Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Strup za podgane & Miši

Strup za podgane & Miši

Mene pa zanima a je možno v sloveniji kupiti sploh kje strup za miši oziroma podgane. Že dalj časa se ta nadloga pri nas pojavlja doma. Če se ne da, kako ste to težavo rešili vi.

In pa, ali je možno da so pri tem ogrožene tudi druge živali doma, naprimer maček?

Koliko stane?

Jp, strup za podgane in miši je za mačke / pse in ostale živali izredno nevaren. Dodaten problem je, da začne delovati z zamikom. Smo že reševali in komaj rešili mačkona, ki je strup pojedel. Simptomi se lahko pojavijo tudi cca 10 dni po zaužitju in ko jih opaziš, je lahko že prepozno.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Sej tu ni mack, tako da tega strahu ne bo. So pa miši. Kje pa se dobi ta strup? Kakšna je cena?

nova
Uredništvo priporoča

Tega pa ne vem, ker s tem na srečo še nisem imela težav.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Obstajajo mišolovke, ki imajo kar prcej močno vzemet. Primerna je za miši, čeprav so za podgane. Podganam ne pridejo do živega. So plastične, pozabila pa sem njihvo ime. Deratizacija bo potrebna daljše časovno obdobje, kasneje pa tudi preventivno. Dobra vaba so ribe zmešane s putrom. Bolj kot smrdijo, bolje je.

Ena varianta za podgane je, da nastaviš strup v kakšno luknjo oz. rov, kamor pes ima mačka ne moreta.
Grda stvar so limanice, žival precej trpi, ker je še živa in zalepljena na karton, to pa traja kar nekaj časa (ne priporočam).

Pokliči deratizacijsko službo in ti prinesejo zastonj strup.

v avstrijo pejd v graz, pa je tam ena trgovina anti po imenu tam dobiš kr rabiš

pusti uboge miške pri miru

Strup prodajajo v vsaki semenarni in je cena nekje od 5-15e.

Samo res, kako ste lahko tako hudobni. Meni se je ena poljska miška naselila v avtu :-)), pa ne samo naselila, imela je celo mladičke. Pa sem šla tudi sama iskat nekaj, da bi jih ulovila. Pa so mi vsepovsod ponujali strup, lepilo (da jih sram ni, da kaj takega sploh prodajajo), mišolovke…
Samo debelo so me gledali, ko sem jim razlagala, da hočem nekaj takega, da jih bom lahko ulovila ampak, da morajo miške ostati žive in nepoškodovane. No, na koncu sem le dobila takšno mišolovko-kletko na vzmet. Je zelo dolga in na koncu ji nastaviš hrano. Ko pride do hrane in jo premakne, se vratca zaprejo! Tako sem ulovila miško mamo in pet mladičkov. Prav ljubke miške so bile :-))) NIkoli ampak res nikoli jih ne bi mogla ubiti. Ne vem kakšni ljudje ste to, da jim lahko nastavljate strup. No ja, sicer pa, ljudje smo različni. In moje miške so si zaslužile, da živijo, saj mi v avtu, čeprav bi lahko naredile ogromno škodo, niso naredile ničesar.
Vsi vi, ki tako hladnokrvno ubijate miške pa le glejte, da ne boste v drugem življenju miš….

Jaz sicer ne nastavljam strupov, me pa vseeno zanima … v katerem drugem življenju?

Strup se dobi pri meni. Tako super deluje, da se razni Mihci, Viliji in podobne nadloge ne spomnijo več, kdo so, pa samo še slina jim iz gobcev teče, hehe.

pustite uboge misške pri miru večjega škodljivca kot je pokvarjen človek itak ni taki požrite strup

Eni ste pa res tako sentimentali (beri Svetilnik01)
Miši in podgani lahko naredijo veliko škode (na kmetiji). In jih če miši in podgane ne bi odstranjevali si predstavljate kako bi se razmnožil samo en par podgani, če lahko ima samica v leglu v povprečju 10 mladičev in imajo 3-4 legla na leto. spolno dozorijo pri 4-ih mesecih.
In če jih ne bi sistematsko zatirali, najbrž ni potrebno govoriti, kaj bi se zgodilo in kako bi se razmožil 1 par.

Za »iztrebljanje« miši/podgani imamo na voljo več načinov, katerega uporabiti pa je odvisno od humanosti posameznika:

* lepilo – karton oziroma ustrezna podloga se premaže z lepilom, na sredino pa se postavi vaba-hrana; miš pogine od lakote ali človeške pomoči;
* strup – učinkuje tako, da zavira pripravo vitamina K, ki je pomemben pri strjevanju krvi; posledično zastrupljena žival pogine zaradi notranjih krvavitev; strup je v primeru zaužitja nevaren za ostale domače ljubljenčke;
* elektronski odganjalec- deluje na osnovi ultrazvoka in odganja večino škodljivih ter nadležnih živali; omenjeno valovanje vpliva na slušni in živčni sistem živali, nelagodje živali prisili, da zapustijo območje delovanja odganjalca;
* klasična mišelovka – miš hitro in humano ubije;
* past za miši – miš zvabimo s pomočjo hrane v past iz katere ne more uiti; ujeto miš izpustimo dovolj daleč od doma v bližnjem gozdu ali travnik.
No, da vidimo svetilnik01, koliko podgan proizvede en par v enem letu, če upoštevamo, da se tudi mladiči razmnožujejo naprej?

Lepilo in strup je za sadiste in samo za sadiste! Tem, ki nastavljajo kaj takega bi resnično privoščila, da umirajo v enakih ali večjih mukah.
Zame osebno je sprejemljiv edino način, ko miš uloviš in jo nekje izpustiš.

Jaz imam bolj naravno metodo. Ampak bom raje tiho, da ne bom deležna kakšnih očitkov, ker miš navsezadnje vendarle umre.

Se ti ne zdi,da bi bilo torej res bolje, da bi bila tiho?

Ja, hišno miš spustiš kje?
Tko, malo me zanima, kako naj bi preživela.
Ali pa podgana, ki jo ločiš od ostalih in spustiš nekje med neke druge podgane. A sploh veste, kaj se potem zgodi?

Saj sem napisala, da bom. V čem je tvoj problem?

vi niste normalni, najbolje da miši in podgane zavladajo svetu, golazen!!

New Report

Close