Najdi forum

japonska prepelica

Hoj, ali ima kdo japonske prepelice ali kaj ve o njih? Kaj jedo? Kako skrbeti zanje?
Ne boste verjeli, ampak včeraj med večernim sprehodom je taka prepelica dobesedno padla mojemu možu na glavo. Ker je bila precej prometna ulica in veliko avtov in ljudi, sva jo kar pobrala in odnesla domov. Potem sva po slikah določila, da gre za japonsko prepelico in zdaj je lepo doma, a noče nič jesti.
Če mi lahko kaj svetujete, hvala.

Pri nas doma imamo cca 20 japonskih prepelic (COTURNIX COTURNIX).

Sicer sta zanje “odgovorna” starša, ampak kolikor vem, jedo v glavnem “šrot” (= zmleto suho koruzo), mi jim dajemo še solato, naribano repo… Z veseljem pobirajo s tal vse, kar pri hranjenju izgubijo papige – v glavnem torej jedo drobno semenje. Seveda pa ne smeš pozabiti na vodo.

Sicer so nadvse nezahtevne živali, zelo se navadijo na človeka in se znajo celo ckrljati.
Njihova jajca so kar precej cenjena, ker naj bi bila bolj zdrava od kokošjih jajc (v ta zadnji stavek sicer dvomim, pa vendar).

Če te zanima kaj več, javi, pa bom povprašala starša.

jaz imam tud japonske prepelice.zelo so lepe. strinjam se tudi tem da jedo šrot. pazljiva pa bodi da ni premrzlo!!! pa prepelice so zelo boječe a klub temu se počasi navadijo. dobro je tudi da imajo več prostora, kot le kletko za prepelice. lahko so tudi z drugimi živalmi npr. kokoši, papigami, fazani. pazi le da jih nebodo kokoši kluvale lp.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz imam doma japonske prepelice.Rada bi vedela ali je vredu,če njihovo štalico
malo izoliram in na vrata namestim steropor notri pa jim dam žarnico za toploto ali jih
moram umakniti v notranjost ali celo vogrevan prostor.

o bed jst pa nimam te japonske prepelice

LEP POZDRAV!

SEM REJEC JAPONSKIH PREPELIC
VEČ O NJIH IZVESTE NA POVEZAVI:
JAPONSKA PREPELICA

ALI NA SPLETNI STRANI:
http://trgovinainstoritvegreengo.blogspot.com/[/url]

pozdravljeni
ali mi lahko nekdo pove, ali bo v redu, če imam prepelice na 15 do 25 stopinjah celzija
hvala za odgovor

Vaš link

New Report

Close