Najdi forum

naš kuža je ponoči izbruhal vse brikete, danes pa že cel dan bruha prozorno tekočino. vodo pije kot zmešan, jedel pa še ni. sicer ni tako živahen kot ponavadi, ampak ni pa fertik. ali naj ga peljem k veterinarju? sprašujem zato ker je to res drago jaz pa sem bolj revna. pomagajte. kaj bi lahko bilo?
lp

Koliko pa je star kuza? Ali vodo, ki jo spije zbruha? Izgleda poklapan? Napisi kaj vec o njegovem pocutju. lp

verjetno res izbruha vodo. je bolj poklapan kot ponavadi, vendar ne leži in se normalno giblje. celo na krajšem sprehodu smo bili. igrat se noče. star je dve leti, mešanček

nova
Uredništvo priporoča

verjetno je kaj pojedel.naš je na dopustu polže, če ga je le kje videl. šele zadnji dan smo vidli kaj je in zakaj bruha. doma se je z bruhanjem nehalo

Potem je mogoce le kaj taksnega pojedel. Malo ga opazuj (ponoci ga imej nekje blizu) in ce zjutraj ne bo bolje pojdita raje do veta. Psi dostikrat bruhajo brez posledic, vendar ce je kuza zraven se otozen in se cudno obnasa, zadeva mogoce ni tako nedolzna.

Ce pa imas cas pa si preberi to temo:

Seveda ni veliko moznosti, da gre za zasuk, vendar jaz vedno opozorim tudi na to, ker veliko lastnikov psov zadeve ne pozna. Velika kolicina popite vode in bruhanje ter cudno obnasanje pri mojem psu je pomenilo ravno zasuk, vendar bi bilo cisto mozno, da bi imel iste simptome se pri dosti drugih zadevah. Zato brez panike, vzemi to le kot opozorilo. Upam, da bo vse v redu in da bom zjutraj prebrala, da je kuza cisto zdrav. :))))) lp

ventje želodca je imel revež! jaz pa ob 15 čukov…

Od česa?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Luna vidim da niste edini, ki ste imeli tak vikend. Tudi mi smo z našim novim družinskim članom v nedeljo zvečer pohiteli k veterinarju. Smo po enem dnevu driske in bruhanja pristali na infuziji in dobili xy zdravil. Smo pa malčki in zato nismo upali tvegati. Nas je papcal mačje iztrebke in nismo pravi čas opazili njegove pogostitve. :(( No, obstaja tudi možnost viroze, ampak glede na to, da je zdravljenje podobno, nismo delali preiskav. Danes gremo zopet pogledat, kaj bodo rekli. Sicer je bolj živahen, hrano je kot nor, le driska noče ponehat. Bruhamo pa ne več.
Želim vam hitro okrevanje.

ja, verjetno je kaj pokvarjenega pojedel, ampak ne vem kaj. tudi ne vem kdaj glede na to da je skoraj vedno v stanovanju, na sprehodu pa na povodcu.

Hm, zanimivo. Se še jaz pofočkam.
Predvčerajšnjim se je začelo ob polnoči z bruhanjem in nadaljevalo do 5ih zjutraj. Punca je bruhala 10krat, na koncu samo še rdečkasto tekočino in belo peno. Seveda smo nagnali paniko in klicali dežurnega veterinarja, ki je rekel, naj počakamo do zjutraj.
No, zjutraj nas je čakala na hodniku še velika kepa dehteče driske, ki se je nadaljevala do 10ih, ko je “zmanjkalo materiala”. Ker punca ni hotela piti in je bila očitno izčrpana, sem jo peljala k veterinarju, kjer je tudi dobila infuzijo in injekcijo, danes na pregledu pa še zalogo tablet.

Sumim mesarske ostanke, ker je že drugič bruhala po njih, ni pa nujno. Mogoče pa kaj razsaja? Ala trebušna gripa???

zivio.. tudi jaz imam problem, berem pa berem pa nikakor ne najdem rešitve..
imam 6 mesecev staro psičko pasme koker španjel..in imam naslednji problem. psička mi bruha samo ponoči, skoraj vsak dan okol 2 ponoči, in sicer prozorno tekočino..
Ker sem iz lj. sem najprej mislila da je krivo to, ker vedno ko gremo na sprehod ona veselo čofota po savi, in sem ji to čofotanje ukinila za en teden, še vedno mi bruha. Je normalno, je igriva, ne kaže znake urujenosti, uglavenem vse štima. A zvečer mi bruha. Klicala sm veterinarko pa je rekla kriva je trava, in sem še na to pazila, da ne je trave toda še vedno nič. Nevem več kaj naj naredim. Če je imel kdo podoben primer mi naj prosim svetuje.
Hvala.

S čim jo hraniš, kdaj ima zadnji obrok, katere priboljške daješ? Kje spi? Koliko časa je med zadnjim obrokom in spanjem?

hranim jo z briketi prekajenega lososa, vendar mi jih je začela zavračati zato sm problama z chappijem, ki ji ga dajem dobrih 14 dni. priboljški so snack bones. spi v stanovanju zraven mene v svoji postelji, torej je notri. zadnji obrok pa ji dam ponavadi okoli 16-17 ure.


Kakšni so tej brikteti z lososom, ne vem, amapk chappi vsekakor ni dobra rešitev. si poskusila s kakšnimi kvalitetnimi briketi?

Ukini brikete slabe kakovosti, s katerimi trenutno hraniš ter vse priboljške.
Kupi kvalitetno hrano, najprej pa psičko za ene 3 dni daj na dieto – razkuhan riž in razkuhan piščanec (brez maščobe) ali npr. oslič.

to hrano sem ji kupila v pet pointu, prekajeni losos, drago za dol padit:-) ker naj bi bila alergična na piščanca in se je zato skos čohala, vedar ni blo nič boljše. in kakšno hrano mi svetuješ?
mene bolj skrbi to njeno bruhanje. ker briket je bolj malo, ponavadi je še mojo kuhano hrano:-)

a more nujno na dieto? ker se mi srce lomi k vidim kako je lačna:-(

Hrana, ki jo sedaj daješ, je zanič.
Kaj od svoje hrane daješ, ne vem, koliko je začinjeno in s čim tudi ne.
Lačna? Glej, da ji ne uničiš prebavil v teh ranih mesecih. Se ti bo potem imela za kaj smilit.

Sandy … najprej malce okrepi sebe, ker to da psu popuščaš in ji s tem škodiš že v štartu ni ok.

Potem si zapomni da Pedigree, Chappi, Cezar, hobby dog, mercator hrana, Frolic pač vse kar lahko kupiš tudi v Šparu, Merkatorju, DM-u, Mullerju, Tušu, Lidlu, Hoferju, Eurospinu … ni ok. S tem se psa ne hrani sploh pa ne mladega psa, ki ima očitno občutljiva prebavila in možno alergijo.

Poskusi z dieto dobro kuhanega in nesoljenega riža in piščanca. S tem jo hrani vsaj slab teden toliko, da se ji malce prebava spet postavi.

Psi, ki jedo katero od fast food hran (prej navedene) velikokrat ne marjo bolj kvalitetnih hran, ker jim niso dovolj slane, pa tudi tistih “fajnih” aditivovo zaradi katerih tista hrana diši nimajo. Takrat moraš ti vzeti sebe v roke in si dopovedati, da je za psa tisto škodljivo to pa dobro in pač jo pustiš, da kak dan tudi ne je. Noben pes ne bo umrl od lakote pri polni skledi je nekje nekdo rekel in se popolnoma strinjam s tem. Tudi svojega otroka najbrž ne bi iz dneva v dan hranila z big maci, popcornom in cocacolo a ne? Približno takšna hrana je za pse karkoli iz mercatorjev.

Moraš tudi vedeti, da pogosto menjavanje hrane psom ne leži in pogosto povzroči prebavne motnje, včasih tudi zelo hude. Vsako novo hrano moraš vpeljevati postopoma, pri občutljivem psu lahko tudi več kot teden dni tako, da je v tisto hrano, ki jo je vsak dan vmešaš malo več in daš malo manj stare hrane.

Če že kupuješ mesarske ostanke ji jih ne dajaj svežih. Skuhaj jih v vodi z nekaj zelenjave (bučke, korenje … NE dodajaj pa čebule ali česna, tudi soli ne ali popra, pekoče paprike). Zraven lahko skuhaš nekaj riža, malo ajdove kaše, kake otrobe, ampak se zavedaj, da je to predvsem balast in mora biti še vedno dovolj mesa.
Veliko psov bruha tudi po kosteh, če ji jih že daješ naj te-te pa ne bodo kuhane, ker kuhane kosti niso elastične in se drobijo … Najboljše so surove goveje votle kosti.
Hrana, ki jo ti ješ za psa ni ok. Razlog je sol, ki jo uporabljamo zase, začimbe, pa tudi nekatere sestavine. Nič ne bo narobe, če bo kdaj dobila kak makaron kuhan v komaj soljeni vodi, žlico ali dve neslane polente, kaše, bo pa lahko precej slabo če bo dobila ostanek pečenke ali slanega pireja, sirove omake ali bolognese omake, večji kos poli salame, suhe salame. Saj je razumljivo a ne?

Sedaj pa h kupljeni pripravljeni hrani. To da je noter losos nam ne pove kaj dosti. Dobro je napisati zraven še znamko hrane ali pa vsaj njeno sestavo.
Če imaš psičko, ki je na hrano očitno občutljiva najprej uredita prebavo z zgornjo dieto s piščancem in rižem (če bo po piščancu še bruhala je možna alergija na piščanca, ki je pri psih pogosta. V tem primeru boš morala vsaj za nek krajši čas piščanca zamenjati s konjem, na katerega je alergij najmanj). Ko ne bo več bruhala in ne bo več driske lahko začneta počasi spet vpeljevati kupljeno hrano.
Izberi kvalitetno znamko. Ne bodi preveč v skrbeh zaradi denarja. Če pogledaš zadaj na chappy na tabelo koliko hrane mora dnevno dobiti pes in jo primerjaš s tabelo iz boljše hrane boš skoraj gotovo naletela na veliko razliko. Kvalitetne hrane bo verjetno treba pojesti precej manj, ker pomeni, da bo dražji žakelj zdržal dalj časa in v končni fazi boš mogoče celo prihranila. Vedno se drži priporočene količine za hrano, običajno je bolj primerna tista nižja vrednost, ki je navedena.

Izberi znamko, ki je hipoalergena in po možnosti vsebuje le en vir beljakovin (to pomeni, da je meso v briketih samo od ene vrste živali in ne recimo malo od piščanca, malo purana, malo krave, pa mogoče še kaka riba za zraven). Če je psička zbirčna se po naših izkušnjah dobro odrežejo prav ribji briketi (pri nas fish4dogs ali DogClubElite Ocean omega3 in GO!-losos, ta prvi bolj “dišijo” po ribah, je pa na voljo na tržišču veliko kvalitetne hrane in se ti ni treba omejiti na to ker ustreza nekomu drugem). Tudi ni nujno, da tvoji psički riba diši, to boš morala pogruntati sama, samo ne pretiravaj. Tudi preizkušaj hrano previdno in postopoma. V trgovini poprosi za nekaj enakih testerjev iste izbrane hrane.

imam psicko ki mi bruha o d vceri dalje zivinozdravnik je rekev naj jo imam ves dan na vodi da se želodček sčisti je pa zelo lacna kaj naj nardim mislite da OBSTAJA MOŽNOST OSLABITVE, KER JE ZELO ŽALOSTNA IIN PROSI ZA HRANO!”

New Report

Close