Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako se znebiti sosedovih mačk

kako se znebiti sosedovih mačk

Na pomoč!

Sosedove mačke so nas okupurale. Imajo jih 6 in 8 mladičkov. Moti me, ker je na naši parceli polno njihovih iztrebkov (toliko o tem, da mačke svoje dre… zakopljejo), ležijo po gredicah z rožami, razkopavajo zemljo pod balkonom, da ne govorim o tem, kakšni so naši avtomobili. Noro. Ne odžene jih kavna usedlina, ne posebne rože, ki naj bi jim smrdele, ne prijazen pogovor s sosedom. Absolutno nič. Triletni sin je alergičen na mačjo dlako in zadnje čase razmišljam, da bi jih zastrupila, pa ne vem s čim.
Da se razumemo. Zaradi mene imajo pri sosedovih lahko 50 mačk, če jim paše, samo NAJ OSTANEJO DOMA in ne delajo škode pri nas.
Prosim, pomagajte s kakšno zanesljivo rešitvijo.
Hvala.

alina*, praviš, da ste se s sosedi pogovorili. Kakšen je bil njihov odziv?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Pri nas je mir odkar imamo kužko.
Kaj pa če jih napodiš magari z metlo ali, da kaj vržeš v njih?

nova
Uredništvo priporoča

Tudi če jih napodim, pridejo nazaj. Dopoldne, ko ni nikogar doma, so one gospodar pri nas. Poskusili smo tudi s kamenčki in vodo, ker metle ponavadi ne počakajo, a je vse bolj ali manj neuspešno. Posebej rade sedijo na avtomobilih, ki so topli: pripelješ se domov, mačke se razbežijo, greš v hišo in čez 10 minut pogledaš skozi okno-dve sedita spredaj na “havbi” in se grejeta. Greš ven, spodiš in čez čas se zgodba ponovi.
Skratka, za znoret.
Tudi če jih ignoriraš, nič ne pomaga.
Nekdo mi je enkrat svetoval, naj jim ocvrem gobo za umivanje avta. To menda ubije psa. Pa nisem za tako grobe metode.

Nas mačke ne motijo. Ja, kakšni ljudje pa ste, da ne marate živali!?

Alina tukaj ne gre, da jih ne marajo ampak jim delajo škodo po vrtu. Tudi jaz imam doma mačka in psa pa kaj takega nebi odobravala.

Ali so ti že kdaj mački zasmradili kakšen kot ob hiši, ki je pod streho?Če so ti potem verjetno veš kako nagravžen vonj je to.Ali pa ko greš pobirat solato in vmes naletiš na mačje iztrebke verjamem, da ti nebi bilo več do solate.

Tako je, Mojca. Ti torej veš, kako se počutimo. Imaš kakšno idojo, kako bi se jih znebili ali vsaj dokončno prepodili. Pes ne pride v poštev, ker živimo pri moževih starših v mansardi in so proti psu.

pri nas imamo psa sicer pinča vendar se dokaj hitro zmenijo kje je kdo doma

Alina pa saj si rekla da te mačke ne motijo.az sem ti hotela samo povedati, da kljub temu, da ima nekdo lahko rad živali ne odobrava tega, da mu delajo škodo.
Pa brez zamere.
Če bi pa vedela recept bi ga pa z veseljem povedala a žal ne vem zato je tudi pri nas smrdelo.

Nisem rekla tega. Yoju sem povedala, kaj je rekel sosed, ko sem ga prosila, naj kaj ukrene v zvezi z njimi. Narobe sva se razumeli. Jaz imam težave z mačkami.
IN NUJNO, AMPAK RES NUJNO MORAM GLEDE TEGA KAJ UKRENITI. Če ne bo šlo drugače, bom proti volji tašče nabavila psa. Slabše kot je, je res težko.

Tukaj sploh ni vprašanje, če ima kdo rad živali ali ne. Gre za to, da je za svoje živali odgovoren lastnik in mora preprečiti, da z njimi ne obremenjuje drugih. Jaz imam živali rada, a vsekakor ne mislim prenašat sranja, scanja in uničevanja moje lastnine!

Alina, kaj pa, če bi poskusila z ograjo, npr žičnato tako, da bi konice obrnila na zunano stran – proti sosedu. seveda ne nabrušenih, da bi se mačke gor natikale, ampak tako, da ne bi mogle gor oz. čez splezat? Mislim na tisto zeleno mrežo, ki se dobi za ogradit vrtove ipd, pa jo lahko zapogneš. Ne vem, če bi pomagalo, pomoje bi morala zapogniti doberšnji del. Samo razmišljam…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Kar se tiče ograje smo razmišljali tudi o tem, a parcela ni velika (okrog 500 kvadratnih metrov) in kot sem že rekla, nisem lastnica. In kolikor vem, jo mačke lahko preplezajo, pa tudi hiše so precej skupaj in ne pride v poštev že zaradi dovoza.
Nimam več idej, razen, da jih zastrupim. Tega pa se nekako ne morem podstopiti.

Alina, še vedno me zanima, kaj je rekel lastnik mačk, ko ste o tem govorili z njim.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Sem ti povedala, da njega ne moti, kje hodijo, da jih ne misli privezovati ali zapirati in da kakšna vendar sem, da ne maram živali. Rekel je celo, da kdor ne mara živali, tudi ljudi ne.
Pa to sploh ni res.
Rada imam živali.

Mislim, da tukaj ne moreš iskat nasveta z čim zastrupit živo bitje samo zato, ker imaš umazan avto, ter potacano in posrano zemljo. Ja pišuka no!

Konec koncev Z DREKI-res da kravjimi ali kokošjimi GNOJITE ZEMLJO! Pa saj ne morem verjet!

Mojca8 a če med nabiranjem solate najdeš še nepredelan del gnoja, ti pol tud ni več do solate?!?

Če se jim mačke nekontrolirano množijo, jim predlagajte pomoč pri sterilizaciji (v Gmajnicah jo opravijo zastonj, obrnite se na društvo) in oddaji zdejšnih mladičkov. pa se bo število drastično zmanjšalo in bo znosnejše.

Avto sploh ni problem, al ga date v garažo ali pa ga splahnete, če vas res tako moti…spraskale vam ga pa ne bodo, samo umazan je od tačk.
A potem ptiče ki v letu spustijo svoj drek na avto ali vas tud postrelite?

Ja pa saj ne morem verjet…da ste za take stvari pripravljeni narediti 14 UMOROV.

Če je otrok alergik potem ima terapijo…dlake so povsod-v vrtcu, v mestu, v gozdu…ne živimo sami na tem planetu ali v sterilni kapsuli in vedno se bo našel kak povzročitelj alergije. Verjetno nimate zaradi otrokove alergije samo beton na celi parceli in niste zruvali vsa drevesa (zaradi cvetnega prahu), pa verjetno tudi otroka nimate zunaj v skafandru…

Verjamem, da vam ni enostavno imeti toliko mačk okoli hiše…ste pa zato verjetno brez miši, voluharjev in podgan.
Vse je odvisno kako na neko stvar pogledaš…v vsaki stvari pa se najde, nekaj dobrega.

alina, na tvojem mestu bi se posvetovala z veterinarsko inšpekcijo in potem vztrajala do nezavesti, da pridejo zadevo pogledat in da soseda sami opozorijo. Konec koncev smo lastniki živali tudi z zakonom obvezani, da jih držimo pod nadzorom. Mislim, da se je malokateri lastnik živali pripravljen bockati z uradnimi inštancami in plačevati kazni. Vsekakor pa se pripravi na to, da boš zelo verjetno morala biti precej vztrajna in težiti.
Ograja pa pride v poštev, če se spomniš nekaj takega, kar sem ti napisala zgoraj. Navadna ograja mačkam namreč ne bo preprečila poti do vas. Vsekakor pa boste nekaj morali narediti tudi sami, saj se vam bo še inšepkot smejal, če se boste pritoževali, da vam mačke hodijo na neograjen vrt.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Alina se oproščam. Res se nisva razumeli. Čez zeleno ograjo mačke definitivno pridejo.
Mi smo namesto peska okoli hiše(novogradnja)posuli “rizl” po katerem pa mačke ne kopljejo več. Pesek, ki je še za zidavo smo pokrili s polivinilom.
Seveda se pa sedaj ne upajo v bližino ker je tu še psička, pa tudi naš maček je kar hud gazda na svojem.
Mogoče bi pa zaleglo, da bi na cvetlične grede posula tiste kroglice ali pa lubje okoli rož.
Kar se pa tiče, da so gospodarji odgovorni za svoje živali se popolnoma strinjam ampak še po tolikih mačkih, ki smo jih imeli še doma mi res ni jasno kako naj mački dopovem, da ne sme čez vrtove.

mojca8, zato pa sem napisala, da bi tisto ograjo/mrežo morala ukriviti 😉

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja, bravo. Če bi mogla urediti, da bi ti z boso nogo poleti stopila v svež mačji drek, potem bi mogoče spremenila svoje mnenje. In upam, da ne pobijaš muh in komarjev, da ne pohodiš kakšnega polža v travi, tudi če ne namenoma, je pa ne naklepni umor.
Lepo zte prosim, vsaka stvar ima svoje meje.

New Report

Close