Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina hrana za ptičke zunaj?

hrana za ptičke zunaj?

samo eno kratko vprašanje imam. ali lahko ptice (ki prosto letajo zunaj) jedo suh kruh? svežega vem da ne smejo. namreč nimam popolnoma nobenih izkušenj s pernatimi prijateljicami imam samo 4 kosmatince (2 mački, 2 psa) in ker se mi ptičke v tej zimi izredno smilijo bi jim rada pomagala pa ne vem kako, zato sem se obrnila na vas.

torej lahko jedo suh kruh in če ne kaj naj jim nastavim v tej zimi?

hvala in lp Marelica_

Predlagam sončnice, mešanico za zunanje ptice ali lojne pogače. Vse se dobi v skoraj vsaki trgovini.

Sicer sem pa proti hranjenju ptic. Pustimo, da narava sama dela selekcijo. Močnejši osebki preživijo in ohranjajo vrsto zdravo, šibkejši pa…

Sem 100% proti. Katere ptiče bi hranili, kakšna je nosilnost okolja, veste kdaj začeti in kdaj nehati ipd.?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.
nova
Uredništvo priporoča

Tudi suh kruh se navleče vlage ki zmrzne in taka hrana je za male želodčke lahko usodna…daj jim semenke kot pravi tinca…pri nas je pravi užitek, ko gledamo koliko različnih ptičkov se pride hranit…..

tale o naravni selekciji je pa neumesna pripomba….

tarisa napisal:
> tale o naravni selekciji je pa neumesna pripomba….

Zakaj?

tin-ca, zaradi bambi sindroma.
Zakaj bi pustili naravno selekcijo na miru, preživeli in imeli bi potomce tisti, ki so jih sposobni gor spravit in predstavljajo dober genetski bazen, če pa je bolje futrat in pomagat preživet vsakemu, ki mimo pride. To, da spomladi npr. ni potem hrane za nobenega od preživelih dovolj (ker jih je preveč), pa itak ni več nikogaršnji problem, ne?

Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

a pol je boljše da jim sploh ne dam nič?

hvala za pojasnilo pa lep dan

Kar pomagaj jim s semeni, lahko bi isto rekli za ljudi, kdor je revež…..
LP

Vprasanje za hranjenje v kaksnem okolju gre. V gozdu tudi pozimi lahko najdejo dovolj hrane, v urbanem, predvsem mestem okolju pa je to tezje.

živimo na vasi, ki je kakšen kilometer oddaljena od gozda. sicer je gozd bolj tak, rekreativni, manjši. ”polgozd” bi lahko rekla:))

naj jih vseeno hranim? aja in še kaj se zgodi s pticami ki jedo suh kruh? jim zmrzne v želodcu?

ko ptički pojedo zmrznjen kruh, ki ima v sebi veliko vlage le ta želodček zelo ohladi in ptiček mora tako ohlajeni želodček ogreti kar pa mu spet jemlje energijo in moč.

živim v okolju kjer je zelo veliko ptic ki celo leto živijo v izobilju hrane in tudi naravnih sovražnikov, zato se mi zdi, da v takih lepih snežnih dneh res potrebujejo malo kaloričnih semenk. Saj narava kljub temu dela svoje.

Jaz hranim ptice takrat ko je pod nulo ali ko zapade sneg, vmes ne! Se pa pozimi poleg standardnih ptic pojavijo tudi druge in verjamem, da za vse ni dovolj hrane. Ravno danes sem opazila dva tako zelo lepa ptica, da bom takoj ko bom imela cas sibala v knjiznico preverit kaj za ena zadeva je to. Kaj podobnega nisem se nikoli videla. lp

Ravno danes me ze ves dan razmetava na to temo. :-XXXX Zivim na obrobju Ljubljane in koncno smo dobili eno orenk dozo snega. In kaj se zgodi? Ljudje navalijo na trgovine, da v celem okolisu zmanjka taksnih in drugacnih semen za ptice …

Super!

Lp, Mojca

When God Created the World, he allowed the Shar-Pei to lick up all the pieces of blue sky that fell to the Earth when the stars were being set and that's how the Shar-Pei got his blue tongue. From an old Chinese tale

Nikar jih ne hrani s kruhom, ker s tem delas samo skodo. Daj jim semena in sicer na suho mesto, ki ni dostopno mackam (najboljsa je krmilnica, ki jo obesis dovolj visoko nad tlemi).

Ce ze mislite hranit, potem si prej kaj preberite, npr.:

Sicer pa sem mnenja, da se vam bolj splaca urediti gnezdilnice (ce ze morate nekaj poceti) kot pa nasuvati semena naokrog. Ali pa posaditi drevesa.

Letos moram za faks pripraviti seznam vretencarjev v moji okolici in vam povem, da kake blazne krmilnice sploh niso potrebne (za opazovanje). Mama ze ves cas nekaj nastavlja, ampak me poslusa vsaj toliko, da ne nastavi zelo veliko in da postopoma zmanjsuje kolicino. Gre pa za te visece pogace ali nekaj takega.

Tanja!, a mi lahko opises pticka?

Btw, a se spomnite pinoz? Tiste milijonske jate, je bilo tudi po TV; ko kar zatemnijo nebo. No, ni jih vec, tako velikih jat mislim, so se razbile, zdaj so prisle tudi v Lj. in okolico in okrog mojega bloka se smuka ena manjsa jata priblizno 50 posameznikov. Zelo lepi in predvsem pogumni pticki.

Kaj bi bil rjav ptiček velikosti sinice, pod vratom bel in po prsih živo rdeč?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ta je bil velikosti kosa, z zelo mocnim kljunom (sirokim pri korenu), barve je bil pa kot soja, nekaj modrih peres na krilih, robovi kril crni, drugace svetlo rjav, pod kljunom crn slincek, po vrhu glave pa se je oranzno svetlikal. Zal nisem imela digitalca pri sebi, zato upam, da bo jutri spet priletel. lp

Yo, lahko je liscek (je tudi malo rumen in siv), lahko pa tascica – kot vrabec z rdecim slinckom.

pozdravcek,

proxima

Peibie, jaz si ze zjutraj v trgovini nakradem semen in jih skrijem pred nadleznimi starimi tetami, ki bi drugace vse pokupile! :)))))

Nanook, zjutraj mi je gospod, ki se tako ljubiteljsko ukvarja z opazovanjem ptic povedal, da pinoze veselo letajo tudi nad Trbovljami. Mogoce sta bila ta dva moja tudi te vrste! Kaj pa vem! lp

Tanja: “Ta je bil velikosti kosa, z zelo mocnim kljunom (sirokim pri korenu), barve je bil pa kot soja, nekaj modrih peres na krilih, robovi kril crni, drugace svetlo rjav, pod kljunom crn slincek, po vrhu glave pa se je oranzno svetlikal. Zal nisem imela digitalca pri sebi, zato upam, da bo jutri spet priletel. lp”

—–>Dlesk?->

Yo: “Kaj bi bil rjav ptiček velikosti sinice, pod vratom bel in po prsih živo rdeč?”

—->Tascica?->

New Report

Close