Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zaradi hranjenja muc prepiri med sosedi

Zaradi hranjenja muc prepiri med sosedi

Živimo v bloku in že od nekdaj se v bližini zadržujejo lačne muce. Prijazna soseda jim nameni celo pokojnino za hrano in morebitno veterinarsko oskrbo. Bilo bi preveč lepo, če se ne bi našli posamenzniki, ki v tem vidijo le »da s hrano vabi golazen okrog vogalov« in jo verbalno napadajo, hkrati pa podijo in strašijo muce. Pritožbe so romale do upravnika bloka, ki pa je prav tako na sovražni strani in nas je danes pismeno pozval, DA SE TAKOJ PRENEHA HRANJENJE PRITEPENIH MAČK SAJ LE TE POVZROČAJO ŠKODO NA LASTNINI POSAMEZNIH ETAŽNIH LASTNIKOV (POŠKODOVANJE VOZIL) IN DA SO NEVARNI PRENAŠALCI BOLEZNI.V KOLIKOR SE NE BO UPOŠTEVAL POZIV BO OBVESTIL VETERINARSKO INŠPEKCIJO.
Uboge muce, zlobni ljudje, jim tudi hrane ne privoščijo.

Kateri konec?

Pokličite bližnje društvo proti mučenju živali in prosite za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Naj kar grozi z vet.inšpekcijo, kakor je meni znano, ne pridejo na žvižg zaradi vsakega tropa mačk, ti lepo preštudiraj zakon o zaščiti živali, poišči z iskalnikom, ali pa ti bo kdo napisal potrebne linke,
sploh pa mislim, da hranjenja muc ne more kar tako nekdo prepovedat, se pač premakneš dva metra stran,
vem pa, da ljudje radi nagajajo v takih primerih, tudi jaz hranim brezdome mucke in mi nekdo vztrajno pospravlja njihove skodelice, pa non-stop poslušam kakšne brezvezne komentarje, ampak, meni je vseeno, edina stvar, za katero mi je v tem primeru mar, so te uboge muce, z ostalim se pa ne obremenjujem,
držim pesti, da se stanje umiri, srečno!

Jaz pa ne hranim brezdomnih muc in tega tudi ne podpiram.

Kako smo si različni, a ne?

Zelo.

Pri nas je pred leti tko težili zarad muc en bivši poslanec DZ,da je bilo nevzdržno,polival jih je z vrelo vodo,obmetaval z surovim krompirjem iz oken,grozil itd.Upravnik prav tako napisal prepoved hranjenja in jih skupaj s hišnikom polovil in končale so neznano kje,potem so bile govorice da so jih prodali za 5 tisoč nekam za raziskave in testiranja.
Dzzž Lj je bilo obveščeno,dogovarjali smo se za sterilizacijo,kastracijo,pa gospod ni hotel slisat,da bi sploh kakšna ostala,tud če je zdrava in neplodna.Zavetišča takrat še ni bilo.
Sedaj so spet druge muce in zopet nagajajo in se zmrdujejo nad njimi.Na vsakem sestanku jih obravnavajo,kot da je samo to problem.Spomladi jih bomo poskušali polovit in sterilizirat oz.kastrirat.
Drugače bodo spet izginile neznano kam….
Po moje gre za istega upravnika,zato sprašujem kje to je.

Naj ti upravnik pokaze clen zakona kjer je prepovedano hranjenje mack potem se pa naprej pogovarjajte,do takrat pa jih hrani brez slabe vesti.
Ljudje so primitivci in to res hudi primitivci.

Poskusite se prijazno dogovorit, ker vsako kreganje skoduje le mackam. Ce jih ze morate hraniti, nosite hrano stran od bloka in kasneje pocistite za njimi! Ce bodo sosedje se vedno grozili poklicite policijo!
S hranjenjem brezdomih muc se strinjam le, ce se poskrbi, da so sterilizirane in kastrirane! Vem pa, da je to v praksi vcasih tezko izvedljivo! Mogoce vam bodo pomagali na Gmajnicah! lp

Če se ne motim, na Gmajnicah poteka akcija sterilizacije brezdomih muck, menda še do sredine tega meseca, se motim???

Po enih podatkih naj bi bilo do srede meseca ja. So pa tudi v temi Andreja napisali, da imajo sterilizacijo za brez domne muce stalno zastonj

Zakaj ne podpiras tega, Nanook?

Ker ne mislim pripomoci k povecevanju njihovega stevila in posledicnem ogrozanju drugih zivali. Naj se hranijo kakor vejo in znajo.

Pa se to: ce ljudje ne mislijo zanje poskrbeti tako kot je treba, naj jih pustijo pri miru.

Tudi jaz sem striktno proti!
Če želite mačkam pomagati, jih hranite le toliko, da bodo dovolj navajene na vas, da jih lahko polovite in odpeljete sterilizirat/kastrirat – ali na lastne stroške (hrana xxx števila mačk tudi ni poceni, ne?) ali na državne stroške. Nato sledi izpust nazaj (če je okolje primerno), če pa so mačke primerne za posvojitev, pa iskanje novih domov ali oddaja v zavetišče!
Ne razumem, kako ve razumete “pomoč” živalim, v kolikor hranite mačke, ki se potem nekontrolirano razmnožujejo, nimajo nobene zdravstvene oskrbe, so podvržene mučenju in raznim nesrečam itd.
Dajte se malo v roke vzet, no!
Ja, in strašno me moti, ker je okoli našega bloka polno nekih posodic, praznih konzerv in podobno. Vsaj pospravljajte za seboj, če že mažete svoje duše z balzamom.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Glede zunaj zivecih mack sem jaz za hranjenje steriliziranih/kastriranih mack. Ker je pac nemogoce vsem prostozivecim mackam najti domove, nekatere pa so tudi prevec divje, da bi jih po x letih zivljenja zunaj brez pozitivnega stika s clovekom navadili na zivljenje v stanovanju.
Nisem pa za to, da bi se macke zunaj prepustila samim sebi, da se znajdejo, kot se znajo. Ker s tem se v urbanem okolju njihovo stevilo ne bo kar samo od sebe skokovito zmanjsalo (razen ce bi prislo do velige obolelosti z macjo kugo na primer). Se vedno se bodo razmnozevale, edina razlika bo, da bo jih vec pomirala, ker bodo se bolj podhranjene.

Če imate res tako radi muce,se zmenite in vsak eno posvojite, ter skrbite zanjo. S tem mislim jo hranite, ter ji nudite vso zdravstveno nego, sterilizacijo,razna cepljenja proti kugi itd,skrbite, da nima raznih zajedalcev . S tem ko muce nahranite ste naredili prema, le sebi ste olajšali vest.
Morate pa razumeti, da nekaterim ljudem ni prijetno stopiti v živalski iztrebek ali poslušati mačji koncert. Poskušajte najti neko skupno rešitev.

Sterilizirane in če so zdrave se jih vrne nazaj v okolje,tako pravijo v Gmajnicah in na Dzzž.To je izvedljivo.Potem pa-ali po tvoje naj nato prenehamo s hranjenjem in jih prepustimo usodi oz.da se znajdejo same?
Za socializacijo in začasno namestitev jaz nimam možnosti in vem da jaz sama ne bom mogla najti ljudi ki bi socializiralo 10 mačk(če se bodo vse vrnile seveda).
Drugače pa imajo samo dve posodici(hrana in voda),ne zraven vhoda,vedno vse počistimo za seboj.
Prosim Yo,če mi lahko konkretno svetuješ kaj naj storim?Kam do oddaje z njimi?Gre za Kotnikovo v Lj,kjer smo decembra ujeli Gafrija in “trinogo” muco.Hvala.

Yo,že stokrat sem si rekla, da bom tvoja pisanja ignorirala, ampak ti si enostavno tako nesramna, da si ne morem kaj,
zakaj vedno stresaš svoje frustracije na raznih forumih,
preberi si zadnji stavek v svojem postu in mi prosim odgovori, čemu tak odnos,
koliko veš o vseh nas, ki hranimo brezdome mačke, koliko poznaš situacije teh mačk, da si dovoliš tako obsojati,
če se mora kdo vzet v roke, si to ti in nobeden drug,
da si sploh upaš napisati tak stavek, pa ravno ti, ki se vedno, najbolj od vseh trkaš po prsih,
glede na stil tvojega izražanja in tvoj nastop si te nekako sploh ne predstavljam, da lahko oseba, ki vedno in povsod stresa svoj gnev, obenem ljubeče skrbi za brezdome živali, mi nekako ne gre skupaj,
danes zopet brez lepih pozdravov!!!

New Report

Close