Najdi forum

muca-vnete oči

Dobila sem majhnega mucka, ki pa ima vnete oči. Večkrat na dan mu jih umivam s kamilicami, vendar po enem tednu ni nič boljše. Prosim vas za kakšen dober nasvet, kako naj mu pomagam, ker je res revček.

S kamilicami ne boš nič opravila, mucka mora na vsak način pregledati veterinar, ker so vnete oči pri mladi muci lahko tudi znak kakega hujšega obolenja! Če bo vse drugo OK in gre “samo” za preprosto vnetje, bo muc dobil antibiotično kremo ali kapljice in bo v nekaj dneh zdrav.
Skratka, kar brž mačka v žakelj (pa ne dobesedno) in k stricu veterinarju!
Lp, Breda

Nujno k veterinarju, lahko gre za t.i. mačji nahod, potrebni bodo antibiotiki. Ne čakat, ker muci oslabi imunski sistem…

Bivacin pomaga, stisni mu ga v očke vsaj 2 krat na dan in pazi da mu res pride v oči da mu ne bo zlezel vn!

Če gre res samo za vnete očke jih umivajte z blagim čajem iz smetlike, ki jo boste dobili pri zeliščarkah.

a mi lahko keri pove nekaj imam muceka starega 1 mesec in ima zelo vnete oči ko mu jh spucam je kar vreje pol pa ponovno ima zalepljene skupaj.kajn svetujete?

Da ga peljes k veterinarju, ki ti bo poleg fizioloske tekocine za ciscenje oci predpisal se ustrezno antibioticno mazilo/sistemski antibiotik.

------- www.kosovir.si


mazilo bivacin,ki ga dobiš v lekarni pojdi k svojemu zdravniku,če se dobro razumeta mu po pravici povej zakaj rabiš in ti ga bo napisal, drugače se zmisli da rabiš za brata ali sorodnika ker ima vnete oči in ti bo dal mazilo bivacin drgač ti ga lahko tudi jaz zrihtam jutri pošljem na tvoj naslov in dobiš v torek.lp

Pa kakšni so to nasveti? Veterinar bo izdal zdravilo za človeka? Hm…

zdravilo za oči bivacin uporabljajo veterinarji to je humano zdravilo in je tako kot sem napisal s tem mazilom veterinarji namažejo oči mačkam ob narkozah, da se oči na izsušijo oz poškodujejo ker mačka na žmika ko je v narkozi pa navadni zdravnik bo izdal zdravilo za mačke na obratno.

Ja, pa tvegal izgubo licence, a ne?

ja pa saj na bo napisal da predpisuje za mačke .

Nujno k veterinarju. Takšna zgodnja obolenja oči lahko imajo ob nepravilnem ali prepoznem zdravljenju za posledico tudi slepoto.

Tudi moja mačka je imela vnetje oči, ko sem jo vezela iz zavetišča (stara je bila 3 mesece). Skrbno smo jo mazali z tuborexom in kmalu se je oko pozdravilo. Najprej je bilo tako hudo, da so mislili, da bo ostala brez očesa. Sedaj pa se mi zdi, da je nekako bolj občutljiva in se ji oko hitro prehladi. Takrat jo umijem s kamilico in je takoj ok.

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.«

Opozorila bi, da je precejšnja razlika pri vnetju oči trimesečnega mladiča in enomesečnega. Vsakršno bolezensko stanje tako majhnega mladiča lahko hitro vodi v resne poškodbe (v tem primeru oči) ali celo v smrt, zato je nujno, da zdravljenje vodi veterinar.

Sicer pa priporočam, da se oči raje čisti s fiziološko raztopino (1 čajna žlička soli na liter prevrete vode), ker kamilice dražijo oko.

drugače pa so tu še kapljice maxitrol ki jih dobiš tako pri svojem zdravniku kot pri veterinarju

Živjo! Imamo 4 majhne mucke stare pol meseca. Ko so se skotili so imeli zelo zlepljene učke. Vsak dan sem jih čistila in je bilo bolje. Danes ko pa sem šla h njimi me je skoraj kap!!! En mucek ima tako velik poc gnoja na učku da ko mu čistim s kamilicami mislim da ga res boli saj me s tačko odriva stran, drugo učko pa ima rdečo samo v kotu se čisto čisto ampak res čsto malo vidi modre učke. Kaj mislite da je narobe? Prosim čimprej za ogovor!!!

prosila bi za kakšno domačo zdravilo…

domačega zdravila ni, NUJNO IN TAKOJ JE TREBA K VETERINARJU ALI VSAJ DOBITI MAZILO TOBREX.Če nimate nobene od teh možnosti mi pišite na email [email protected] kjer boste dali svoj naslov in vam jaz pošljem takoj danes ali jutri mazilo po pošti.brez tega bodo muci ob vse oči.

Živjo! Najprej hvala za odgovor. Kupila sem tobrex in res neverjetno dobro deluje, ampak ni še konec mojih težav! Muc ima vodenkaste modre učke… Je morda slep?!

New Report

Close