Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina ODDAJA MLADIH MAČK-KDAJ

ODDAJA MLADIH MAČK-KDAJ

KAko hitro se lahko mački oddaj0, koliko morajo biti najmanj strari, da grejo od mačke stran? Lastniki mačke se jih hočejo čimprej znebiti.

Pri 12ih tednih, če prav vem.

Tako je, pri treh mesecih in mene zaboli, ko berem, da oddajajo pri starosti malo čez mesec.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Tri mesece jih ne bojo gledali!!! Lepo prosim, kdaj NAJHITREJE, da bodo preživeli brez tastare mačke!

Poskusi jih prepričati, da jih obdrzijo dva meseca. Bi to slo? Za kaj manj kot dva meseca pa res ne vem, ce bi bilo se sprejemljivo.

Močno upam, da jih bom prepričala!! Držite pesti!

Drzim pesti, da bo uspelo.

Kaksna pa je moznost, da ce ne uspe, vzames leglo ter hranis mladicke na dudo, ce bo treba?

Jaz sem prejšnjo nedeljo oddala mucko pri starosti 5 tednov. Pa ne, da bi se ji kaj zgodilo. Ampak mam ni imela več mleka, muca je že sama jedla in pila mleko.

Posvojitelji mi javljajo, da lepo napreduje, sama je in pije, se igra in tudi na stranišče je že šla. Veliko je odvisno tudi od mucke, nekatere se vpeljhejo prej druge kasneje.

Upam, da ti bo uspelo tako ali drugače

LP
Mojca

Joj, ne vem, prej sem brala, da moraš jih hraniti na dve uri. Jaz pa nisem celo dopoldne doma. No, saj zdaj so stari že tri tedne, tako upam, da bojo kmalu znali sami jesti.
Kot ti praviš Mojca, se bo pa mogoče izšlo. Hvala!

Mojca, naj se pripravijo na takrat, ko bo muca dopoolnila 2 meseca in naprej. Takrat se bodo pokazale težave mladičev, ki so bili prezgodaj vzeti iz legla. Drži pesti, da je ne boš pokasirala nazaj.
Muce niso v leglu samo zaradi hrane!

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ne vem!

Kot moja izkušnja. Pred 13 leti smo na cesti našli dva mladička, stara niti ne 4 tedne, pa smo jih vzeli domov. Vse lepo in prav, danes sta stara že 13 let!!!

Doma imam mačka, katerega sem našla starega 1 dan, in sem ga sama hranila z adaptiranim mačjim mlekom, masirala trebušček zaradi lulanja in kakanja, umivala kožušček s kamilicami, učila sem ga celo mjavkat. Danes je star 10 mesecev-nobenih težav.

Ta mucka, katero smo oddali: Prišli so jo gledat bodoči lastniki. Ker si jo je zaželela punčka stara 5 let ji nisem mogla reči, da je še ne bo vzela, ko je na to samo čakala. Bila je od matere v bistu že odstavljena, sama je jedla in se igrala z našimi večjimi mačkami. Pri mami je samo spala in dejansko res samo to.

Je pa res, da mačkica ne more biti celo dopoldne sama!!!!!! Treba je pazit, gledat, jo čistit in hranit. Tam kjer je volja je tudi moč, pravim. Danes sem dobila tudi že prve slikice te mačkice in je še vse lepo in prav. Dopolnjuje 6 teden in tudi pri veterinarju je že bila. Nobenih posebnosti, se bodo pa tja še vrnili, saj je potrebno cepljenje in pregled.

Upam, da ne bo kaj narobe. Če bi se pojavila kaka težava po 8 tednih, kaj boš pa naredil? Kaj naj bi naredila jaz drugega, kot bo naredil novi lastnik. Lahko jo peljem samo k veterinarju, mama mačka ji ne bo kaj dosti znala pomagat.

LP in verjamem, da ti bo uspelo. Ni pa dobro, da je celo dopoldne tako majhna in sama!!!!!

Mojca

Mislila sem na vedenjske težave.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Mojca,
mucki zdaj niso sami, so še z mačko, ampak lastniki jih hočejo dat čimprej stran! Rešili smo jih, da jih niso takoj kar odstranili, zdaj pa ne vem, koliko časa jih bojo še prenašali. Jaz pa jih ne morem vzeti k sebi, kot mi je ena prej rekla, ker nisem doma celo dopoldne.
Eni sosedi na kmetih, da jih bojo vzeli, ampak lastnikom se tako zelo mudi. Mene je pa strah, da bi prehitro šli od mame.

Če je pa tako, pa probaj vztajati s tem, da imaš za njih nove skrbnike, samo, da so sedaj še premajhni za oddajo. Saj bodo potrpeli še nekaj tednov, saj itak z njimi nimajo veliko dela.

Upam, da se reši najboljše

LP
Mojca

A se to mogoče dogaja kje na Gorenjskem ali v okolici LJ? Lahko nalepim listke po biotehniški fak. in po okolici Šk.Loke in Kranja. A lahko mogoče poveš kakšni so mucki in kakšno telefonsko številko? Upam, da se bo srečno končalo.

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Rozalija, hvala, ker si dala pomoč. Saj vzeli jih bojo na kmete. Samo lastniki bi radi mladiče takoj spravili stran, zato sem spraševala koliko morajo najman biti stari.

Živjo

Oddajam mačke stare 3 mesece, prosim naj se kdo javi.

živijo jaz pa sem našla malo mucko pa ne vem kako naj izvem koliko je stara

Mladiča se lahko odda, ko samostojno je hrano.
Priporoča se kastracija/sterilizacija, da ni potrebno poslušati gonje ali pobijati nezaželenih mladičev.

Ne drži. Mladič lahko zapusti leglo po dopolnjenem 12. tednu starosti.

New Report

Close