Najdi forum

kopenska Želva

Jo imamo že kar 3 leta, pa se mi zdi, da jé skoz eno in isto (solata, paradižnik, sadje, včasih poje tudi malo palačinke in špagete) in nič ne pije.
Kaj naj bi še jedla kopenska želva?

lp

Mi imamo kopensko zelvo in ima ful rada vodo. Kako nic ne pije,nasa prav pije vodo 🙂 Nasa obozuje grah,solato….skratka zelenjavo,dajemo ji tudi sadje, poleg te prehrane pa dobi se brikete za zelve z dodatnimi vitamini.Poleg briketeov pa obstajajo se ene posusene ribice ki jih namocis v vodi.

n&n,
naša želve nič ne pije vode. Ko ji jo natočim v nizko posodico jo samo malo pohodi in gre naprej. Je pa veliko mandarin, ki imajo tudi dosti tekočine, pa me vseeno skrbi, če je to dovolj. Kako imate to urejeno pri vas in kako in kam ji ponudiš vodo?
Sedaj v zemiskem času naša želva spi po 3-4 dni skupaj, nato pa malo pride na koli, nekaj malega poje in gre ponovno spat na svoj prostorček. Kako imate pa vi poskrbljeno v teh časih zanjo?

Kje kupujete želvje brikete?
Mi imamo neke majhne zelene (okrogle) vitamine, ki pa se jih želva tudi ne dotakne, če jih stresem na njen prostor tam tudi ostanejo nedotaknjene. Kako naj jo pripravim do tega, da bi jih pojedla?

lp

Kje na netu je kakšna stran o kopenskih želvah?

lp

Prvo pravilo, poleti jo imejte zunaj, pozimi (pazi, ker se v jeseni zakoplje) pa jo imejte na sobni temperaturi, z reptilia žarnico in vročo točko (UV svetloba je pomembna zaradi kosti, drugače okllep rata čisto mehak na trebušni strani)

Prehrana kopenske želve (če vaše želve nimajo gladkega oklepa, jo hranite narobe):

Regrat, ohrovt, endivja (ne kristalka ali mehka solata), nekateri pravijo da jim dajo tudi mrvo, zelo malo jabolk, zelo zelo malo špinače, zelo malo blitve, lahko radič, lahko zelje, nič briketov za vodne želve, dobi se brikete za kopenske, vendar jih je potrebno dodajat v majhnih količinah in namočit… Zelo pa ne sme jesti banan, kislih zadev, kot so pomaranče in mandarine, NE sme jesti paradižnika, grah le dva zrna, koruza isto dva zrna enkrat na teden. Tudi kašen deževnik vsake toliko se ji bi prilegel. V glavnem bolj listnato zelenjavo, poleti pa najbolje jo imeti kar na travi pa samo dodati malce jabolk, hrušk.

Želva pije, vendar jo verjetno ne vidiš. oz če ji daješ za jesti take sočne stvari (mandarine niso fajn), pije zeloooo manj.
Nujno na vsak obrok nastrgati sipino kost. Hraniš vsak dan, ustrezna količina boš videla sama. Če ostane, zmanjšaj obrok na primerno.

nekaj linkov:
pa na akvazinu maš tudi o želvah. Ne vem linka na pamet.

LP, Pop

Super, hvala za informacije.

lp

Vse o želvah :

živjo!

mene zanima koliko pereščkov solate lahko kopenska želva poje na dan.
jas ji dam 7 pereščkev na dan ali je to dobro ali slabo?
če vete za katero stran mi povejte .
PROSIM ODPIŠE!

Pozdrav. Prvič bom dobila kopensko želvo in me zanima,če ima kopenska želva enkrat tedenski post? LP.

Pozdrav!
Zanima me ali vaša želva urinera v vodo, ker naša ko ji dam vodo gre v posodico in se polula notri. Zato me zanima če veš zakaj?
Hvala za v naprej

Kaj pomeni korni želvica? Imam dve grški kornjači. V principu želvica sploh ne rabi vode. Spomladi, ko prideta na plano jima sicer dam 2 skodelici vode. Ena sladka, druga slana, nekaj dni. Dejansko ju še nisem videla piti vode. Po navadi gresta skozi vodo in to je to. Drugače tekočino dobi s hrano. Sedaj se je ena že zakopala, druga še čaka lep dan, da gre tudi ona počivat. vedno najprej gre “punca”, za nji pa še “fant”.

New Report

Close