z lončkom nekam premestila ??? kam pa ???
3. …

Hvala za nasvet Yo_ 🙂

Tudi meni to ni všeč, je pa dejstvo, da boš imela vedno več golobov… Uniči jajce čimprej, to je edini pameten nasvet, ki ti ga lahko dam… Žal.

Radin:

Hvala smrk smrk :,(

Sej sprejmem nasvet ampak…. dejstvo je da sm jst le punčka in se cmeram (jočem)
za usako stvar…

Mogoče poznaš kakšno drušvo kateremu bi oddala to jajce ?

Še enkrat hvala

Verena

jaz na tvojem mestu na bi uničil jajca naj se golobček zvali.

Naslednje boš ti domov vzel? Če pusti to jajce, se ji bofo tedensko valili novi golobi…

Ja tudi js ga nebi ampak dobila sm že kr neki nasvetou da naj se jajca znebim …..
moja mama pravi da bo problem ko bo tukaj mrgolelo golobov in še vrat na balkon ne bomo mogli met odprtih itd. itd.

Ampak veš kaj … Z jokom in: mami (smrk, smrk) ne dat ptička stran se use reši- upam-

hvala

TEDENSKO ???!!!

Jp.

Vsak teden en golob !?
X(

Peibližno tako, ja.

………………
no comment
………………
Vem kaj bom nardila !
Naj se prvi golob zvali, pridemo s počitnic (konec julija) in vse druge (na žalost) “odstranimo” oz. se jih znebimo.
Misliš, da bo delovalo ?
Hvala

New Report

Close