Najdi forum

Mucek v stanovanju

Tako sem zalostna zaradi njega, da ne vem, kaj naj naredim. Dobila sem ga 1 mesec nazaj, star je 7 mesecev. Imam obcutek, da mu je tukaj full dolgcas, da bi rad odsel ven, v naravo (sedi na polici in gleda ven). Ne vem, kaj naj, tako se mi smili in resno razmisljam o tem, da bi ga oddala. Ampak, kaj ce se mu bo tam godilo se slabse?

A je normalno za muce, da prespijo skoraj cele dneve, razen kadar se igrajo in vsake toliko casa zamijavkajo kar tako, v 3 dni? Tudi carta se zelo malo, mogoce kadar spi, pa se takrat se po nekem casu prestavi, ker zeli mir. Prav smili se mi revcek, ker ne vem, ali mu je vsec tukaj, ali trpi, ali…:(

Torej, kaksne izkusnje imate vi, vase mnenje, ipd.?

Tvoj maček je popolnoma normalno mačje bitje. Mačke prespijo tudi po 16 ur/dan, mijavkajo in gledajo skozi okno. Cartajo se, ko njim tako paše, nikakor niso sužnji svojih lastnikov, zagotovo pa postanemo mi njihovi. Mucku daj igračke (žogice, umetne miške), kakšno plezalo, pa igraj se z njim npr. z žogico privezano na vrvico ali pa kotali žogice po stanovanju. Vrvice vedno odstrani, če nisi prisotna, ker se lahko z njimi zaduši!
Nikar ne misli, da bi mu bilo boljše nekje, kjer bi brez nadzora letal naokoli. Zunaj na mačke preži ogromno nevarnosti: psi in druge živali, bolezni, promet…
Pa še nekaj, če še ni, ga daj čimprej kastrirati. Mucek je pri tej starosti že spolno zrel in ti bo začel markirati po stanovanju.
Pa preberi si čimveč tem na forumu in na sosednjem:

Če ti še kaj ne bo jasno, pa vprašaj.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Mogoce bi mu pa pripeljala se kaksno macjo druzbo. Nas je bil ful vesel in zdej se vcasih igrata skupaj, pa ze obcutek da sta dva jima bolj sede. Kljub temu, da sta dva, pa imata iste fore, vec a manj spita, mal gledata cez okno…to so pac macki :-)))))))))))))

Nič neobičajnega ne počne.
Tako kot ti je svetovala Yo, mu daj kakšne igrače, da se bo malo razdivjal. Mačkam čisto zadostuje, če svet opazujejo skozi okno.

Se strinjam z vsem napisanim. Tudi moj muc prespi večino dneva in noči. V času budnosti pa počne take vragolije, da komaj verjameš. Nor je na umetne miške in na rdečo svetlobo laserčka. Za njo se je sposoben poditi tudi pol ure. Potem je pa upehan kot majhen kuža. Prav simpatično ga je gledat.

Torej s tvojim mucom ni nič narobe. Sicer se pa tudi meni zdi, da je moj včasih malo žalosten. Kar brez cilja hodi po stanovanju. Jaz pravim, da se relaksira. :-))

Ja, pa kastriraj ga, da ne bo nevšečnosti, tako kot je napisala Yo.

Lep dan in veliko veselja s tvojim mačjim prijateljem ti želim.

Julija

Najprej hvala za odgovor, malo ste me ze potolazili 🙂 Drugace je muco ze kastriran. Igrac ima tudi dovolj (flaske, skatle, zogice, misko), vendar vseeno vcasih vidim, da bi se rad igral, ne bi se rad sam igral, meni pa se tudi vedno ne da, ko se njemu zljubi 🙂 in tako je revezu dolgcas, hodi okoli, pa zamijavka kaj vmes 🙂

Pa je normalno, da se mucek prvi teden ali dva, ko je pri nama, ful rad crklja in boža, zadnja dva tedna pa se praktično izogiba vsakršnemu fizičnemu kontaktu, razen morad zjutraj in ko pride prvi od naju iz službe, ko pa mu malo zapaše? Imajo mački tudi kakšne svoje ‘periode’?

Markoff, težko ti odgovorim na to vprašanje. Moj muc je pravi crkljivec in bolj, ko ga nosimo po rokah in mečkamo, bolj je zadovoljen. Pa tudi sam se zelo rad hodi crkljat. Sem pa prej imela muco, ki niti slučajno ni bila crkljiva. Če si jo vzel v naročje je “znorela” in takoj dol. Kaj vem muci so različni. Lahko pa ima res tako obdobje, da se mu ne ljubi crkljat. Na silo pa res ne gre, saj so mačji zobki in krempeljčki hudo ostri. :-)))

lp

Julija

Zelo priporocam se enega muca ali mackonko za druzbo – malo v hecu, precej pa tudi zares:

Kar se financ tice, se stroski za hrano niti ne poznajo dosti, za pesek ze malo bolj, stroski za veterinarja se zal podvojijo, silovito pa narastejo stroski za potrgane zavese, pobite kozarce in polomljene loncnice:))

Koristi so neskoncne: lahko odpoves televizijo, ker imas Animal Channel in porocila z bojisc kar pred nosom, mackonarja si medsebojno sama cistita usesa, pa se crkljivost navadno zelo naraste, ker zacneta med sabo tekmovat za naklonjenost Velikega Macka.

lp, proxima

Eh, proxima, saj se da, hehehe. Pri nas zaves nimamo več, imamo samo roletke. Imam tudi jaz 2. Inca je posvojena, Simba je pač ostal od predlanskega avgusta, ko sem imela poplavo najdenčkov. Ker je bil bolan, ga dolgo nisem oddajala, potem pa se je mnogim zdel prestar 🙁 Obetal se mu je sicer čudovit dom, vendar zaradi tragičnih dogodkov tja ne more več… Pri vsej bandi je hrana res najmanjši strošek, pesek se da preživet, veterinarski stroški pa… khm, sej bomo že nekako 😉
Priporočam pa, da v tem primeru s kakšnim mačkonom/mačkonko od prijateljev malo poizkusite, koliko je/če je, muc odklonilen…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Raje ne bi imela dveh, ze pri enem imam probleme z racunalnikom, pa kabli (ne vem, kaj mu je tam tako vsec 🙂 )

Yo: res je, macki v stanovanju poskrbijo za redekoracijo:)))) Kar se zaves tice, nikol ne bom pozabila prizora, ko je ena od mojih plezala na zaveso, druga je pa cepela spodaj in tresla zaveso kot medved hrusko, da bi tista prva padla dol..:))))))))

takrat se nisem imela digitalca, pa mi tudi ne bi nic koristil, ker sem se prevec ukvarjala s tem, da se ne bi na mestu polulala od smeha..:)))))))

lp, proxima

Pri nas z zavesami še gre, večji problem so rože, predvsem zelene, s sočnimi listi.
Sem pa od nedavnega zagovornik mačjega bivanja v stanovanju. Babičina mucka je namareč pred mesecem poginila, ker ji je s strehe padla kepa snega točno za vratek, v zatilje. Grozno!

Res je. Tudi naša Happy prespi večji del dneva.
Je pa za svojih 13 let še vedno navihana in nagajiva.
Me je pravkar navdihnila z idejo za plezalno steno za muce, za v stanovanje (https://happycat.my-online.store/ ) in sedaj je prava mačja manekenka, moja muca Happy.

Pa tudi sicer jo ful razvajamo.
Si ne znam predstavljati, da je ne bi imeli.
Je naš družinski član.

New Report

Close