Najdi forum

Kuža težko diha

Doma imamo leto in tri mesece starega mešančka. Cca 4 dni ima “napade” težkega dihanja. To se zgodi, ko kdo pride domov, in je ves vesel in skače tako kot vedno, potem pa začne težko dihat. Po prigovarjanju in božanju se umiri in nato normalno diha. Tudi, če zunaj teka in se igra, nima problemov z dihanjem. kaj bi bilo lahko narobe?

Lahko da gre za ti. back sneezing,,,pojav je kar pogost pri manjših pasmah in se pojavi ob raburjenju, pretiranemu veselju…lahko gre tudi za podaljšano nebo. Nič hudega, brez sekiranja :-). Če je to to, potem je najbolje psa takrat čimbolj ignorirat, ohranit mirno kri, da se sam pomiri. Včasih se ga lahko tudi narahlo pritisne na grlo…to bi ti moral nekdo pokazati.

Če pa to “hrkanje” spremlja še kaj drugega, oz. če je res zelo pogosto, ali pa se psiček tudi drugače počuti slabo, potem je nujno obiskati veterinarja, saj je vzrok nekje drugje. Pri našem smo tudi mislili da ge samo za back sneezing, pa se je na koncu izkazalo da ima gronolom.

Danes se tudi ob večjih navdušenjih včasih duši, samo to je max. 3 x na mesec.

LP,
Diana

******************************** Srce ima razum, ki ga razum ne pozna... Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/ ********************************

Mel, to se je pojavilo pri našem kužku cca 14 dni nazaj. Prej se mu to ni dogajalo. Drugače se ne počuti slabo, obnaša se normalno. Malo težko bi bilo psa ignorirat, ko se pa bojim zanj.
Hvala za odgovor
A.

nova
Uredništvo priporoča

Anteja,

vem da te skrbi, toda če gre za reverse/backward sneezing ni razloga za skrb…Vsekakor lahko sama malo pogooglaš, boš videla kaj o tem piše 🙂

Npr:

“The backwards sneeze.
This is known as a reverse sneeze. It is common in small-breed dogs, especially when they get excited or are drinking water. Owners become concerned when their pet makes these noises; some even fear that their pet cannot breath. In general, it does not cause the dog any harm and does not lead to any significant breathing problems. Reverse sneezing usually goes away within a few seconds to minutes. It may be helpful to massage the neck and try to calm the animal if it was previously excited. Some animals can have this condition for their entire lives, or it may develop as the animal ages.

Causes of reverse sneezing include allergies, viral infections, excessive soft palate tissue, and nasal mites. Some cases of reverse sneezing are idiopathic, which means there is no identifiable cause. A reverse sneeze results from irritation to the nasopharynx. This irritation causes the loud inspiratory and expiratory snorts that prompt the owner to take the dog to the veterinarian. The nasopharynx can be thought of as the part of the throat **** above the soft palate. The soft palate is a soft, fleshy tissue extension off the hard palate, or roof of the mouth. If this problem continues, or appears to be severe, you should consult with your veterinarian. However, most of the time there is nothing to worry about. “
Vir: http://www.goldenislesanimalhospital.com/faq.html

Odtipkaj v google: backwards/reverse sneezing, pa boš videla kaj ti bo ven vrglo.

LP,
Diana

******************************** Srce ima razum, ki ga razum ne pozna... Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/ ********************************

Moja pa glasno sope že od malega. In so me drugi psičarji strašili, da ima lahko kaj narobe z dihali. Pa sem jo peljala k veterinarju in je ugotovil, da je le hiperaktivna in ker tako energično divja in se kar ne more naveselit, potem tako diha. No zdaj sem vsaj pomirjena, ker vem, da ni nič.
Sicer pa opazuj, če ima pes kakšne druge težave še. Recimo če ima kaj manj energije, če je bled, več ali manj pije, … Naša recimo je ful sopla, ampak ji energije ni nič manjkalo. Pa ni majhna pasma.

Na svetu sem zato, da ljubim! (iskreni.net)

Seveda, v kolikor “dušenje, ki to ni” spremlja še kaj drugega, je potrebno iskati vzroke tudi drugje!

LP,
Diana

******************************** Srce ima razum, ki ga razum ne pozna... Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/ ********************************

Imam leto dni staro psičko in ko jo zvečer poslušam se mi zdi da prehitro diha,diha kot da bi tekla. Nevem ali je to normalno saj je prvi mes ki spi poleg mene v sobi?????

New Report

Close